Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Děti

Odborník radí: Jak vybírat dětský tábor s výukou angličtiny?

Zábavnou formou a s pomocí her se děti mohou věnovat anglickému jazyku i během prázdninových měsíců. Jak ale vybrat jazykový tábor pro své potomky?

Pokud rodiče neznají jazykovou školu, která tábor pořádá, je vhodné zjistit, jaké má zkušenosti s organizací pobytových či příměstských táborů a s přípravou výukového programu. „Dále je důležité, jakou mají jazykoví lektoři kvalifikaci a kdo se bude o děti starat v době jejich osobního volna,“ radí Barbora Tošenovská z jazykové školy Helen Doron English.

Rodiče i děti by měli předem vědět, kolik hodin jazykové výuky je součástí celkové ceny tábora a zda zahrnuje i výukové materiály. Aby nebyli překvapeni neplánovanými doplatky. Organizátoři tábora obvykle také předem oznamují náplň a rozsah jazykové výuky. Tábor má mít konkrétní téma a rodiče by si měli předem ujasnit, jestli je toto téma pro jejich dítě zajímavé.

Zaměření jazykových táborů může být hodně různorodé. Někdy se jedná o pobytové tábory (například stanový tábor přímo na břehu přehrady Slezská Harta, tábory v Krkonoších nebo na Šumavě), jindy o příměstské (v ostravské, jihlavské nebo plzeňské zoologické zahradě). Místo pobytu otevírá možnosti zaměřit se na specifické tematické okruhy. Například v ZOO se angličtina týká zvířat a přírody obecně.

„Téměř všechny pobočky Helen Doron English po České republice pořádají příměstské tábory také ve svých výukových centrech. Trvají obvykle týden a jsou určeny dětem od tří let,“ uvádí Barbora Tošenovská.

Prázdninové tábory Helen Doron English probíhají velmi hravou formou, děti si na nich často neuvědomují, že se právě učí. Zároveň neztrácejí kontakt s angličtinou ani o prázdninách, což je pro jejich zdokonalování velmi důležité. Principy osvojování jazyka jsou na táborech Helen Doron English stejné jako při běžné výuce v rámci školního roku. Děti pracují v maximálně osmičlenných skupinkách, během výuky se hovoří výhradně anglicky.

Výuková část dne zabere na táborech Helen Doron English dvě až tři hodiny. Kromě toho se děti věnují běžným radovánkám, jakými jsou koupání, soutěže, projížďky na lodích, hry či výlety.

Výuku zajišťují výhradně vyškolení lektoři ze škol Helen Doron English. Některá výuková centra během jednotlivých dní secvičují divadelní představení po vzoru programu HDE English Through Drama, ve kterém má každý student svou roli. Během posledního dne tábora je pak předvedou rodičům a ostatním hostům.

Výuková centra Helen Doron English pořádají letní tábory po celém Česku, letos o prázdninách se jich zúčastní více než tisícovka dětí.

Zdroj: www.helendoron.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *