Jak se zbavit chřipky přírodní cestou?

Nestabilní teploty, prudké ochlazení a neustále pokašlávající kolegové. Není divu, že Českou republiku zasáhla chřipková epidemie.  Vyhnout se této nevítané nemoci není jednoduché a příznaky v podobě bolestí hlavy, zimnice, kašle, těla jako v ohni a neschopnosti udělat jakýkoli pohyb mohou signalizovat, že chřipka už udeřila. Objeví se náhle, ale náš organismus s ní bojuje několik dní.  Ale jak na ni?

Samotná horečka trvá obvykle tři až čtyři dny, rýma a kašel doznívá i deset dní. Celkovou slabost a malátnost můžete pociťovat až čtrnáct dní po vypuknutí nemoci. Nakažliví jste pro své okolí po celou dobu trvání horečky. Protože se chřipka šíří kapénkovou cestou, dávejte pozor na to, abyste při horečce nepřišli s nikým do úzkého kontaktu. Pozor také na společné ručníky a jiné předměty, které sdílíte s ostatními členy domácnosti. Protože je chřipka virové onemocnění, je důležité vědět, že se neléčí antibiotiky. To pouze ve výjimečných případech.

Jak se chřipka léčí?
Jako u většiny onemocnění je i u chřipky důležitá prevence, mezi kterou nejčastěji patří dodržování zdravého životního stylu, správné hygienické návyky či očkování. Ve chvíli, kdy jste se chřipkou již nakazili, je nutné tělu dodat kvalitní prostředky k léčbě nemoci a nezanášet ho chemií, které se pak dlouho zbavuje. Proto není nutné hned sahat po prášcích a snažit se horečku snižovat. Naopak. Nejdůležitější ze všeho je pít dostatek tekutin, horečku vypotit a volit přírodní pomoc. Jedině tak získá vaše tělo důležité protilátky. Je úplně normální, že se vám neuleví hned druhý den. Pokud se ale vás zdravotní stav během tří až pěti dnů nezlepší, či se dokonce zhoršuje, pak návštěvu lékaře neodkládejte. Jinak je tomu u chronicky nemocných pacientů či pacientům s diabetem, nemocným srdcem či onemocněním ledvin, kdy je nutné nasadit antibiotika.

Pokud ničím takovým netrpíte, účinnou pomoc najdete i v přírodě. Vyzkoušejte následujících šest tipů, které vám pomohou od chřipky ulevit.

1. Bylinky
Prvním z tipů jsou zejména dvě bylinky – eukalyptus a heřmánek. Eukalyptus (blahovičník) podporuje normální činnost dýchací soustavy. Heřmánek posiluje imunitní systém a podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Navíc napomáhá udržovat normální funkci dýchacího systému.  Obě jsou ukryté v kvalitním lahodném funkčním čaji Pickwick Zklidnění krku.

2. Kvasnice
Možná vás to překvapí, ale pivovarské kvasnice jsou jedním z účinných bojovníků proti chřipce a dalším infekcím spojeným s problémy s dýchacími cestami. Jsou zdrojem komplexního spektra vitaminů B (včetně B12 a vzácného B15), bílkovin a chromu. Kvasnice stimulují střevní enzymy, které bojují s bakteriemi, jež se ve střevech vyskytují a zlepšují imunitní funkce.

3. Aromaterapie
Jednou z dalších přírodních léčebných metod, které pomáhají ulevit od příznaků chřipky, je aromaterapie, která využívá sílu koncentrovaných esenciálních olejů. Ideální jsou oleje s obsahem silic, které mají blahodárné účinky na dýchací ústrojí, což právě při chřipce nejvíce oceníte. Vyzkoušet můžete oleje z australského čajovníku, citronu, máty nebo eukalyptu.

4. Přírodní nosní sprej
Od prvních příznaků chřipky pomůže ulevit také přírodní zdravotnický prostředek – nosní sprej Humer Stop Virus, který po aplikaci do nosní dutiny vytvoří mikro-povlak, jenž v kombinaci s kyselým pH přípravku vytváří ochranný štít proti virům chřipky a nachlazení. Takto vytvořený povlak zachytí viry v dýchacím traktu a pomůže tak vašemu organismu se jich zbavit.

5. Pro odvážné
Pokud máte doma ve spíži med a křen, můžete si vyrobit domácí bombu proti bacilům. Křen stačí nastrouhat a smíchat s medem. Extrakt z medu a křenu má silné dezinfekční účinky a uleví jak vašim dýchacím cestám, tak i od bolesti v krku.

6. Mořské řasy
Mořské řasy jsou známou superpotravinou, a to z toho důvodu, že obsahují velké množství minerálních látek, velké množství vápníku, jódu a chlorofyl. Jsou důležité pro boj proti toxinům, mají silné regenerační účinky a jsou skvělým antioxidantem. Konzumovat je lze jak preventivně, tak i během onemocnění.

7. Imunita pro malé i velké
BIO sirup Smrkáček zbaví nepříjemných příznaků nemoci, navíc je jeho chuť velmi příjemná. Lze jej připravit na horký i studený způsob. Ocení ho zejména rodiče pečující o stonající ratolest, je totiž skvělým řešením pro malé děti, které nerady polykají prášky nebo nesnáší hořkou chuť. Sirup je vyroben z bio ingrediencí. Kitl Smrkáček Bio lze zakoupit v oddělení Zdravý svět v hypermarketech Globus.

8. Probiotika
Když se nemoci přeci jen neubráníte a vyfasujete od lékaře antibiotika, rozhodně zároveň sáhněte i po probioticích. Volte ale probiotika nové generace s pečlivě vybraným složením na základě doporučení mezinárodní asociace probiotik platným od ledna 2018, např. doplněk stravy Probicus® Premium společnosti Generica. Ten obsahuje vitamín B6, vlákninu a pět speciálně vybraných probiotických kmenů. Vitamín B6 přispívá k normální funkci imunitního systému a vláknina podporuje růst a aktivitu přátelských bakterií. Společně s jednotlivými kmeny probiotik jsou přesně sestavené dle mnohaletých studií k podpoře střevní mikroflóry při průjmech, při léčbě ATB, funkční jsou i u akutního infekčního průjmu u dětí či poruch trávení spojených s užíváním antibiotik.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *