Miroslav Donutil bude číst povídky Oty Pavla již tento pátek!

Miroslav Donutil se po více jak dvaceti letech vrací na jeviště legendárního Divadla Viola v centru Prahy, aby divákům zprostředkoval jedinečný zážitek z textů spisovatele Oty Pavla. Premiéra pořadu Ota Pavel: Moje velká ryba – v podání Miroslava Donutila je na programu v pátek 13. dubna od 20:00, první reprízu Viola uvádí 15. května.

Drobné prózy Oty Pavla bezesporu patří do zlatého fondu české literatury. Půvabné vyprávění o mamince, povedeném tatínkovi, báječném strejdovi Proškovi a dětství na břehu Berounky je plné opravdového života, kde slzy a dojetí střídá očistný smích. Ve Viole bude povídky Oty Pavla číst Miroslav Donutil, jehož silný vnitřní vztah k příběhům Oty Pavla je ostatně dlouhodobě známý. „Otu Pavla mám rád od malička, protože miluji, stejně jako miloval on, přírodu, rybaření a sport. Jeho strhující způsob vyprávění mi učaroval, a tak je nasnadě, proč aspoň s kouskem jeho díla přicházím do Violy,” vysvětlil Miroslav Donutil. A režisér představení Tomáš Vondrovic doplnil: „Texty Oty Pavla patří k těm jemně prokresleným příběhům, které přinášejí i v detailech metaforické významy. Proto se k nim rád vracím.”

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Viola (Národní 7, Praha 1), vstupenky na vybraná představení je možné nově zakoupit online na webu https://www.colosseumticket.cz/cs/akce/s/divadlo+viola/1

Zdroj: www.divadloviola.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.