Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Roková kapela Other Way chystá koncert Rock café v Praze! Navíc zdarma!

Užijte si zdarma pořádný rokový nářez a zároveň oslavte narozeniny dvou členů kapely Other Way, Jana Knettiga a Jiřího Trumpeše!

Vznik kapely Other Way se datuje k září roku 2012. Tehdy kytarista Jirka Trumpeš na jedné akci potkal a úspěšně naverboval Honzu Knettiga, zpěváka a houslistu. Dalšími členy současné sestavy skupiny Other Way jsou: Martin Vedral na kytaru a klávesy, Sebastian Klíma na basu a zpěv a Roman Lenner na bicí. Skupina během své pětileté činnosti natočila již dvě alba. V roce 2015 album Cracore a v loňském roce album Colours.

Zajímavostí je, že na posledním albu Colours přijal pozvání do singlu Fight For Hope i populární zpěvák Petr Kolář. K tomuto singlu vznikl i videoklip, který měl premiéru před rokem. Celý text a děj Fight For Hope je inspirován skutečnými událostmi. Vypráví příběh o naději a boji se zákeřnou nemocí, kterou si prošel kytarista kapely. Na albu Colours jsou skladby pestré a melodicky i nástrojově rozmanité, stejně jako hudební vkus autorů. Dvanáct skladeb je ozvláštněno například bohatými houslovými a kytarovými aranžemi, zajímavými vícehlasy či elektronikou. Pozadu nezůstávají ani texty. Motivují k víře ve vlastní hodnoty a sny, posouvaní hranic a tedy i k zamyšlení se nad tím, jak pomoci druhým.

Za sebou má také dva úspěchy v hudebních soutěžích. V roce 2015 vítězství v soutěži Majáles Contest kapel a o rok později na prvním ročníku soutěže, VŠE hledá talent, si připisuje další prvenství.

Skupina se nyní připravuje na svůj velký koncert v Praze. V Rock café na Národní třídě se 10. dubna můžete osobně setkat nejen s jejich tvorbou, ale i jejími hosty, skupinami Resumé a DC Radio. Vstupné je zdarma!

Trio Resumé bylo založeno v roce 2014 a od té doby nemilosrdně útočí na ušní bubínky všech milovníků ryzí a ničím nepřikrášlené rock’n’rollové energie. Kapela má na kontě dvě studiová CD a více než desítku videoklipů. Od doby vzniku odehrála skupina Resumé přes 250 koncertů po celé ČR i mimo ni a účastnila se společných turné a koncertů s Harlej, kapelou ZakázanÝovoce, Ondřejem Rumlem, Los Pepes(UK), Duklou Vozovnou a dalšími.

DC Radio – Psal se listopad roku 2014, když se v Děčíně setkala parta zajímavých a odhodlaných muzikantů – Zoidy (zpěv, kytara, ex Čachochbili a JZD), Vlčis (kytara, ex JZD a Doorface), Coura (baskytara, ex WWS) a Pája (bicí, ex WWS). Už od první zkoušky bylo jasné, že tahle kombinace bude fungovat. Z nových písní je cítit energie a dravost, přesně tím se chce tato skupina prezentovat.

Členové skupiny Other Way
Jan Knettig
Od svých 5 let hraje na housle. Převážně to byla klasika. V 15 poprvé dostal elektronické housle. K tomu od 6 let byl veden ke zpěvu, převážně pop a muzikál. Pochází z hudebně založené rodiny. V Brně, kde se také narodil, hrál ve 3 muzikálech v Městském divadle Brno – Zahrada Divů, Oliver! a Magická flétna. V USA si zahrál hlavní roli Ježíše v muzikálu Godspell při ročním pobytu, kde studoval na střední škole ve Wisconsinu. V Číně si zahrál hlavní roli Fiyero v muzikálu Wicked při studiu na vysoké škole v Pekingu a vyhrál tamní univerzitní soutěž ve zpěvu. Jeho hudebním vzorem je v houslích Pavel Šporcl a ve zpěvu Freddie Mercury.

 Jiří Trumpeš
Na kytaru hraje od roku 2008. O rok později se se stal členem metalové kapely Simplex. Posléze přijal pozvání do metalcorové kapely Ascension. Po rozpadu obou kapel v roce 2012 zakládá s dalšími rockovou kapelu Other Way. Ve všech projektech se velkou mírou podílí na tvorbě hudby, občas i textů. Pracuje v oblasti manažerského poradenství. Miluje lyžování a cestování. Na kytaru hraje 10 let a rád si zahraje i na basu. Jeho vzorem jsou virtuózní rockoví kytaristé, třeba Michal Pavlíček. Ve finále soutěže Nejchytřejší Čech v roce 2016 se umístil na 3. místě. Je to cikán a žid. Je stejně hysterický jako jeho otec. Je to fluktuant, nefachčenko. Je to ale lazebník. Studoval ve Švýcarsku v St. Gallenu. Je to Ing. MIM, budoucí Mgr. Práv.

Martin Vedral
Na kytaru hraje od svých 16 let. Začal v kapele Simplex, ze které později odchází, aby mohl založit Ascension. Po rozpadu Ascension se přidává do Other Way. Má rád fotbal a je račí přeživší. Pracuje v IT. Se Sebastianem si rád zahraje počítačové hry. Je osminový Bulhar. Miluje System of a Down.

Sebastian Klíma
Jeho hudební cesta začala hrou na zobcovou flétnu, pak na klarinet a na saxofon, a přes táborákové hraní na kytaru skončil u baskytary. Na baskytaru hraje od roku 2009. Začínal na hrozném dřevu a do čaruplných tajů baskytary pronikl o dva roky později, když měl možnost odjet na rok do USA, kde baskytaře obětoval hodně času. Momentálně se snaží věnovat zpěvu a vymýšlet grandiózní vokály do hitů Other Way. Baskytarista je student 6. ročníku 1. Lékařské Fakulty UK. Jeho hudební cesta začala v hudební škole hrou na zobcovou flétnu, pak na klarinet a následně na saxofon. V roce 2006 vyhrál 2. místo v pražské soutěži ve hře na saxofon a tentýž rok si zahrál jako sólista se školním orchestrem v Sále Martinů v Praze. Na baskytaru hraje od roku 2009 jako samouk. O dva roky později měl možnost vycestovat přes stipendijní program do USA, kde se během ročního studia baskytaře plně věnoval. Nyní se věnuje, kromě studií, převážně skládání hudby. Na baskytaru začal hrát po vzoru baskytaristy Flea z Red Hot Chili Peppers.

Roman Lenner
Od 7 let navštěvuje ZUŠ. Od 11let hraje v různých orchestrech a bigbandech. Byl členem skupin SARS, From the Land of Living a Chuan Pedro Rodriges. Mezi jeho velké úspěchy patří účinkování na festivalu Jazz bez hranic s Melody makers Ondřeje Havelky, 4tetem a dalšími. Promovaný právník, na ZUŠ vystudoval 2 cykly klasické kytary. Má rád florbal a hokej, které v minulosti intenzivně hrával a stále si rád občas zahraje. Také rád lyžuje. Je to kadeřník, který se stříhá sám.

Zdroj: Other Way

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *