Hasič Josef Dvořák z kultovních Návštěvníků předával hi-tech vozík z budoucnosti!

Jaký je největší sen hasiče, kterého úraz vyřadil z běžného života? Co nejvíce se přiblížit životu před touto událostí. Tyto sny se snaží alespoň částečně plnit Nadační fond REGI Base I., který pomáhá nejen novodobým válečným veteránům, ale všem, kteří za nás sloužili, tedy bývalým vojákům, policistům nebo hasičům. Jeden z těchto – tentokrát hasičských snů – se splnil tuto sobotu, kdy zástupci nadace, HZS i herec Josef Dvořák, coby “hasič z kultovního seriálu Návštěvníci” předali Liborovi Bohdaneckému revoluční invalidní vozík Segway Freee, který umožní nejen ze deště nést deštník, ale i i telefonovat, vést psa nebo jen tak se s někým blízkým držet za ruku…

17.2. byl dokončen první z projektů veřejné sbírky Nadačního fondu REGI Base I, která byla vyhlášena při příležitosti Mezinárodního dne veteránů 11.11.2017. Mimo jiné i díky podpoře dvou nadací, a to Nadace Agrofert a Nadace ČEZ, se podařilo shromáždit finanční prostředky a zakoupit pro Libora Bohdaneckého, hasiče z Hradce Králové, zraněného před třemi roky, invalidní vozík SEGWAY FREEE. Tento vozík jezdí podobně jako známá Segway jen na dvou kolech a umožňuje tak snadnou jízdu na ulici i v náročnějším terénu; zvládne trávníky, lesní a polní cesty, strmá stoupání a dokonce jako jediný umí jezdit po písečných plážích. Vozík Freee je neskutečně pohyblivý, rychlý a jednoduše ovladatelný.

Tento vozík Libor vyzkoušel hned po předání a byl nadšený. Stejně jako jeho žena Barbora. K řízení nejsou potřeba obě ruce, takže přitom prý hravě zvládne pomoct ohlídat i jejich tři malé děti, řekla s úsměvem. Vozík předal předseda správní rady Nadačního fondu REGI Base I.Hynek Čech a předání se zúčastnili i herec Josef Dvořák, který při této příležitosti vzpomenul svoje hasičské zkušenosti nejen ze seriálu Návštěvníci.

Akci ozdobila i Miss Sympatie Hasička 2017 Veronika Macháčková, která předala přítomným hasičům kalendáře této soutěže. Jak řekla ředitelka Miss Hasička ČR a Hasič roku Iva Cvrkalová, nejdůležitější na této akci je, že pod “missí” slupkou se tato soutěž primárně snaží zábavnou formou podpořit a zviditelnit záslužnou a obětavou činnost našich hasičů, zejména pak jejich dobrovolnou službu veřejnosti.

Nechyběli ani zástupci hasičských záchranných sborů, ředitel Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy, brig. gen. Ing. Roman Hlinovský, ředitel Hasičského záchranného sboru Hradec Králové a brig. gen. Ing. František Mencl, ředitel Hasičského záchranného sboru Hradec Králové. Předání vozíku proběhlo v Hasičské stanici v Modřanech a role hostitele se s elegancí ujal velitel stanice npor. Mgr. Tomáš Horský. Přítomné hasiče pozdravil a svou podporou ujistil i radní HMP pro bezpečnost Ing. Libor Hadrava.

Nadační fond REGI Base I., který má ve svém motu Pomáháme těm, kteří za nás sloužili, snaží najít cestu, jak pro každého zraněného veterána, policistu či hasiče najít řešení, které mu pomůže těžkou životní situaci překonat. Pomocí veřejné sbírky nebo spolupráce s podniky shromažďuje prostředky, které slouží k nákupu nebo zajištění toho, co zraněný nejvíce potřebuje.

Předáním této speciální segwaye FREEE pro hendikepované sbírka nekončí, v pořadí jsou další sny, které chce Nadační fond REGI Base I splnit. Přispět na další projekty lze na účet sbírky: 2499805359 / 0100

O Nadačním fondu REGI Base I
Pomáhá nejen novodobým válečným veteránům, ale všem, kteří za nás sloužili. Tz. bývalým vojákům, policistům, hasičům, zaměstnancům celní nebo vězeňské správy, pokud jejich služební poměr trval minimálně 3 roky a jejich rodinným příslušníkům. Nadační fond REGI Base I. zajišťuje výběr speciálních osobních asistentům pro zraněné vojákům a následnou možnou speciální rehabilitační péči v zahraničí.

Kdo jsou ti, kterým pomáháme a kteří za nás sloužili?
•Válečný veterán dle zákona č. 170/1990 Sb., o válečných veteránech
•Bývalý – voják, policista, hasič, zaměstnanec celní nebo vězeňské správy, pokud jeho/její služební poměr trval minimálně 3 roky
•Rodinný příslušník: osoba blízká – manželka / manžel, druh / družka, dítě do věku 26let

Čestná stráž

Zdroj: http://www.regibase.cz/nadacni-fond/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *