Známé osobnosti a mistryně ČR vybrali na charitativním florbalovém zápase 128 131 Kč!

 

V úterý 19. prosince se v Praze konal vánoční charitativní zápas. Ve florbale se proti sobě utkaly tým profesionálek Ivanti Tigers s mužstvem známých osobností. Ačkoliv zápas po závěrečných nájezdech skončil 2:1 ve prospěch Ivanti Tigers, měla hra od začátku jasného vítěze, kterým je Lukáš Vácha, na jehož elektrický vozík se návštěvníci skládali.

Sportovní hala Jižní Město praskala ve švech. Přes 300 návštěvníků přišlo fandit ženskému A-týmu Ivanti Tigers Jižní Město a týmu Real Top Praha složeného ze známých osobností.

Za tým osminásobných a úřadujících Mistryň extraligy ČR ve florbale nastoupily například Eliška Krupnová, která na zápas přijela ze švédského Pixbo, kde hraje. Dalšími hráčkami byly třeba účastnice proběhlého Mistrovství světa Martina Čapková, Dominika Kubišová, Vendula Beránková nebo Lucia Košturiaková, kapitánka slovenské reprezentace.

Tým známých osobností se skládal kupříkladu ze zpěváka a herce Vojty Dyka, herců Jakuba Štáfka, Ladislava Hampla, sportovního komentátora Roberta Záruby, hokejisty Jiřího Tlustého, fotbalisty Romana Bednáře nebo Františka Trojana. Ve funkci trenéra týmu se představil herec a režisér Jiří Mádl. „Florbal je má srdcová záležitost, dlouho jsme se mu sám věnoval. Když přišla nabídka podpořit jím dobrou věc, neváhal jsem ani vteřinu. Zavzpomínal jsem na staré časy a moc jsem si to tady užil, i když to proti holkám bylo hodně náročné,“ komentoval zápas Vojta Dyk.

Díky štědrým návštěvníkům se celkem vybralo 128 131 Kč. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje bývalému mládežnickému sportovci, Lukášovi Váchovi. Využije ho k nákupu přídatných elektrických kol k invalidnímu vozíku, který potřebuje k životu od doby, kdy ochrnul. Společnost NEWPS.CZ, pořadatel akce, věnovala jménem jednatele společnosti Martina Řehořka peněžní dar ve výši 100 000 Kč. „Dnes tady panovala skvělá atmosféra, všichni se bezvadně bavili, a navíc jsme pro Lukáše vybrali moc hezkou částku, za kterou si pořídí to, co potřebuje. I proto jsem rád, že se takových akcí můžeme účastnit, a dokonce je pořádat,“ řekl Martin Řehořek z Newps.cz.

Díky partnerům akce si návštěvníci mohli pochutnávat na mnoha druzích bábovky od pekárny Česká bábovka, vyhrát odměny v dovednostní soutěži nebo získat krásné ceny v tombole.

Záštitu nad akcí převzali předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a starosta MČ Praha 11 Petr Jirava, který se akce sám účastnil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *