27. ročník HOLIDAY WORLD 2018 představí téměř celý svět a nabídne bohatý program

Ve dnech 15. – 18. února tohoto roku proběhne souběžně s dvanáctým ročníkem mezinárodního veletrhu gastronomie a zařízení pro hotely a restaurace TOP GASTRO & HOTEL 2018 a World Filmem, cestovatelským festivalem plným besed, projekcí a výstav s významnými cestovateli. Na Výstavišti v Praze Holešovicích mohou návštěvníci ochutnat a poznat téměř celý svět. Celkem se zde bude prezentovat 46 zemí světa.

Neděle 18. února bude pak zaměřena na rodiny s dětmi. Pro ty kdo plánují cestovat s dětmi do tří let a hledají informace o zajímavých městech a místech po celém světě, která s nimi lze pohodlně navštívit, je určena platforma Baby City Guide. Letošní partnerskou zemí veletrhu je Slovensko. Toto partnerství není náhodné, naopak bylo vybráno na počest stému výročí Československa a pětadvacetiletému výročí samostatnosti obou republik. Na oslavu tohoto výročí je připraven na neděli 18. února pro československé manželské páry vstup na veletrh zdarma. Bezplatný vstup je připraven také pro pětadvacetileté, jako je i výročí obou republik.

Návštěvníci se mohou zapojit do řady soutěží, jako například o zájezd all inclusive pro dvě osoby ve dvoulůžkovém pokoji na 14 nocí do hotelu SunConnect Eftalia Marin aaaa+ od spolčnosti CK Neckermann/ Thomas Cook nebo získat kupóny na slevu na zájezd.

V rámci veletržního programu vystoupí i zpěvačka Celeste Buckingham, slovenská ethnobeat skupina Družina a řada významných cestovatelů, jako Petr Horký, Jiří Kolbaba, Pavel Stehlík, Miroslav Stingl a další.

„Uvítal som návrh organizátorov veľtrhu HOLIDAY WORLD, aby sa práve Slovensko stalo partnerskou krajinou tohtoročného veľtrhu. Rok 100. výročia vzniku samostatného Československa a 25 rokov intenzívnej a priateľskej spolupráce Slovenskej republiky a Českej republiky ako samostatných nezávislých štátov je ideálnou a vítanou príležitosťou pripomenúť a zdokumentovať vzájomnosť i priateľstvo medzi oboma našimi národmi,“ uvádí Peter Weiss, velvyslanec Slovenska v České republice. „Práve v oblasti cestovného ruchu vidím mimoriadnu možnosť  ukázať jedinečnú a pozitívnu stopu, ktorú zanechala naša spoločná história a jazyková a kultúrna blízkosť a zároveň dvadsaťpäťročné samostatné cesty v mysliach našich občanov. V cestovnom ruchu osciluje história, súčasnosť aj budúcnosť, pretože na vzájomnom poznávaní krajiny, prírody, kultúrno-historických pamiatok a ľudí medzi sebou je založená tak úcta k tradícii ako aj nádej vo vzťahu k časom budúcim,“ dodává Peter Weiss.

„Po výjimečné zájezdové sezoně 2017 očekávají cestovní kanceláře také pro letošní rok silný zájem o pobyty v zahraničí, a to nejen v hlavní prázdninové sezoně. Češi platí za nadšené dovolenkáře a preferují model několika kratších dovolených během celého roku, které rozkládají do návštěvy blízkých destinací i vzdálenějších exotických míst. Dosavadní předprodeje na sezonu 2018 zakládají předpoklad, že čeští turisté vedle klasických evropských destinací znovu plně docení krásy Egypta, Turecka, Tuniska nebo Maroka. Zejména Turecko a Tunisko, o které v minulém roce stoupal zájem až s nástupem léta, jsou letos vyhledávány už v prvních předprodejích. Mezi leteckými zájezdy přetrvává silný zájem o Řecko, Bulharsko a Španělsko. Stranou nezůstávají ani pobyty v termálních lázních v Maďarsku, na Slovensku a Slovinsku a kratší poznávací zájezdy,“ uvádí  Ing. Tereza Picková, výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. „Nadále také očekáváme růst průměrné ceny zájezdu a orientaci zákazníků na kvalitnější služby – hotely ve vyšším ubytovacím standardu (4* a 5*), strava v režimu all inclusive, letecká doprava. I letošní začátek sezony se nese v duchu výrazného zájmu o nákup dovolené v předprodeji, který je zárukou dostupnosti kapacit v preferované destinaci a v požadovaném termínu,“ dodává Tereza Picková.

„V roce 2018 si agentura CzechTourism připomíná sté výročí od založení samostatného Československa,“uvádí Monika Palatková, ředitelka agentury. „Pro domácí veletrhy cestovního ruchu připravila speciální výstavu fotografií k stému výročí vzniku Československa, představí nové 3D spoty koncipované jako přelety nad památkami České republiky a připraveny budou i prvky virtuální reality. Česká centrála cestovního ruchu je navíc pověřena i zajištěním marketingové podpory pro meziresortní spolupráci na spolčených česko-slovenských oslavách tohoto roku. CzechTourism pro oslavy nadcházejícího roku připravil jednotný kreativní koncept a logo, webovou prezentaci, audio i videospoty, ústřední marketingové téma bude prezentovat i v rámci Českého domu na nacházejících zimních olympijských hrách,“ dodává Monika Palatková.

„Vzhledem ke skutečnosti, že partnerskou zemí veletrhu je v roce, kdy uběhne 100 let od vzniku Československa a 25 let od jeho rozdělení, právě Slovenská republika, připravili jsme pro vybrané návštěvníky dárek – bezplatně mohou veletrh v neděli navštívit ti, kteří slaví v letošním roce 25. narozeniny (tj. rok narození 1993), česko-slovenské manželské páry (bezplatný vstup mohou využít oba manželé a max. 3 děti) a – navíc v neděli bude umožněn vstup zdarma všem členům Klubu českých turistů, kteří se na pokladně prokážou členským průkazem KČT,“ uvádí Drahomír Medveď, ředitel společnosti Incheba Expo Praha spol. s r.o. „Slovenská republika – partnerská země veletrhu představí v rámci veletrhu kromě vizuální prezentace slovenských zajímavostí i tradiční lidovou hudbu – hru na fujaru, která se nachází v seznamu nehmotného dědictví UNESCO. Návštěvníci slovenského stánku budou moci vyhrát i lákavé pobytové ceny na Slovensku a na své si přijdou i ti, kteří milují slovenskou gastronomii, halušky jim navaří přímo mistr světa ve vaření halušek. V sobotu pak přiveze na pražské Výstaviště v Holešovicích slovenskou zpěvačku americko-švýcarského původu a finalistku druhé řady Česko Slovenské SuperStar Celeste Buckingham – v sobotu odpoledne se mohou všichni těšit na krátký koncert a autogramiádu. V sobotu bude premiérově představená nová kolekce uměleckých šatů s motivy slovenských a českých míst z dílny Marie Zelenej. A představí se i sokolníci z Štiavnických Baní – z první sokolnické základní školy na světě. Patříte-li k soutěživým lidem, zapojte se do soutěží, které jsou pro vás po dobu veletrhu připraveny, vyhrát lze 14ti denní zájezd All Inclusive pro dvě osoby nebo kupóny na slevu na zájezd – www.zajezdyzamilion.cz, V neděli 18.2 bude rovněž výhodné rodinné vstupné za 150 Kč, dodává Drahomír Medveď.

Modely Marie Zelené – módní a oděvní návrhářky, která k oslavě 100 výročí Československa vytvořila 25 modelů s obrazy z Čech a Slovenska.

V dalších soutěžích lze získat přímo na veletrhu týdenní pobyt až pro 4 osoby v apartmánu v Sankt Margarethen im Lungau v Rakousku nebo cestovní adaptér World Adapter Pro. Návštěvníci veletrhu se mohou zapojit také do soutěže v psaní cestopisůCestopisování“, kterou v letošním roce organizuje cestovní kancelář CK HOŠKA TOUR. Soutěžit se bude i v rámci víkendového cestovatelského festivalu WORLDFILM 2018 – pro výherce jsou každou hodinu připraveny cestovatelské knížky, průvodce, trička a další věcné ceny.

Královéhradecký kraj připravil pro návštěvníky veletrhu znalostní kvíz. Pro výherce, kteří zodpoví 4 otázky, jsou připravena trička, knihy, nástěnné kalendáře, hrníčky, apod. Zasoutěžit si mohou i návštěvníci expozice Středočeské centrály cestovního ruchu. V rámci vystoupení iluzionisty a kouzelníka Pavla Kožíška, kde mohou získat volné vstupenky do Divadla kouzel a nově otevřeného Zrcadlového labyrintu v Líbeznici u Prahy nebo každý den s městem Kutná Hora, kde za správnou odpověď na vědomostní kvíz, získají některou z hodnotných cen. Vyhrát bude možno i vstupenky do Leteckého muzea Metoděje Vlacha u Mladé Boleslavi nebo Muzea amerických historických automobilů v Lužné u Rakovníka, na závěr veletrhu bude ze všech správných odpovědí vylosována také hlavní cena – celodenní rodinná vstupenka do Aquapalace Praha.

Projekt Jižní Čechy seznámí návštěvníky s řadou nových produktů – na návštěvníky čekají pivní stezky mapující v šesti trasách regionální pivovary a minipivovary, zpracované běžecké trasy nebo nabídky pro vyznavače rybářského sportu či myslivosti, navíc pak Milevské maškary a jihočeské masopustní koblihy a pro malé návštěvníky je pak od pátku do neděle připraven program s kejklířem Pupou. Odpovědi na otázky: víte, který český kraj má čtrnáct křížových cest? že máme v naší zemi horu, kde lze nalézt led i ve žhavém červnu? že Ústí nad Labem se říká město vodopádů a Mostu město dromů?, uhodnete, které české středověké město má nejužší uličku v zemi? že u nás lze nalézt největší chmelové muzeum na světě, kamenné sfingy nebo nejsevernější benátský kostel na světě? – najdou návštěvníci v expozici Ústeckého kraje. Ve stánku Jihomoravského kraje si mohou poslechnout cimbálovou muziku Strážničan, ochutnat lahodná moravská vína z Národního vinařského centra, seznámit se s nabídkou VIDA! science centra (science show Wimshurstova indukční elektřina, hádání přísloví pomocí obrázků, pokusy s těžištěm a rovnováhou) a zasoutěžit si o lákavé ceny. Do dob první republiky budou zájemci přeneseni ve stánku Moravskoslezského kraje, těšit se mohou na unikátní motocykl JAWA 350 OHV z roku 1938, na němž jezdil slavný závodník Antonín Vitvar, vyzkoušet si budou moct také některý z originálních klobouků značky TONAK (a hned se také zvěčnit ve fotokoutku) a po celou dobu veletrhu budou probíhat ochutnávky regionální specialit, jako například Kofoly nebo Štramberských uší, k poslechu bude hrát kapela JAZZLE.

1. listopadu 2017 byl vyhlášen již 6. ročník ankety „Kraj mého srdce 2017“. Pořadatelem ankety určené pro širokou veřejnost, je redakce KAM po Česku ve spolupráci se společností Incheba. Záštitu nad anketou převzala Asociace krajů České republiky. Zástupci vítězných krajů převezmou z rukou pořadatelů ankety křišťálové globy vyrobené sklárnou RÜCKL CRYSTAL Nižbor. Slavnostní akt proběhne 15. 2. 2018 od 14.00 hod., jako součást doprovodného programu prvního dne veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2018.

V expozici České pohádkové akademie proběhne v neděli 18. 2. 2017, za doprovodu fanfár, Audience u pohádkového krále Václava V., Vydry zvaného, v Praze rozeného; který představí novou pohádkovou potravinu; po vyprávění kapra Jakuba (hlas Václava Vydry), bude následovat čtení a při autogramiádě král návštěvníkům podepíše sběratelské turistické vizitky členů České pohádkové akademie a pohlednice. Dále pak proběhne ve stánku České pohádkové akademie losování výherce horského kola GALAXY – v 6. ročníku Měsíce věží a rozhleden.

Nakladatelství Svojtka & Co. představí na veletrhu novinky v LONELY PLANET – světově proslulé edice průvodců v českém jazyce – pro letošek jsou to Bali a Lombok, Britská Kolumbie, Island, Čína, Kanada, Laos, Rakousko a Úchvatné světové cyklistické trasy. Na ty, kdo má v plánu navštívit Ameriku, čeká stánek cestovní kanceláře „USA na míru“ – na českém trhu se specializuje výhradně na zájezdy do USA, a to jak na ty s průvodcem, tak i na ty individuální. Pokud někoho lákají netypické a exotické destinace, může se seznámit s nabídkou CK NOMÁD – v jejich expozici je připravena spousta novinek – Nikaragua a Corn Islands, Honduras a Bay Islands, Turkmenistán, cesta Ruskem po Transsibiřské magistrále, zájezdy do KLDR, Etiopie, na Festival ledových soch do zimního Japonska nebo okruh po Japonsku v době kvetoucích sakur a vycestovat s nimi lze i na ostrov prvních českých robinsonů na Filipíny. Horké novinky letošního roku na veletrhu představí CK Alvarez – jedná se o zájezdy na Jamajku, do Bhútánu, Barmy nebo staronový zájezd do Arménie a Gruzie, který je prodloužen o Ázerbájdžán. Připraveny jsou i unikátní speciality, jako zájezd do Amazonie a Cesta kolem světa.

Vystoupí rovněž přednášející na cestovatelském festivalu WorldFilm (vstup zdarma pro majitele vstupenky na HOLIDAY WORLD 2018), jako fotograf pravidelně navštěvující amazonský kmen ohrožených indiánů Václav Šilha. První dobrodruzi na světě, kteří dokončili závod Lapland Polar Challenge – Markéta Peggy Marvanová a Adam Záviška. Veleúspěšný spisovatel Pavel Stehlík, veterán z Afganistánu, autor bestselleru Do temnoty. Kateřina Karásková, která přednáškou s názvem „Kde ženy vládnou“ přesvědčí o hlouposti tvrzení, že Amazonky dávno vymřely. Posluchači s ní zavítají do společností, kde mají navrch ženy! Kateřina je zavede do čtyř velmi neobvyklých kultur – poznají mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem, muslimský matriarchát v Indonésii, vysoko v čínských Himálajích navštíví nejromantičtější etnikum na světě a nakonec se na severovýchodě Indie seznámí s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost. Režisér seriálu Srdcaři v Africe Miroslav Náplava, který se svým týmem urazil 37 000 km v obytném voze, povypráví o strastech i radostech natáčení. Další vystoupení bude pro příznivce cestování s dětmi v podobě přednášky o tom, že nás děti při cestování nejen neomezují, ale naopak otevírají nové cesty a pohledy na svět – Jany a Tomáše Hájkových. Dobrodruh, který se v 18 letech rozhodl vyrazit stopem do Íránu, byl okraden, obviněn z pokusu o znásilnění, Lukáš Matějček. Legendární cestovatel a etnograf Miloslav Stingl, který s jedním z nejznámějších současných fotografů Jiřím Kolbabou představí aktualizované vydání knihy OČAROVANÁ HAVAJ. Mirek Dohnal, který posluchače zavede do kouzelného národního parku South Luangwa, k jezeru Malawi nebo do známých parků Serengeti a Ngorongoro s vesnicemi Masajů a Arusha pod horou Mount Meru a nejvyšší horou Afriky Kilimandžárem. Martina Kociánová a Václav Cílka, díky nimž se posluchači setkají s pořadem Kupředu do minulosti a budete hledat odpovědi na otázky – Existují na naše nové problémy staré recepty?, Na jak křehkých základech naše civilizace stojí? Do Kaplického domu ve Walesu, jihokorejské kavárny Bořka Šípka nebo do kaple Svatého otce v Římě se podívají zájemci s jedním z autorů cestopisných TV fejetonů – ojedinělý projekt ČT Ostrava už překročil hranici šesti set dílů a zavedl diváky do téměř padesáti destinací celého světa. Kamila Hladká a její hosty, s nimiž se, díky dlouho očekávané knize a zážitkům od hlavních aktérů, ponoří posluchači do historie i současnosti české a slovenské mořeplavby s našimi nejvýznačnějšími mořeplavci, kteří dokázali obeplout svět. A o tom jak fungoval úspěšný tandem H+Z v každodenním životě budou vyprávět Petr Horký, Miroslav Náplava a Vladimír Kroc, kteří zároveň představí poslední knihu legendárního českého cestovatele Miroslava Zikmunda. Podrobnější informace viz http://www.holidayworld.cz/doprovodny-program. Předprodej vstupenek je spuštěn zde: http://inchebaexpo.sporticket.cz/online/#/8f5b6ee0e42d936f28638e639b31868e/matches

Program výstavních dnů bude na holešovickém výstavišti opravdu bohatý, nenechte si tedy ujít jedinečnou příležitost seznámit se zblízka s celým světem.

Další informace naleznete na www.holidayworld.cz a www.top-gastro.cz.

Organizátor akce: INCHEBA EXPO PRAHA, spol. s r.o.
Místo konání:  Výstaviště Praha – Holešovice
Otevírací doba: Pouze pro odborníky- čtvrtek: 9.30 – 18.00 a pátek: 9.30 – 18.00
Pro veřejnost- pátek/sobota: 9.30 – 18.00 a neděle 9.30 – 16.00
Vstupné:  15.2. – 16.2. 2018 – POUZE PRO ODBORNÍKY
(platí na Holiday World a Top Gastro & Hotel)
Předregistrace odborníků: 200 Kč (permanentka na 4 dny), na pokladně: 500 Kč
16.2. – 18.2. 2018 – PRO VEŘEJNOST
(platí na Holiday World a Top Gastro & Hotel)
Vstupné plné: 150 Kč
Zlevněné vstupné: 100 Kč  (pro seniory, studenty a ZTP)
Zdarma  (děti do 15 let, ZTP+P vč. 1 osoby doprovodu)  Děti do 15 let musí mít doprovod.
Zákaz vstupu se psy

Zdroj: http://www.holidayworld.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *