Jak pečovat o pleť? Aneb vrásky nejsou jenom z lásky…

Na naší pleti se odráží celkový stav organismu, správnou péčí můžeme krásu a zdraví pleti pomoci jak zvenčí, tak i zevnitř. Čeho bychom se měli vyvarovat a co naopak odborníci v péči o pleť doporučují?

1) Skoncujte se zlozvyky
Kouření, alkohol a ponocování je trojlístek zlozvyků, které naší pleti vyloženě neprospívají. Pokud chceme mít krásnu pleť, měli bychom na nikotin úplně zapomenout, kouření má na pleť devastační vliv. Způsobuje totiž ztrátu elasticity kůže, zpomaluje proces její regenerace a zbavování se škodlivých látek. Pleti také chybí hydratace a vlivem nikotinu přichází o tolik potřebný kyslík. To vede ke vzniku vrásek, pleť má našedlý a nezdravý tón, objevit se mohou také pigmentové skvrny. Ani alkohol naší pleti nesvědčí, jeho nadměrná konzumace zvyšuje výskyt zánětlivých látek v těle, kůže je povadlá a alkohol může zapříčinit i vznik akné. Cévy v pleti se po nadměrném pití alkoholu rozšiřují, což se projevuje začervenáním míst v obličeji. Cévka může i prasknout a ve výsledu začervenat trvale. Alkohol pleť také dehydratuje, čímž umožňuje vznik vrásek. Třetím strašákem pleti je nedostatek spánku. Pokud nemá naše tělo dostatek času na regeneraci buněk, nedochází k jejich obnově a k hojení. Nedostatek spánku také vyvolává stres, který se může projevit ekzémy, akné nebo dokonce lupénkou. Jedno z hlavních pravidel pro krásnou pleť tedy zní: přestaňte kouřit, omezte alkohol a dopřejte si dostatek spánku.

2) Chraňte pleť před slunečními paprsky
Sluneční svit nám sice dodává pozitivní energii a také nezbytný vitamín D, pleť bychom před paprsky ale měli pečlivě chránit. Pokud nebudeme používat přípravky pro péči o pleť s ochranným UV faktorem, odvděčí se nám pleť vráskami, pigmentovými skvrnami a povadlostí. Na obličej bychom měli používat krém s ochranným faktorem 30, a to jak v létě, tak i zimě, na horách může být sluníčko podobně nebezpečné jako to na pláži. UV záření ničí kožní buňky a také elastin a to za čokoládové opálení na pár dní v roce asi nestojí. Pro pleť nejsou vhodné ani návštěvy solárií.

3) Krása začíná zevnitř: upravte jídelníček
Je pravda, že to, co jíme, velmi výrazně ovlivňuje to, jak vypadá naše pleť. Přemíra sladkostí, smažených a kořeněných jídel může mít za následek vznik akné nebo ekzémů. Místo sladkostí bychom měli sáhnout po ovoci nebo oříšcích, místo řízku a hranolek bychom si měli raději vybrat rybu s vařeným bramborem a zeleninovým salátem. Důležité je zajistit tělu správný mix vitamínů, minerálů, antioxidantů a stopových prvků. Superpotravinami pro krásnou pleť jsou řepa, různé druhy semínek a ořechů, meruňky nebo například avokádo. Neméně důležitý je pitný režim, nejenom to, kolik tekutin vypijeme, ale také jaké. Sladké limonády pleti prospívat nebudou, lepší variantou jsou bylinné čaje nebo voda.

4) Správná volba přípravků na péči o pleť
Používáním produktů, které nejsou pro naši pleť vhodné, si můžeme velmi uškodit. Jiné produkty se hodí pro mastnou pleť a jiné pro pleť suchou, jinak budeme pečovat o pleť ve 20 letech a jinak ve 40. Mladé dívky by neměly používat přípravky pro zralou pleť a naopak. Častým problémem je také přehnaná péče o pleť a příliš mnoho produktů, které používáme, navzájem totiž mohou rušit své účinky, nebo pleť přetěžují.

5) Kroky ke krásné pleti
Správná péče o pleť by měla začínat čištěním, přes den i v noci se na pleti usazují nečistoty, které ji nesvědčí. Make up, smog, pot, nečistoty…tím se ucpávají póry, pleť nemůže dýchat a zanáší se. Základem je důkladné odlíčení pleti a použití pleťové vody.  Po odlíčení a vyčištění je pleť připravené na aplikaci krému nebo séra. Při denní péči je důležité myslet také na ochranu před sluníčkem. Základem je volba vhodných produktů, které jsou určené pro náš typ pleti.

Tipy na produkty pro péči o pleť:
Beauty Elixir: komplex vzácných olejů pro krásnou pleť bez vrásek
Síla tří vzácných olejů se spojila v hydratačním denním krému proti vráskám Beauty Elixir od Astridu. Makadamový, arganový a mandlový olej mají jedinečné vyživující, zvláčňující a ochranné vlastnosti. Beauty Elixir dokonale hydratuje a vyhlazuje pleť, zanechává ji hedvábně jemnou a rozjasněnou. Složení je obohacené o PRO-ELASKIN, unikátní komplex proti vráskám a stárnutí pleti, který pomáhá podpořit tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce, zlepšuje její pružnost a pevnost a přispívá k udržení optimální hladiny hydratace. Obsažené UV filtry pomáhají chránit pleť před slunečním zářením, předčasným stárnutím a tvorbou vrásek. Beauty Elixir nabízí variantu pro denní i noční péči o pleť. Cena: 119,90 Kč/50 ml.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *