Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníZábava

Kam vyrazit na Silvestra? Máme pro vás tip!

Pokud ještě nemáte plány na letošního Silvestra, je nejvyšší čas přemýšlet, kde strávíte poslední hodiny před příchodem roku 2018. Sousední Německo nabízí nespočet možností, jak si silvestrovské veselí pořádně užít. Mezi nejpopulárnější místa oslav patří Berlín a Kolín nad Rýnem.

Jednu z největších silvestrovských párty na světě můžete zažít v Berlíně u slavné Braniborské brány, symbolu celého města. Dvoukilometrovou ulici, která se táhne od Braniborské brány k Vítěznému sloupu, obsadí statisíce lidí, kteří společně oslaví příchod nového roku. Celá akce začne již 30. prosince zábavným a hudebním programem na celé řadě pódií. Známí umělci, hudební skupiny nebo třeba laserové animace potom na Silvestra návštěvníkům zpříjemní čekání na obrovský půlnoční ohňostroj, který odstartuje novoroční diskotéku pod širým nebem.

Ohňostroj v Kolíně nad Rýnem, foto Dieter Jacobi, Köln Tourismus

Tip na dopravu: Do Berlína se vyplatí jet vlakem. Cesta z Prahy trvá něco přes 4 hodiny a vystoupíte na berlínském hlavním nádraží, které je na dohled od dějiště silvestrovských oslav.

V Kolíně nad Rýnem se spojuje dávná historie, která sahá až do antických dob, s přítomností moderního velkoměsta. Vedle sebe zde najdeme zbytky římského opevnění, impozantní gotickou katedrálu i futuristické ukázky nejnovější architektury. Všemu vévodí mohutná řeka. Závěr roku strávený v rozzářených kulisách tohoto města je rozhodně zážitek, na který se nezapomíná. Každoročně si statisíce místních obyvatel i návštěvníků z celého světa užívají pohled na půlnoční ohňostroj, jehož barevná světla se odrážejí od hladiny Rýna. Laserová a světelná show, kterou bude možné zhlédnout po celý večer, rozzáří fasády starobylých budov v okolí kolínské katedrály. Zájemci se do představení mohou dokonce zapojit pomocí svých textových vzkazů. Kolín nad Rýnem je však skvělým cílem i pro ty, kdo nechtějí slavit začátek nového roku přímo v ulicích. Město je plné barů, restaurací, diskoték a klubů, každý místní podnik si na Silvestra připravil speciální program.

Tip na dopravu: Prahu s letištěm Kolín nad Rýnem / Bonn spojuje přímá linka společnosti Eurowings, cesta trvá jen něco přes hodinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *