Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

ZábavaZe života

Co si zahrát při čekání na nový rok? Máme pro vás 5 tipů!

Chcete se na Silvestra zabavit, aby váš večer měl šťávu a vy si užili poslední chvíle starého roku? Přinášíme 5 tipů na zábavné hry, s kterými se nebude nikdo nudit. Velkou výhodou je jejich nenáročnost, takže si je můžete v klidu zahrát doma, v restauraci s přáteli nebo na horské chatě. Sami budete překvapeni, jak rychle přijde půlnoc, s kterou však hraní nekončí, ba naopak.

BLESK
3 až 8 hráčů, dominové kostky
Cíl: Zbavit se všech domino kostek
Každý hráč dostane podle počtu hráčů 3 až 8 (kolik hráčů, tolik domino kostek pro každého), se zbytkem se nehraje. Hraje-li například 5 hráčů, pak každý dostává 5 domino kostek. Začíná vlastník nejmenší dublety, tedy kostky se stejnou hodnotou (dvě nuly, jedničky, dvojky atd. Ten, na kom je řada, přiloží naráz vše, co může. Vítězem je hráč bez kostek. Počítání je stejné jako u tradičního domina.

MEZI KOZY
2 a více hráčů, 3 hrací kostky
Cíl: Trefit se mezi čísla a získat co nejvíce vítězství
Házíte kostkami a vždy si vyberete dvě kostky, tu s nejnižší a tu s nejvyšší hodnotou. Třetí kostkou se snažíte trefit mezi tyto hodnoty. Příklad: padne vám 2, 3 a 5, takže 2 a 5 si necháte a třetí kostkou musíte hodit 3 nebo 4. Máte tři pokusy. Pokud se vám to podaří, máte bod. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

ZELENÁ LOUKA
2 a více hráčů, mariášové karty
Cíl: Zbavit se všech karet
Karty se rozloží do kruhu lícem dolů. Jednu uprostřed naopak otočte obrázkem nahoru. Hráč na řadě tahá karty z kruhu tak dlouho, dokud nenajde stejnou barvu, jakou má karta ležící uprostřed kruhu lícem vzhůru a přidá další kartu. Pak pokračuje další hráč v pořadí. Pokud karty na stole už nejsou, ale hráči je mají v ruce, hra pokračuje. Nemáte-li v ruce danou barvu karty ležící uprostřed, vezměte všechny karty ležící pod ní a promíchejte je. Vytvořte z nich balíček a postupně z něj berte karty tak dlouho, dokud nenarazíte na správnou barvu, kterou máte v ruce a můžete ji položit. Pak pokračuje další hráč. Vyhrává ten, kdo v ruce nemá žádnou kartu.

TIP: Aby se vaše hra stala nezapomenutelnou, zapojte i netradiční motivaci. Pokud si hráč vytáhne kartu se zelenými listy, musí se napít zeleného nápoje. Pro dospělé se skvěle hodí jemný Božkov Peprmint, pro abstinenty třeba zelený čaj nebo kiwi šťáva.

PŘEKVAPIVÝ DÁREK
5 a více hráčů, zabalený předmět, 1 hrací kostka
Cíl: získat dárek podle svých představ
Každý přinese hezky zabalený předmět, aby jeho tvar či honosnost zabalení budit zájem ostatních. Předmět nesmí být nově kupovaný, ideální je vybrat takový, na který se doma práší, je nepotřebný či je to přebývající kýč. Všechny dárky se dají doprostřed a postupně si všichni vyberou jeden balíček. Když všichni mají dárek, jeden po druhém ho rozbalí. Poté se nastaví časomíra (třeba 10 minut) a postupně se hází kostkou dokola. Každý hází v jednom kole jednou. Pokud hodí šestku, musí si dárek s někým vyměnit. Chce-li získat svůj dárek, co musel vyměnit, zpět, v dalších kolech musí hodit zase šestku. Pokud uplyne časomíra, hra končí a každý se musí spokojit s tím, co si „vyhrál“.

NEBE, PEKLO
2 a více hráčů, 2 hrací kostky
Cíl: Získat nejvyšší počet bodů
Určete počet kol, po kterých sečtete body jednotlivých hráčů. Pro větší zábavu doporučujeme zvolit 5 až 10 herních kol. Každý hráč postupně hází kostkami a sčítá body. Hoďte první kostkou, na které platí vrchní číslo – nebe. Tuto hodnotu vynásobte deseti. Padne-li vám 5, získáváte 50 bodů. Poté hoďte i druhou kostkou, na té naopak platí spodní číslo – peklo. Otočte kostku, je-li vespodu například 1, získáváte jeden bod. Výsledná hodnota hodu je tedy 51. Každý hráč se prostřídá tolikrát, kolik jste si určili hracích kol. Vítězí ten, kdo má na konci nejvyšší počet bodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *