Připravte vaší polovičce originální sladké valentýnské překvapení

Oslava svátku zamilovaných se rychle blíží a vy možná ještě pořád tápete nad tím, jak a čím potěšit partnera či partnerku. Tu největší radost vždy vykouzlí dárek, který sami s láskou vyrobíme, a protože je Valentýn tradičně spojován se sladkým překvapením, přinášíme vám tipy, jak si sami můžete sladké pochoutky jednoduše vyrobit. Pralinky, cupcakes či srdíčka připravíte díky správným kuchyňským pomocníkům raz dva. Inspirujte se valentýnskými nápady ze Světa cukrářů.

Rozdávejte radost na Valentýna už od samého rána! Nejen drahou polovičku, ale třeba i vaše děti potěší usměvavé lívance nebo omelety. Ty jednoduše přichystáte díky speciální pánvi se sedmi smějícími se obličeji. A i pokud nemáte s vařením žádné zkušenosti, nemusíte se tohoto úkolu obávat – pánev je vyrobená z kvalitního nepřilnavého povrchu a hotoví smajlíci tak jdou bez potíží vyklopit.

Kdo by nemiloval muffiny nebo cupcaky? Vyjádřete svou lásku právě touto sladkostí, zasaďte je do romantických košíčků a dozdobte je například srdíčky. No a pokud je elegantně vyskládáte na ozdobný stojánek a donesete do postele, budete zbožňovaným minimálně po celý den. Elegantní stojan dodá pravou slavnostní atmosféru.

Zbožňujete s partnerem čokoládu? A chcete, aby váš dárek byl osobnější? Zkuste čokoládové pralinky ve tvaru srdíček nekupovat, ale vyrobit si je sami doma. Odborníci ze Světa cukrářů radí, jak na to. „Vyberte si kvalitní silikonovou formu na čokoládu, díky které vám tvoření půjde snadno. Temperovanou tmavou nebo bílou čokoládou vylijte formu a nechte ji ztuhnout. Připravenou náplní pak pomocí trezírovacího sáčku pralinky naplňte a přelijte je vrstvou temperované čokolády. Přebytečnou čokoládu odstraňte a nechte ztuhnout. Nakonec hotové pralinky vyklopte, což jde díky hladkému silikonovému povrchu jednoduše,“ vysvětluje Michal Kubíček, majitel cukrářského portálu Svět cukrářů.

Pralinky můžete ozdobit kontrastní čokoládou nebo prachovými perleťovými barvami, skvěle budou vypadat i přestříkané bronzovým nebo jiným sprejem. Naskládejte je pak úhledně do krabičky a je hotovo. A tip pro muže navíc: pokud chcete partnerku na Valentýna požádat o ruku, doma dělané pralinky jsou ideální sladkostí pro ukrytí prstýnku. Jen doporučujeme si konkrétní srdíčko dobře označit, aby nedošlo k nehodě a přítelkyně prsten nespolknula.

Jestli si chcete s dekorováním ještě více vyhrát, pořiďte si navíc delikátní čokoládky se zlatým potiskem, které jsou vhodné ke zdobení vašich sladkých výtvorů. A pokud vašemu drahému chcete naznačit, že bez něj nemůže být a padnete k sobě jako dva kousky skládačky, upečte mu srdce ve tvaru puzzle. To jednoduše vytvoříte pomocí speciálního vykrajovátka. Pak už jen dozdobit vašimi jmény a dárek ke svátku zamilovaných máte připravený.

Zdroj: www.SvetCukraru.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *