Legenda SMOKIE vyráží na koncertní turné se symfonickým orchestrem!

Vytáhněme vinylové desky, oprašme texty hitů a pojďme vzdát hold legendě legend!

Hudebních skupin, které hrají a koncertují 50 let je opravdu málo a těch, které mají tolik hitů, že je nelze spočítat ještě méně. Tady lze uvést opravdu asi jen Beatles, AC/DC, Queen, Rolling Stones, Abbu a právě SMOKIE. Living Next Door To Alice, Needles And Pins, Oh Carol, I’ll Meet You At Midnight, If You Know How To Love Me, Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me, Lay Back In The Arms Of Someone, Something’s Been Making Me Blue, Wild Wild Angels, Mexican Girl, For A Few Dollars More, Take Good Care Of My Babe  – to je 12 hitů, které si na koncertech v Čechách a Moravě v prosinci 2018 určitě užijete.

A bude jich ještě mnohem více. Mnoha skladbám z repertoáru Smokie se v Česku dostalo té cti, že s českými texty u nás doslova zdomácněly. Určitě Vám ještě dnes znějí v uších tyto písně Mýdlový princ (Václav Neckář), Alenka v říši divů (Karel Zich), Oh, Harold (Helena Vondráčková) nebo Zpíval jen rokenrol, nic víc (Radek Tomášek).

Smokie do Česka poprvé přiváží produkční společnost FP PRO, která už pro své diváky připravila turné skupiny Gregorian 2017 či aktuální a vyprodaný, symfonický galakoncert Royal Christmas Gala se Sarah Brightman, Gregorian a jejich úžasnými hosty.

„Smokie miluji celý život, jejich hudba mi dává radost i dobrou náladu a texty znám opravdu nazpaměť. Chci udělat radost sobě i všem lidem, kteří mají SMOKIE rádi stejně jako já. Připravili jsme se SMOKIE sérii výjimečných koncertů v symfonickém provedení s podporou skvělé maďarské filharmonie DANUBIA ORCHESTRA ÓBUDA a speciálního českého hosta skupiny MAYBE, kterou si SMOKIE sami vybrali z nabídky mnoha domácích interpretů. Maybe také zahraje své úžasné skladby Heaven, Odpověď, Magnetické pole, Koloseum nebo Ameriku v symfonické provedení“, říká promóter Miroslav Bučko.

Velká pečlivost je v tomto projektu věnována také vizuální stránce, kvalitní zvukové a světelné technice či velkoplošným projekcím. „Bude to skutečně velkolepá show, která se kompletně připravuje v České republice a Maďarsku. O spolupráci jsme poprosili ty nejlepší mistry svého oboru. Pro publikum bude určitě přitažlivé, že na koncertech budou na velkoplošných projekcích použity fotografie i videa z archivu SMOKIE za posledních 50 let,“ dodává Miroslav Bučko.

Současný zpěvák a kytarista skupiny Smokie Mike Craft
Zakládající člen Smokie Terry Uttley

První hit SMOKIE, kterým se skupina proslavila v roce 1975 prakticky na celém světě, byla skladba If You Know How To Love Me. Jeden ze zakladatelů skupiny, hráč na basovou kytaru Terry Uttley, k tomu říká: „Sedm let jsme byli klubová kapela, hráli jsme i na hodně podivných místech, v rockových klubech, striptýzových klubech či v barech, kde se kouřila spousta podivných věcí (úsměv). A pak najednou, bylo nádherné léto roku 1975 a já si to opravdu dobře pamatuji, jsme nahráli hit-singl If You Know How To Love Me a doslova přes noc jsme se stali hvězdami na celém světě. Bez této skladby bychom nikdy nekoncertovali na všech těch úžasných místech celé planety. Moc se těším, až si tuto skladbu zahrajeme v symfonické verzi. Bude to krásná vzpomínka na všechny ty nezapomenutelné časy, které jsem se SMOKIE zažil. Věřím, že všichni naši fanoušci u toho budou s námi.“

Koncerty se uskuteční v prosinci 2018 v Brně, Zlíně, Ostravě, Plzni, Pardubicích a Praze. Vstupenky jsou již v prodeji přímo na oficiálních webových stránkách www.smokie2018.cz a také v sítích Ticketportal a smsticket.

Zdroj: www.smokie2018.cz
Oficiální FB: www.facebook.com/smokie2018
Pořadatel: FP PRO: www.fppro.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *