DJ Roxtar jede vyhrát světové finále Red Bull 3Style!

Celkem 24 nejlepších DJs ze všech koutů světa si to v polském Krakowě rozdá o titul krále světového DJingu. Poprvé v historii této prestižní soutěže se o něj popere i Čech – DJ Roxtar, který vyhrál první české finále Red Bull 3Style.

Týdenní maraton akcí a večírků odstartuje 5. února zahajovací party, během níž budou DJs rozlosováni po šesti do skupin, v nichž projdou eliminační fází, která proběhne od 7. do 10. února. Z ní vzejdou ti nejlepší DJs, kteří postoupí do velkého finále, konaného 11. února. Pro něj Krakow vybral netradiční, přitom nejprestižnější prostředí v celém městě – divadlo Juliusze Slowackiho. Kompletní program můžete po celou dobu sledovat online. Live stream bude přenášet www.redbull3style.com a Facebook Red Bull 3Style.

Klíč do velkého finále
O nominaci do Krakowa se v regionálních kolech ucházelo na 800 DJs z celého světa, z nichž vzešlo 24 finalistů. Ti musí projít ještě eliminačními souboji, které se uskuteční v nejlepších klubech po celém Krakowě a slibují mimořádné zážitky. Kde jinde můžete na jednom místě poslouchat mistrovské sety z Evropy, Asie, Jižní a Severní Ameriky, Afriky a Austrálie? Cíl je jasný. Předvést během 15 minut svůj technický um, svou osobitost a zahrát co nejoriginálnější set složený alespoň ze tří hudebních žánrů, jimž DJs dokáží dostat do varu nejen publikum, ale hlavně porotu, která vždy jen jednomu ze skupiny ukáže zelenou. O vítězství mohou rozhodnout naprosté detaily.

Legendy technického DJingu mezi porotci
Mezi arbitry 8. ročníku Red Bull 3Style patří DJ Jazzy Jeff, kultovní postava mezinárodní hip-hop a R&B scény, také známý spoluprací s hercem Willem Smithem, Nina Las Vegas, producentka a zakladatelka labelu NLV Records, Skratch Bastid, kanadský DJ a producent, známý pro své jedinečné schopnosti scratchování, po léta spojený se soutěží Red Bull 3Style, DJ Craze, trojnásobný mistr světové djské soutěže DMC a DJ Nu-Mark, výborný turntablista se sety laděnými do hip-hopu a vinylový sběratel.

DJ Roxtar jede vyhrát
Dominik Turza alias DJ Roxtar začal s DJingem před 13 lety na breakdance akcích. Vytvořil si vlastní styl a zjistil, že nechce hrát jen pro sebe, ale i pro ostatní. Tak, aby to rozhýbalo co nejvíce lidí. Od té doby se stal respektovaným českým DJ a 21. září 2017 vyhrál první české finále Red Bull 3Style. Jaký je jeho recept na vítězství? „Chci vytvořit něco, co nikdo nikdy předtím neslyšel, přidat k tomu svůj osobitý styl a natřískat to beaty, které vytvořím v tu chvíli na stagi pomocí sampleru. Můžete vyhrát jenom tehdy, když máte víc trumfů než ti ostatní. Mám ambice to zkusit vyhrát celý.“ Chcete vědět, jak bydlí Dj Roxtar, který bude reprezentovat český Djing na světovém finále Red Bull 3Style? Fotograf Dereck Hard Dominika navštívil a skrz sérii LIVI’N vám ukáže, kde Dominik bydlí, co sbírá nebo jaký je jeho nejoblíbenější kus nábytku. https://www.redbull.com/cz-cs/hudba-livin-roxtar-serie-bydleni-dereck-hard

Red Bull 3Style jako propagátor DJ kultury
Soutěž Red Bull 3Style není jen o hraní, tvoří komunitu lidí, která se od sebe navzájem učí a předává si zkušenosti, jde v ní o show se vším všudy a interakci s lidmi, hledá nové tváře, talenty a propaguje DJ kulturu a usiluje o její rozvoj.

Set loňského vítěze DJ Puffyho z Barbadosu

Red Bull 3Style World Final VIII
Krakow, Poland
7.-11. 02. 2018
Facebook event
facebook.com/redbull3style/

Zdroj: www.redbull3style.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *