Nový festival Serial Killer nabídne to nejlepší ze seriálové produkce během čtyř dnů a na velkém plátně!

„Krev, pot a slzy na plátně a velkou párty s českými i zahraničními celebritami mimo plátno“ – touto neodolatelnou nabídkou oslovuje diváky Serial Killer, první festival TV a online seriálové tvorby ve střední a východní Evropě. Pilotní ročník na několika místech v centru Brna od 2. do 5. května uvede mezinárodní soutěžní přehlídku zaměřenou na TV a webové seriály ze střední a východní Evropy, představí aktuální trendy a vrcholy v západoevropské televizní produkci a ve speciální sekci věnované Dánsku dá nahlédnout na některé z milníků tamní seriálové tvorby. V programu se objeví břitké satiry, akční thrillery, osobité variace na kriminálky i komplexní autorská dramata; nebudou chybět ani novinky z Netflixu, HBO, České televize nebo Stream.cz.

BronBroenIIII
Sofia Helin as Saga Norén
Director: Henrik Georgsson
Photo: Jens Juncker
Produced by Filmlance International AB

„Vytvořit kvalitní, velkou, pilotní akci s mezinárodní rezonancí, to je asi jedna z nejtěžších věcí, kterou jsem v životě dělala. Mám ale radost, že se zřejmě podaří prolnout odborníky s fanoušky, praktiky s teoretiky, VIP hosty s běžnými návštěvníky a společně budeme sledovat to nejkvalitnější, co lze v současné nové seriálové tvorbě najít,“ konstatuje zakladatelka festivalu, respektovaná filmařka a producentka Kamila Zlatušková.

Serial Killer zahájí exkluzivní premiérová projekce prvních dvou z celkem šesti dílů očekávaného českého seriálu Most, který je zařazen do hlavní festivalové soutěže. Scenárista Petr Kolečko a režisér Jan Prušinovský, tvůrci Okresního přeboru a Trpaslíka, se tentokrát pustili do satirické zpovědi o svérázném severočeském městě. Unikátní projekce se odehraje 2. květnaUniverzitním kině Scala za přítomnosti tvůrců, herců a dalších VIP osobností: Jana Prušinovského, Petra Kolečka, Petra Koblovského, Martina Hofmanna, Zdeňka Godla, Michala Isteníka a také brněnské rodačky Miss ČR 1997 Terezie Dobrovolné, která se rozhodla přijít osobně podpořit nový festival Serial Killer. Na závěrečném stand-up večeru na téma televize 5. květnaDivadle Bolka Polívky, kde budou uděleny i obě festivalové ceny za nejlepší televizní a online seriál ve střední a východní Evropě, přislíbili účast Milan Markovič, Lukáš Pavlásek, Luděk Staněk, Miloš Čermák nebo Lucie Macháčková. Mezi hosty pilotního ročníku budou také sestry Aňa a Ester Geislerovy, Bolek Polívka, Václav Neužil a další známá jména.

Gogol

Neméně pozoruhodnou premiérou v událostmi nabitém festivalovém programu je desetidílné estonské drama Banka. Neobyčejný estonský pohled pod lesk i bídu devadesátých let bude u nás k vidění pouze v Brně! Mimořádně intenzivní a ve všech ohledech osobitý zážitek nabídne také Gogol: Začátek – třídílná ruská fantasy/horor série vyprávějící životní příběh titulního ruského klasika tak, jak jej neznáte.

Speciální soutěžní sekce pro nezávislé webseriály ze střední a východní Evropy bude mít svůj blok v pátek 4. května. Soutěžní výběr, který bude odhalen až těsně před festivalem, ilustruje šíři cílových skupin, témat i žánrů online produkce. Českou republiku bude reprezentovat Lajna z OBBOD a novinka ze Streamu.

BrokenBallet

Festival Serial Killer uvádí primárně žhavé novinky a tituly premiérované v uplynulém roce, ale vedle toho se chce každoročně zaměřit na jednu zemi a z ní divákům připomenout či představit také starší vrcholy tamní produkce. Pilotní ročník zacílí na Dánsko. Z něj samozřejmě nemůže chybět kultovní klasika – seriál Království Larse von Triera, ve kterém se v bizarním, až surrealistickém prostředí dánské nemocnice dějí nevysvětlitelné jevy. Ačkoli Dánsko mezinárodně proslulo detektivkami, tamní televize v čele s veřejnoprávní DR přitom produkují také jiné žánry. Vedle bravurního cenami ověnčeného rodinného dramatu Dědictví (Arvingerne) v hlavní roli s herečkou Trine Dyrholm, českým divákům známou z filmů Susanne Bier, dánská sekce představí také kousavou vztahovou komedii Pospolu v rozvodu (Bedre skilt end aldrig), která se letos dočkala amerického remaku. Aktuální dánskou tvorbu reprezentují novinky Cesty Páně (Herrens veje), kde tvůrce fenomenálního mezinárodního hitu Vláda (Borgen) Adam Price se stejnou chytlavostí jako dříve politiku zpracoval téma víry a církví, a také výpravný projekt Liberty pojednávající o skandinávské diaspoře v Africe v 80. letech, v hlavních rolích s Connie Nielsen, známou z řady amerických blockbusterů, a představitelkou ikonické Sarah Lund z kriminálky Zločin, Sofie Gråbøl.

V další části programu Serial Killer ukáže výrazné seriálové projekty včetně poslední série švédsko-dánského kriminálního hitu Most, belgického surreálního thrilleru Tabula rasa, odehrávajícího se v mysli hlavní hrdinky, či norského dokonale vyostřeného sportovního dramatu Domácí hřiště (Heimebane), kde se nová ambiciózní trenérka musí potýkat s mužským světem prvoligového fotbalu. Festival uvede také několik novinek z německé produkce, které ilustrují tamní aktuální boom kvalitní seriálové produkce. Vedle mezinárodní cenou Emmy ověnčeného protirasistického sitcomu Hnědá rodina (Familie Braun) to bude také coenovsky absurdní satira na maloměstskou korupci Vítejte v Hindafingu (Hindafing) či německo-český thriller Zmizení (Das Verschwinden), v němž matka pátrá po ztracené dceři a při tom odkrývá temné stránky šumavského pohraničí.

Dánské drama 1864

Většinu titulů festival představí dvěma epizodami, ale na své si přijdou také vyznavači bingewatchingu. Vedle maratonu Trierova Království je čeká kompletní dánská minisérie Gang z Blekingegade (Blekingegade), která formou dynamického akčního thrilleru, formálně inspirovaného filmy s Jasonem Bournem, zpracovává reálný případ série bankovních loupeží a únosů v 80. letech. A také absurdní americký niche hit Soudruh detektiv, který se tváří jako ideologicky nabušená kriminálka vzniklá v komunistickém Rumunsku a do něhož dialogy nadabovali Channing Tatum, Joseph Gordon-Levitt či Chloë Sevigny.

Serial Killer, ve spolupráci s edukativní platformou Cinergy, poskytne řadu podnětů všem, které zajímá budoucnost televizní tvorby. Industry Days v Divadle Husa na provázku začínají 3. května a přivítají návštěvníky ze Skandinávie i střední Evropy; studující, profesionály i decision-makers na důležitých postech evropských institucí. Hned několik panelů je určeno široké veřejnosti. Program nabídne množství případových studií vzniku, financování a vývoje nedávno uvedených seriálů. „Zaměříme se na inovativní finanční strategie v souvislosti s webseriály, představíme různé metodologické přístupy k vývoji scénáře. První dva dny budou orientovány na problematiku financování, vývoje, prodeje formátů, ale také na otázku obsazování českých herců v zahraničních seriálech a konkrétní zkušenosti našich nejlepších herců, za které promluví Aňa Geislerová. Třetí den bude věnován technologiím, příběhovým počítačovým hrám a budoucnosti televize jako distribuční platformy,“ upřesňuje Kamila Zlatušková.

Kamila Zlatušková

Součástí Serial Killeru budou Ozvěny festivalu Academia Film Olomouc 2018 v Hvězdárně a planetáriu Brno. V jednom z největších a nejmodernějších planetárií v Evropě bude k vidění například hraný seriál Genius o Albertu Einsteinovi. Ve spolupráci s Komerční bankou vznikne KB point s prezentacemi českých vysokých škol, na kterých je možné “studovat televizi”.

Nezapomenutelnou, bezprostřední atmosféru slibují festivalové afterparty, které se uskuteční od 2. až 5. května v produkci věhlasného brněnského Baru, který neexistuje a s jeho cateringem Úplně všude. Hlavní stage bude v unikátních prostorách bývalého sídla České televize Brno. Afterparty zaplní také nádvoří Místodržitelského paláce a kavárny Morgal, ponesou se v elektronickém duchu s DJs z VOSAsound, EAC, Pawlač Zewls a jejich hosty. To vše doprovodí tematický seriálový VJing.

Výhodné akreditace na celý festival TV a online seriálů Serial Killer 2018 jsou v prodeji na https://bit.ly/2HqzR97. Držitelé akreditací mají, kromě dalších bonusů, vstup na afterparty zdarma. Předprodej na jednotlivé projekce v kině Scala, Divadle Bolka Polívky a v Divadle Husa na provázku začne 30. dubna.

Serial Killer Intro

Serial Killer startuje! Na dnešní tiskovce v Eccentric Clubu jsme představili intro pro novináře – oficiální znelku teprve chystáme!

Zveřejnil(a) Serial Killer dne 26. únor 2018

Festival Serial Killer je realizován za finanční podpory statutárního města Brna a Jihomoravského kraje. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. Záštitu nad pilotním ročníkem převzal rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Zdroj: http://www.serialkiller.tv/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *