Restartujte pleť pomocí pleťové masky

Po náročném pracovním dni si zasloužíte odpočinek. Vlivem stresu, teplotních změn, nevhodné stravy a nedodržování pitného režimu vypadá pleť mdle, je vysušená a plná nečistot. Ve chvíli relaxace si dopřejte masku, která vyčistí, vyživí a rozjasní obličej během pár chvil. Po náročné zimě si zaslouží regeneraci a detoxikaci, aby byla připravená přijmout první sluneční paprsky vítající jaro. Susan Bowermanová vám prozradí, jaké příznivé účinky má pleťová maska.

1. Jen vy
„Již několikrát jsem se setkala s přesvědčením, že pleťová maska je zbytečný luxus. Ovšem masky jsou skvělým prostředkem, jak pokožku hydratovat, zbavit ji přebytečného mazu, rozšířených pórů, a především, jak si užít čas sama pro sebe,“ zdůrazňuje Susan Bowermanová z Herbalife. Pleťové masky nejsou pouze čisticím prostředkem, působí totiž také jako jistá forma terapie. Pokud jste ve stresu, máte špatnou náladu a jste bez energie, sáhněte po aromatické masce. Vůně máty, levandule či rozmarýnu stimuluje vaše smysly a současně vás povzbudí. Nalaďte se na uklidňující rituál s pleťovou maskou, napusťte si horkou vanu, zapalte pár svíček a užijte si ničím nerušené okamžiky.

2. Dejte sbohem pórům
Ucpávají se vám póry a trpíte na akné? Maska s obsahem zeleného jílu je to pravé pro vás! Tento přírodní zázrak skrývá spoustu blahodárných látek, které jsou velmi důležité pro obnovu buněk a regeneraci kožní tkáně. Hygiena obličeje je stejně důležitá jako hygiena rukou a vězte, že obyčejné odličování před spaním nestačí. I obličej potřebuje „desinfekci“ od okolních bakterií. Nejenže při pravidelném používání těchto masek bude váš obličej vypadat svěže a mladistvě, ale také předejdete možným zánětům z nečistot hluboce usazených v pórech.

3. Rozzářená jako sluníčko
Masky, obzvláště ty, které obsahují extrakt z máty, mohou pomoci lépe stimulovat váš krevní oběh. Celý proces schnutí masky a následné její odlupování způsobuje rozšíření cév, čímž zajistí jejich lepší průchodnost. Díky tomu se můžete těšit na pleť zářící zdravím a mladistvostí. Kamarádky budou hodně překvapené tím, že za tímto krásným svěžím obličejem se neskrývá drahý rozjasňovač z drogerie, nýbrž důsledná hygiena v podobě pravidelných masek. Využijte toho a pozvěte své přítelkyně na dámský mejdan plný zkrášlování, dobrého jídla a sdílení osobních beauty triků.

4. Vyšší účinnost
Hydratační krémy, séra, peelingy, micelární vody, noční elixíry… Všechny vyjmenované přípravky používáme téměř na denní bázi. Věděli jste ale, že díky pravidelnému aplikování masek tyto produkty pečují o vaši pleť efektivněji? „Pěsticí kosmetika nás ženy stojí nemalé peníze a byla by škoda nevyužít jejích účinků o něco lépe. Po dokonalém vyčištění pleti maskou se tyto produkty absorbují nejen rychleji, ale hlavně do hlubších vrstev kůže,“ vysvětluje Susan Bowermanová. Díky tomu můžete očekávat viditelnější výsledky ve výrazně kratší době. A to je paráda, ne?

5. Navrácené sebevědomí
Problematická pleť zrovna nepřispívá k našemu sebevědomí. A to obzvlášť tehdy, když je obličej tím prvním, na co se naše okolí dívá nejdříve. Zní to pohádkově, ale už první aplikace masky vám skutečně může pomoci po psychické stránce. Pravidelnou péčí zlepšíte postupně i stav pleti a úsměvy pak budete rozdávat na všechny strany. Na to, že použití masky je jednoduchá, rychlá a finančně dostupná záležitost, je až k neuvěření, co všechno z ní můžete vytěžit. Dáte maskám šanci, nebo již jsou běžnou součástí vaší pravidelné péče o pleť?

Expertka společnosti Herbalife Susan Bowermanová radí: Jak připravit domácí rozjasňující jílovou masku?
K přípravě domácí masky budete potřebovat pomeranč, med, jílový prášek a esenciální levandulový olej (lisovaný za studena). Do misky si vymačkejte jednu lžičku šťávy z pomeranče. Opatrně přimíchejte dvě lžičky jílového prášku, jednu lžičku medu a dvě kapky levandulové esence. Míchejte špachtličkou směs tak dlouho, dokud nedosáhnete konzistenci pasty. Aplikujte připravenou masku na obličej pomocí prstů nebo speciálního štětce. Při nanášení se vyhněte okolí očí a rtů. Masku nechte působit 15 – 20 minut a poté smyjte vlažnou vodou jemnými krouživými pohyby. Po dokončení rituálu dočistěte pleť tonikem a aplikujte hydratační krém.

Zdroj: Herbalife

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *