Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Odborník radí: Jak pečovat o svůj plnovous?

Pořádný plnovous je již několik let jedním ze znaků trendy a moderního muže. Spousta pánů si svoje vousy trpělivě nechává růst do ideální délky a tvaru. Vědí však, jak o ně pečovat? Správná péče o vousy je přitom zásadní nejen pro jejich vzhled, ale zejména zdraví a celkové pohodlí jejich nositele. Na následujících řádcích poradíme, co dělat, aby plnovous každého muže nejen skvěle vypadal, ale také zůstal nepoškozený.

Česání
Každý plnovous je potřeba pravidelně pročesávat, a to z několika důvodů. Jednak, aby v něm nezůstávaly nečistoty, dále aby držel perfektně tvar a nedocházelo ke třepení jednotlivých vousů. V neposlední řadě česáním docílíme, aby vousy rostly správným směrem. Za tím účelem jsou běžně k dostání speciální hřebeny vyrobené ze šetrných materiálů, které jemné vousy během česání nepoškodí. Po každém česání se doporučuje vousy také kartáčovat. Tím dojde nejen k jejich narovnání a zbavení nečistot, ale také promasírování pokožky. Navíc, zabráníme vysychání vousů. Česat a kartáčovat bychom měli vousy každý den, ideálně však dvakrát denně, například ráno a večer.

Správné mytí
Plnovous je potřeba dvakrát až třikrát týdně umýt, a to nejen z hygienických důvodů, ale také kvůli zbavení odumřelých buněk staré pokožky. Na trhu již existuje spousta šamponů navržených speciálně k mytí vousů. Jde například o Originální šampon a kondicionér na vousy Bulldog, který je v České republice nově k dostání. Obsahuje čistě přírodní rostlinné složky, včetně aloe vera, která vousy zjemňuje a zvlhčuje, kameliového oleje, který vousy a pokožku chrání před poškozením a výtažků zeleného čaje, jež zpomaluje stárnutí pokožky. Vousy myjeme podobně jako vlasy. Nejdříve je tedy pečlivě propláchneme čistou vodou a poté naneseme šampón ideálně s kondicionérem, který dodá plnovousu plný vzhled a energii. Pečlivě promydlíme a spláchneme tak, aby ve vousech nezůstaly žádné zbytky po šamponu. Plnovous poté vysušíme, u delšího plnovousu použijeme fén.

Správný olej
Po každém umytí vousů by mělo následovat olejování. Správně zvolený olej vousy vyživuje a hydratuje. Nemělo by se tedy na pravidelné olejování zapomínat. Olej také pomáhá zmírnit svědění pokožky a vousy čerstvě provoní, přičemž ty po jeho aplikování zůstanou měkké a zářivé. Také na českém trhu je již k dostání několik velmi kvalitních olejů na vousy. Jedná se například o olej značky Bulldog opatřený kapátkem pro pohodlnou aplikaci. Olej naneseme kapátkem rovnoměrně do plnovousu, nejlépe směrem odshora dolů a potom vmasírujeme do vousů a pokožky. Olej se pak již nesmývá.

Balzám a vosk
Dalšími neocenitelnými pomocníky při péči o vous jsou balzám a vosk. Ten používáme především pro vytvarování kníru a jeho aplikace je stejná, jako v případě vosku na vlasy. Naproti tomu balzám pomáhá při péči o samotný plnovous, jelikož jej zvlhčuje, vyživuje a tvaruje. Balzám na vousy Bulldog navíc podle studií a testů zanechává vousy o 86 % měkčí, o 70 % zářivější a o 70 % méně mastné. Pomáhá také při úpravě a stylingu a rychle se absorbuje.

Zdroj: Bulldog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *