Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Nový hororový seriál The Terror pod taktovkou Ridleyho Scotta startuje na AMC

Jste fanouškem děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott inspirovat skutečnými událostmi z roku 1848. Přeneste se s polární expedicí do mrazivé atmosféry arktické oblasti, kde budete muset čelit nejen ledové krajině, ale i tomu, co se skrývá pod ní. Sledujte premiéru seriálu už 29. března ve 22:00 na stanici AMC, která vám nabídne rovnou dvě epizody po sobě.

Ve službách Britského královského námořnictva
Seriál The Terror vypráví o legendární cestě dvou sesterských lodí Britského královského námořnictva, Erebus a Terror, které se v roce 1845 vydaly na Arktickou výpravu pod vedením sira Johna Franklina. Seriál zastihne výpravu v roce 1847, když na cestě za objevením nové Severozápadní cesty uvízne v polární oblasti, uprostřed ledové pustiny. Situaci, kdy se tenčí zásoby potravin a čím dál tím více mužů je ochromeno kurdějemi, zhoršuje ještě neviditelný nepřítel, který v ledové poušti útočí z hlubin oceánu.

Ciarán Hinds as John Franklin, Tobias Menzies as James Fitzjames, Jared Harris as Francis Crozier – The Terror _ Season 1, Gallery – Photo Credit: Nadav Kander/AMC

Poznejte skutečně ledové dobrodružství
Seznamte se s odvážnými kapitány a jejich posádkou, kteří na Franklinově expedici svádí boj s neznámým netvorem. Britská posádka vyráží s úmyslem objevit Severozápadní cestu, ale na své cestě se dostane do situace, která je horší, než si dovedete představit. Na výpravě se snaží muži ovládnout krajinu, která je však nechce za žádnou cenu přijmout. Muži se ztrácejí, zoufalství a extrémní mrazy dovádí zbytek posádky k myšlenkám, z kterých téměř šílí. Staňte se pasažérem na cestě za vzrušujícím dobrodružstvím a poznejte hlouběji příběh o uvízlých lodích, jež zmizely před 170 lety a které krutá Arktida vydala teprve nedávno.

 

Jared Harris as Francis Crozier, Tobias Menzies as James Fitzjames; group – The Terror _ Season 1, Episode 1 – Photo Credit: Aidan Monaghan/AMC

Seriál inspirovaný skutečností
The Terror, televizní seriál s hororovými prvky, v sobě snoubí historická fakta, retrospektivní pasáže i fiktivní postavu mořského netvora. Divákům tak představí nejen bezútěšnou arktickou krajinu, boj s přírodou o přežití, ale i vyrovnávání se lidí s vlastní psychikou, strachem i zodpovědností za ostatní. Zmíněné pasáže vracející se zpět do minulosti představí také tehdejší pompéznost a politiku vedenou Britským královským námořnictvem, které v 19. století vládlo světovým mořím.

Tobias Menzies as James Fitzjames – The Terror _ Season 1, Episode 3 – Photo Credit: Screengrab/AMC

Předlohou této pestré příběhové mozaiky je kniha Terror amerického spisovatele Dana Simmonse i skutečné události. Ona polární výprava sira Johna Franklina se totiž opravdu uskutečnila a obě sesterské lodě Erebus a Terror s posádkou čítající 129 mužů na ni vypluly 18. května 1845. Cílem cesty bylo objevit severní vodní spojku mezi Atlantským a Tichým oceánem. Celá výprava je ale opředena tajemstvími, z nichž se mnohá dodnes nepodařilo objasnit. Jednu z lodí se podařilo nalézt až po dlouhých 166 letech, v roce 2014. Stejně jako je celá výprava podepřena mnoha záhadami, tak se bez tajemné shody neobešla ani produkce seriálu. Loď Terror byla totiž objevena právě v ten den, kdy byl oznámen start natáčení.

Greta Scacchi as Lady Jane Franklin – The Terror _ Season 1, Gallery – Photo Credit: Nadav Kander/AMC

Hvězdný tým slibující opravdovou podívanou
Výkonným producentem seriálu je britský režisér a scénárista Ridley Scott, který se proslavil především režírováním filmů Vetřelec, Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen nebo Království nebeské. Do hlavních rolí byli obsazeni špičkoví herci. Kapitána Croizera, velitele lodi Terror, ztvárnil Jared Harris. Sira Johna Franklina pak ztvárnil Ciaran Hinds, který se zapsal do paměti diváků prostřednictvím seriálu Hra o trůny nebo Řím. Další dobře známé tváře v posádce lodí patří Paulovi Readymu, Adamu Negaitisovi a Tobiasovi Menziesovi.

 Věděli jste, že
·        …herci Ciaran Hinds a Tobias Menzies spolu už účinkovali v seriálech Hra o trůny a Řím?
·        …že se většina seriálu nenatáčela v Americe nebo v polárních oblastech ale ve filmových studiích v maďarské Budapešti?
·        …velitel expedice, Francis Crozier, byl skutečnou historickou postavou, která zmapovala velkou část Antarktidy?

Nenechte si ujít premiéru hvězdného seriálu The Terror. Sledovat jej můžete v České republice a na Slovensku od 29. března exkluzivně na televizní stanici AMC.

Zdroj: AMC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *