Zabavte se s dětmi v německém Porúří

Oblast Porúří na západě Německa dnes již není pouze průmyslovým srdcem země. Proměnila se ve významné centrum kultury i zábavy, které nabízí nepřeberné množství tipů na výlet pro velké i malé návštěvníky. Široká nabídka muzeí, zábavních parků, zoologických zahrad a dalších atrakcí zaručuje, že se v Porúří celá rodina nebude nudit za jakéhokoli počasí.

Aquazoo Löbbecke Museum Düsseldorf
Zoologická zahrada zaměřená na vodní a podvodní život na podzim znovu otevřela své brány po čtyřleté rekonstrukci. Na ploše 6800 m2 jsou zde k vidění tři tisícovky zvířat téměř pěti set různých druhů. Aquazoo představuje perfektní cíl pro všechny velké i malé návštěvníky, které fascinuje rozmanitý svět zvířat a podmořský život. Můžete si zde projít celou historií evoluce i s jejími živoucími příklady, nahlédnou přímo pod hladinu a také se dotknout například krokodýlí kůže nebo mořských korálů. Prostor k vlastnímu zapojení poskytuje také nová interaktivní výstava „Člověk a moře“, která vysvětluje fungování mořského ekosystému.

Aquazoo Löbbecke Museum
Kaiserswerther Str. 380
Düsseldorf
www.duesseldorf.de/aquazoo
Otevírací doba:
denně 10 – 18 h
Vstupné:
dospělí 9 eur
děti 5 eur
rodinné vstupné 18 eur

Dětské muzeum Explorado
Bývalé obilné silo v duisburském přístavu nabízí přes 3000 m2 interaktivních expozic – v rámci celého Německa jde o největší muzeum, které je určené dětem od 4 do 12 let. Jeho mottem je „prožít, osahat a pochopit“. Děti zde mohou na vlastní kůži poznávat přírodu, techniku, řemesla i média, na vše si mohou sáhnout, smějí v muzeu šplhat, experimentovat a stavět. Vyzkoušejí si tu i práci na vykopávkách a učiní nějaký historický objev, postaví si dům a poznají, jak se pokrývá střecha, v průhledném mlýně uvidí, jak se mele obilí. V části věnované Zemi mohou děti samy spustit zemětřesení, vykopat fosilie, vyzkoušet gravitaci nebo pochopit výbuch sopky. Expozice doplňuje interaktivní výstava „Silná čtyřka“, která představuje čtyři živly – oheň, vodu, zemi a vzduch – ztělesněné čtyřmi komiksovými „akčními hrdiny“. Výstava je již otevřena a potrvá do září tohoto roku.

Explorado Kindermuseum
Philosophenweg 23-25
Duisburg
www.explorado-duisburg.de
Otevírací doba pro veřejnost:
úterý – čtvrtek 15 – 18 h
pátek – neděle 10 – 19 h
Vstupné:
Odpolední vstupné 9,50 eur
Denní vstupné 16,50 eur
Rodinné vstupné 44,50 eur

Muzeum Neanderthal
V údolí Neanderthal roku 1856 při práci v kamenolomu dělníci nalezli kosti pravěkého člověka. Vyhynulý druh příbuzný dnešnímu člověku dostal jméno právě podle této lokality – neandrtálec. Na místě dnes najdeme muzeum věnované lidským dějinám. Otevřeno bylo v roce 1996 a ročně jeho multimediální expozice nalákají kolem 170 tisíc návštěvníků. Srdcem komplexu je rampa dlouhá 400 metrů, která se jako spirála pomalu zvedá z přízemí jako symbol evoluce od doby před čtyřmi milióny let až do současnosti.

Mimo muzeum je návštěvníkům přístupné i samotné místo, kde k nálezu kostí došlo. To bylo dlouho uzavřené, dnes se však k němu můžete vydat přímo z muzea a poslouchat při tom výklad pomocí audiosystému. Trasa údolím Neanderthal vede k místu nálezu, prohlédnout si můžete také dvousetmetrovou časovou osu, která symbolizuje vývoj posledních dvou a půl miliónu let.

Neanderthal Museum
Talstraße 300
Mettmann
www.neanderthal.de
Otevírací doba muzea:
úterý – neděle 10 – 18 h
Otevírací doba naleziště:
úterý – neděle 10 – 17 h
od listopadu do února 10 – 16 h
Vstupné:
Dospělí: 9 eur
Děti 4-5 let: 4 eura
Děti 6-16 let: 5 eur

Jeskyně Dechenhöhle v Iserlohnu
Ponořte se do světa krápníků a jeskynních medvědů: Dechenhöhle je jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších krápníkových jeskyní v Německu. Objevili ji roku 1868 dva železničáři (trať vede těsně kolem), kteří hledali ztracené kladivo. Místo něj našli krásnou krápníkovou jeskyni, která je dnes jednou z nejpopulárnějších přístupných jeskyní v Německu. V roce 2015 bylo nainstalováno nové LED osvětlení, které zdůrazňuje nejzajímavější části krápníkové výzdoby. Nezapomenutelný výlet pro celou rodinu se vyplatí za každého počasí, uvnitř panují neměnné podmínky a otevřeno je tak celoročně. Uvnitř jsou návštěvníkům k dispozici bezpečné cesty, takže se nemusíte bát vstoupit ani s dětmi, pro které je průzkum jeskyně napínavým dobrodružstvím.

Dechenhöhle Iserlohn
Dechenhöhle 5
Iserlohn
www.dechenhoehle.de
Otevírací doba:
prosinec – únor: so-ne 10-16 h
březen: denně 10-16 h
duben – říjen: denně 10-17 h
listopad: denně 10-16 h
Vstupné:
Dospělí: 7 eur
Děti 3-17 let: 4,50 eur

Tip na dopravu: Výhodnou možnost dopravy na západ Německa představuje přímá linka společnosti Eurowings mezi Prahou a Düsseldorfem. Celou oblast Porúří pak můžete projet vypůjčeným autem, které si lze zarezervovat zároveň s letenkou na www.eurowings.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.