Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníDěti

Kam vyrazit s dětmi na jarní prázdniny? Zkuste rakouské Alpy!

Chcete nadchnout děti pro zimní sporty? Zkuste rakouské Alpy. Najdete tam totiž ideální podmínky a pro vzbuzení zájmu o pohyb na sněhu je jarní dovolená na horách jako stvořená.

Všichni víme, jak je v dnešní době důležité, vést děti k pohybu. Špičkový lyžař Christian Neureuther, vítěz mnoha závodů světového poháru, napsal se svým synem Felixem knihu „Pohybem k bystrému mozku“. V dnešní době, kdy děti sedí před televizí nebo počítačovými hrami a trpí nedostatkem pohybu, nabývá toto téma zásadním způsobem na významu. Je dokázáno, že děti, které se dostatečně pohybují, to ve škole mají snadnější, a že pravidelný pohyb ovlivňuje výkonnost mozku.

Je proto na nás dospělých ukázat dětem, co všechno je může na sněhu bavit. Svět hor je zvláštní svým vyzývavým charakterem. Stačí si vzpomenout na působivé zážitky při jízdě lanovkou nebo na stále nová překvapení a vzrušení z rychlé jízdy na sjezdovkách. Zkušenosti v přírodě jsou pro děti nedocenitelné.

Rakouské Alpy k tomu nabídnou pohádkovou horskou přírodu, vzorně upravované široké sjezdovky, spoustu zábavy a kvalitní wellness. Kam vyrazit?

Ski Hit Osttirol – velkorysá nabídka
Jeden z méně známých lyžařských regionů ve Východním Tyrolsku na jižní straně Vysokých Taur přitahuje nejen díky své grandiózní poloze s více než 200 třítisícovkami, ale i stále zajímavější lyžařské nabídce víc a víc hostů. Je tu pět středisek, pro které stačí jeden skipas a děti zde hrají nejdůležitější roli. Ty nejmenší, do šesti let jezdí na lanovkách zdarma, mládež do 18 let má poloviční slevu. Nejatraktivnější střediska jsou bezpochyby Großglockner Resort Kals-Matrei a Hochpustertal u Sillianu na hranici s Jižním Tyrolskem v Itálií.

Hochpustertal – hory pro prcky
Rodinnému regionu Hochpustertal se někdy říká „hory pro prcky“.   Pro zdejší hostitele jsou těmi nejdůležitějšími především ti nejmenší. Služby a zábava na sjezdovkách jsou upraveny právě pro lyžařský dorost. Dětský klub Bobo a lyžařské školy jsou plně zaměřeny na nejmladší hosty. Ovšem na 45 kilometrech rozmanitých sjezdovek to mohou pořádně rozjet i dospělí.

Sporthotel Sillian s péčí o děti po celý den
Hned u nástupu na lanovku do lyžařského areálu, v nadmořské výšce 1100 metrů se nachází Dolomiten Residenz Sporthotel Sillian. Skvělá poloha a nepřehnané ceny za skvělé ubytování a služby jsou důvodem skvělého hodnocení evropského turistického portálu HolidayCheck. V hotelu je i dětský klub Häppi Päpi, kde se o děti starají po celý den. Děti mají k dispozici i vlastní dětský bazén se skluzavkou a brouzdaliště. Úplně nový je také zdejší každodenní program pro teenagery, který je samozřejmě dostatečně „cool“, aby je zaujal.

Na sjezdovce ve dne v noci – Gradonna Mountain Resort
Přímo na sjezdovce u největšího východotyrolského lyžařského areálu Großglockner Kals-Matrei najdou rodiny s dětmi perfektní bydlení ve čtyřhvězdičkovém hotelu Gradonna Mountain Resort. Hosté se mohou ubytovat v hotelu s wellness areálem na ploše 3.000 metrů čtverečních nebo v jedné ze 42 horských chat se soukromými lázněmi. O program pro děti se stará dětský klub.

SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental
Při výběru zimní dovolené s dětmi hraje důležitou úlohu vzdálenost, kterou je třeba absolvovat autem. Tyrolská oblast SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental je ze středních Čech nejrychleji dostupná, dá se absolvovat za čtyři a půl hodiny a vesměs po dálnici bez nutnosti kupovat v Rakousku dálniční známku. Region se honosí podtitulkem „Šíleně velký“ a není tu vůbec nadsazené, jak každý lyžař rychle pochopí, když vyrazí z jednoho z devíti středisek v údolí na pláně. Vybudovány tu byly dva okruhy na sebe navazujících sjezdovek. A má to velkou výhodu, když na okruh vyrazíte s dětmi, neexistují žádné argumenty, jak okruh opustit, musí se pokračovat stále dál… Tento obří areál se nachází v Tyrolsku, nedaleko sjezdu z dálnice u Kufsteinu. Najdete tu 284 kilometrů krásných sjezdovek a hlavně ideální podmínky pro rodiny s dětmi. Lámat si hlavu, čím zabavit svého potomka, si opravdu nikdo nemusí. K dispozici jsou tu kvalitní lyžařské školky (s dohledem dětí již od 5 měsíců) i několik zábavních parků. Další specialitou je přenosný skipas pro rodiče dětí do tří let. Za zmínku stojí také projížďky na koňském povoze. Huňaté koníky a jízdu na sáních ocení děti i dospělí. 

Zillertal – na jarní dovolenou do nejaktivnějšího údolí na světě
Kdo hledá v Zillertálském údolí opravdu nejbližší nástup na lyže, využije dvě střediska Hochzillertal-Hochfügen a Fügen-Spieljoch, která jsou označována jako První prázdninový region v Zillertale. Nachází se asi 15 km od dálničního sjezdu. Pro děti slouží kromě cvičných vleků rozsáhlý prostor v okolí horní stanice kabinek z Kaltenbachu. Nechtějí-li nejmenší lyžovat, mohou je rodiče svěřit dětskému klubu Zwegerl, kde se o ně postarají – děti si mohou hrát nebo sledovat filmy, samozřejmostí je oběd i odpolední spánek. Do šesti let jezdí děti na lanovkách zdarma a do 15 let mají padesátiprocentní slevu a do 18 let mají dvacetiprocentní slevu. Chytrá strategie, vždyť málokdo zapomene, kde absolvoval svůj první lyžařský kurz a rád se vrací.

Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn – skicirkus pro malé i velké
Nekonečně velký výběr skvěle upravených sjezdovek, žádné čekání na lanovky, vynikající gastronomie a notně netradiční design i wellness svět. Kdo hledá kromě rodinných sjezdovek i kvalitní odpočinek, najde vše v hotelu Puradies v idylickém středisku Leogang, které stojí přímo mezi dvěma lanovkami vedoucími do lyžařského ráje. Přímo v hotelu je půjčovna lyží a Puradies je partnerem lyžařské školy pro dospělé i pro děti, takže rodiče mohou lyžovat nebo odpočívat ve zdejším krásně vybaveném wellness světě, zatímco o jejich ratolesti se postarají zkušení lyžařští instruktoři. Po lyžování si můžete dopřát speciální masáž, která uleví namoženým svalům, a děti mohou vyrazit do velké herny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *