Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Biatlonová show World Team Challenge se blíží

Na stadionu v německém Gelsenkirchenu běžně bojují o body fotbalisté bundesligového klubu Schalke 04. Tradičně však na jeden den v roce svůj svatostánek přenechávají biatlonistům. Na konci prosince se zde uskuteční již 16. ročník biatlonové show jménem World Team Challenge.

Exhibice na obrovském krytém stadionu Veltins Arena, do jehož útrob organizátoři každoročně navezou přes 5000 metrů krychlových sněhu, původně měla být jen výplní času mezi biatlonovými sezónami. Díky skvělé atmosféře, která každého závodníka donutí vydat se ze všech sil, se však z World Team Challenge stalo neoficiální týmové mistrovství světa a velmi prestižní záležitost. Není divu, klání na krytém fotbalovém stadionu a v jeho okolí vždy sleduje kolem padesáti tisíc fanoušků, kteří sportovcům nedovolí ani na moment zvolnit tempo. Letošní ročník proběhne 28. prosince 2017 a pro diváky se opět chystá hudební a zábavný program i ohromující ohňostroj uvnitř stadionu.

Fanoušci se mohou těšit na výkony smíšených dvojic, které absolvují nejprve závod s hromadným startem, po němž následuje stíhací závod. Více než kilometrová trať povede i mimo stadion takzvanou zimní vesničkou, kterou tvoří dovezené stromky či stánky se svařeným vínem a dalšími pochutinami. Sem se také po závodě přesouvá veškeré dění v podobě velké afterparty. Mimo to v zimní vesničce proběhne i mistrovství světa v házení sněhových koulí mezi sehranými týmy z celého světa. Po vyřazovacích sněhových bitvách se finálový souboj dvou nejlepších družstev uskuteční přímo ve Veltins Areně.

Loňský ročník exhibičního biatlonového závodu World Team Challenge ovládla domácí dvojice Vanessa Hinzová, Simon Schempp. Čeští reprezentanti Gabriela Koukalová a Michal Šlesingr obsadili sedmé místo.

Tipy:

  • Rychlou a pohodlnou cestu na biatlonovou show nabízí letecká linka společnosti Eurowings, která spojuje Prahu s Düsseldorfem. Do nedalekého Gelsenkirchenu se dostanete vlakem nebo vypůjčeným autem, které si můžete rezervovat spolu s letenkou na webu www.eurowings.com.
  • Na webu www.ruhr-tourismus.de lze za příznivé ceny objednat balíček, který vedle vstupenky na biatlonovou show zahrnuje i ubytování na jednu noc a neomezené použití hromadné dopravy v den závodu.
  • Vstupenky na www.tickets.schalke04.de

Zdroj: www.biathlon-aufschalke.de

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *