Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZe života

Co přinese Startup akademie pro začínající podnikatele a inovátory? Nové nápady na aplikace a spoustu dalšího!

Cílem INVENTI akademie je vytvořit kreativní atmosféru, která pomůže nastartování businessu. Zúčastnit se mohou začínající startupy i jednotlivci, kteří ještě žádný nápad nemají. Workshopy probíhají jednou týdně po dobu tří měsíců.

Jan Tyl

“Poučili jsme se z prvního běhu akademie, kde jsme se soustředili na rychlé vytvoření fungujících produktů, ale zanedbali jsme práci s investory. Nová Startup akademie se soustředí na jednoduchost a vyváženost technického i obchodního přístupu. Při první Startup akademii u nás dokonce vzniknul tzv. Alpha tým, což je skupina lidí, kteří speciálně vybírají účastníky akademie a předávají jim své zkušenosti. Tím spolu se zázemím a zkušenostmi rychle rostoucí firmy vytváříme pro akademii podmínky, které si troufám říct nemůže nabídnout žádný inkubátor,” říká Jan Tyl, garant Startup akademie.

Absolventi získají formou kreativních workshopů a domácích úkolů řadu podnětů, které pomohu posunout jejich nápad až do otestovaného pilotu. Pozornost je věnována nejen technickému hledisku, ale také obchodnímu. Na konci čeká absolventy den D, kde předvedou své projekty investorům.

Během pár týdnů si účastníci školení vytvoří lean canvas i stručný business plán. Jednotlivé týmy se sjednotí na tom, kdo je jejich cílový zákazník, na čem chtějí vydělávat, za co chtějí utrácet a podobně. Následuje nalezení možných problémů a různých variant jejich vyřešení. Na workshopech se pracuje jak s kreativitou jednotlivců, tak se zpětnou vazbou celé skupiny. Svůj prostor zde má také rozvoj podnikatelské myšlení, kterého se chopí samotné vedení firmy INVENTI.

Při výběru uchazečů do akademie hraje hlavní roli nadšení a různorodost. Mezi vybranými účastníky se najdou vývojáři mobilních aplikací, experti na umělou inteligenci, stejně jako pracovníci z médií, módní návrháři a kreativci.

Účastníci akademie ocení zázemí firmy i její zkušenosti jako jedné z nejrychleji rostoucích společností. Letos byla společnost opět zvolena mezi nejrychleji rostoucí firmy v oblasti technologií v Evropě (žebříček Deloitte Fast 50).

Jaké aplikace jsou z dílny Startup akademie?

Aplikace SoS Moto
Při její tvorbě bylo myšleno na oddané milovníky jednostopých vozidel – motorkáře. Počátečním impulzem bylo, že ročně zemře na českých silnicích zhruba 86 motorkářů, dalších 460 je těžce zraněných a 2143 “pouze” lehce. Díky rozpoznání pádu máme šanci tato čísla razantně zmenšit. Rychlý příjezd záchranářů a přesná lokalizace může zajistit včasnou operaci a nemusí tak dojít k trvalým následkům nebo nedej bože ke smrti motorkáře.


Aplikace Drinking mode
Aplikace je určena především pro studenty a lidi, kteří tráví spoustu času v restauracích, hospodách, barech… Jako hlavní cíl jsme si dali, aby nebylo možné volat a psát zprávy na Vámi vybraná čísla pod vlivem alkoholu… Současně ovšem myslíme také na Vaši zábavu. Do aplikace jsme přidali známé hospodské hry jako například Nikdy jsem.. nebo Flaška. Bude také možné chodit tzv. Beer tours nebo soutěžit s přáteli nebo sbírat Achivementy.


Aplikace Vinarum
Představujeme Vám naši nejmladší aplikaci, která vznikla až prakticky na konci celé Startup akademie, ale i tak dostala šanci. Při její tvorbě bylo myšleno hlavně na ty, kteří mají rádi víno, ale mají problém se vyznat mezi tolika různými druhy vín. Určitě jste již párkrát byli v situaci, kdy jste v obchodě či v restauraci nevěděli, jaké víno by pro danou příležitost či pokrm bylo to pravé. S tím Vám může Vinarum pomoct. Tato aplikace si neklade za cíl pouze zprostředkovat přehlednou databázi vín, ale zároveň umožnit uživatelům vína velmi jednoduše hodnotit – chutná, nechutná – takže si můžete prohlédnout hodnocení ostatních a máte přehled, které víno Vám chuťově vyhovovalo. Kromě toho můžete zabrousit nejen do vinařského žargonu a pojmů, kde Vám aplikace odtajní svět vinařství. V aplikaci najdete sekci plnou kvízů, která prověří Vaše znalosti a ještě více Vás zavede do poznávání kultury tohoto královského moku. A pokud při prohlížení dostanete na víno chuť, v mapce můžete jednoduše dohledat nejbližší vinařství, či vinotéku a uspokojit své chuťové pohárky.

Zájemci o účast na Startup akademii se mohou hlásit na jan.tyl@inventi.cz.

FB událost: https://www.facebook.com/events/733560143503818/

Další informace zde: https://www.facebook.com/iStartupAkademie/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *