Odborník radí: Jak pečovat o mužskou pokožku?

Péče o pleť byla ještě donedávna doménou spíše žen. V poslední době se však stále více také muži zajímají o to, jak nejlépe pečovat o svou pokožku, a to nejen, aby dobře vypadala, ale především, aby zůstala zdravá. K dispozici je jim celá řada kosmetických přípravků. Jakým způsobem je však používat?

Mužská pokožka je sice trochu jiná, než ta ženská (například je hrubší, na druhou stranu je vystavovaná častému poškození během holení), základní principy o její péči jsou však více či méně stejné a závisí na jejím typu, tedy zda je citlivá, normální, suchá či mastná. Dle toho je nutné zvolit odpovídající přípravek a postup.

1. Denně svou tvář šetrně myjte
Vaše tvář si rozhodně zaslouží každodenní péči, přičemž pro její zdravý vzhled je zapotřebí denní čistění. Myjte tedy svou pokožku každý den nejlépe šetrným čistícím krémem či mlékem. Běžné mýdlo mnohdy obsahuje chemické přísady, které mohou pleť poškodit a způsobit její vysychání.  Důležité je také pokožku důkladně vyčistit po každém jejím zapocení, například tedy po cvičení či v horkých letních dnech.
Nejprve opláchněte tvář teplou vodou, čímž otevřete znečištěné póry, poté naneste menší množství čistícího mléka či krému a po dobu 30 sekund jej pomalu vmasírujte do pokožky. Poté tvář opět opláchněte studenou vodou, čímž se vám čisté póry stáhnou tak, že nepropustí další nečistoty.

2. Pravidelně svou pokožku zvlhčujte
Využijte dnes již poměrně širokou nabídku kvalitních zvlhčujících přípravků pro mužskou pokožku (například Bulldog hydratační krém pro normální nebo citlivou pleť). Předejdete tím stárnutí pleti a tvorbě vrásek. Pleť potom vypadá jasněji a zdravěji. Přiměřené množství hydratačního krému aplikujte na tvář ihned po omytí nebo oholení, dokud je kůže stále navlhlá. K eliminaci vrásek na čele a kolem očí používejte také krém proti vráskám, například Bulldog hydratační krém proti vráskám, který obsahuje komplex antioxidantů z rozmarýnu, echinacey a vitamín E. I jen malé množství krému nanášeného pravidelně na vaši pokožku ji může zjemnit a napnout.

3.    Holte se šetrně
Dávejte pozor při holení, aby nedošlo k poškození pokožky. Sledujte například, jak vaše kůže reaguje na břity u holicích strojků. Volte břity s ochrannými lamelami, které zabraňují podráždění a pořezání, nebo s gelovými nádržkami. Před každým holením použijte holicí přípravky, které pokožku zvlhčí a zjemní vous a holte se po směru růstu vousů. Břity po každém projetí opláchněte. Břitvy měňte po každém pátém až sedmém oholení.

4. Vyberte ty správné produkty
V péči o pleť je více než cokoliv jiného důležitá volba správných přípravků. Ty by měly odpovídat typu vaší pokožky. Od přípravků obsahující umělé přísady je možné vždy očekávat nějakou formu poškození kůže. Jako alternativa se tedy nabízí kosmetika z čistě přírodních zdrojů. Tou jsou například produkty péče o mužskou pleť Bulldog, které neobsahují parabeny, syntetické vonné látky, uměla barviva, ani složky zvířecího původu.

Zdroj: Bulldog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *