Pavel Šporcl má nový videoklip, nyní natočil Narodil se Kristus Pán!

Populární český houslista Pavel Šporcl natočil videoklip k hymně českých Vánoc Narodil se Kristus Pán. Skladba je součástí vánočního alba Christmas on the Blue Violin. Klip se natáčel v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze, který ve 20. století postavil hradní architekt Masaryka JožePlečnik. Režie i kamery se ujal Jiří Vatka, střihu Lucie Navrátilová.  Produkci zajistila filmová společnost Luxor. Vedlejší role se statečně zhostily Sophia a Violetta Šporclovy.

Narodil se Kristus Pán ve speciální aranži Pavla Šporcla, Jona Cohena a Geoffa Lawsona pro sólové housle a symfonický orchestr pochází ze Šporclova prvního vánočního alba Christmas on the Blue Violin, kterou vydal Universal Music 3. listopadu tohoto roku. „Mám rád vánoční koledy, zpívají a hrají se u nás doma od dětství. Zařazením koledy Narodil se Kristus Pán do alba pod českým názvem jsem chtěl podpořil krásné tradice českých Vánoc. Natočení videoklipu právě na tuto koledu vyplynulo tedy zcela jasně a přirozeně,“ dodává Pavel Šporcl.

Desku houslista natočil se světově proslulou Královskou liverpoolskou filharmonií a světoznámým dirigentem Sebastianem Lang-Lessingem. Obsahuje slavné i méně známé vánoční melodie, jako je Schubertovo Ave Maria i tradiční koledy a písně: Tichá noc nebo Rolničky. Vše v netradiční instrumentální podobě. Speciální skladbou alba je i houslistova Modlitba, kterou zkomponoval přímo pro toto CD. Hostem nahrávky je přední česká harfistka Jana Boušková a renomovaný Český chlapecký sbor Bonipueri.

Na sedmdesát hudebníků na jednom pódiu spojí také houslistovo stejnojmenné turné se symfonickým orchestrem, které zavítá do jedenácti měst České republiky. Série 14 koncertů začala 4. prosince v Českých Budějovicích a skončí 22. prosince v Karlových Varech. V rámci vánočně laděného programu pod vedením dirigenta Jana Kučery vystoupí renomovaný Český chlapecký sborBonipueri a dvojnásobná držitelka ceny Thálie sopranistka Jana Šrejma Kačírková. Speciálním hostem pražských koncertů turné, konaných 19.
a 20. 12. 2017 ve Forum Karlín, bude přední česká harfistka Jana Boušková.

Album Christmas on the Blue Violin je možné mj. zakoupit na všech koncertech vánočního turné Pavla Šporcla, a to i s podpisem či osobním věnováním houslisty při jeho tradiční autogramiádě, která se koná ihned po skončení programu.

PAVEL ŠPORCL – VÁNOCE NA MODRÝCH HOUSLÍSCH – GENERALI TOUR 2017 Termíny a místa konání koncertů:
4.prosinec 2017      České Budějovice – Výstaviště – Pavilon T1
5. prosinec 2017     Hradec Králové – Kongresové centrum Aldis
6. prosinec 2017     Liberec – Dům kultury Liberec
10. prosinec 2017   Plzeň – Měšťanská beseda
11. prosinec 2017    Brno – Bobycentrum Laser Show Hall
12. prosinec 2017   Ostrava – Dům kultury města Ostravy
15. prosinec 2017   Ústí nad Labem – Severočeské divadlo
17. prosinec 2017   Olomouc – NH Collection Olomouc Congress
18. prosinec 2017   Zlín – Kongresové centrum Zlín
19. prosinec 2017   Praha -Forum Karlín
20. prosinec 2017   Praha – Forum Karlín
22. prosinec 2017   Karlovy Vary – Grand hotel Pupp

Začátky koncertů vždy od 19:00.

Předprodej vstupenek: www.ticketportal.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *