Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Kde se to na Praze 7 hýbe? Aneb oslavte 20 let s Rodinným klubem!

V posledních letech se rodiče stále vice zajímají o vzdělávací a volnočasové aktivity svých ratolestí, a to již od útlého věku. Ať už jde o sportovní, zájmové či umělecké a hudební směry. A je to dobře. Vše, co do dětí vložíme v jejich raném věku, se nám po letech mnohonásobně vyplatí.

Jedním z míst, které takto funguje už téměř 20 let, je i Rodinný klub z.s. Nachází se na Ortenově náměstí a díky kanárkově žluté fasádě ho určitě nepřehlédnete. Vznikl v roce 1998 jako sdružení party sportovních nadšenců se zájmem o aktivní výchovu dětí. Je členem Pražské tělovýchovné unie a České unie sportu.

Ke sportovním programům, které jsou určeny nejen pro děti, ale i jejich rodiče, po čase přibyly i další aktivity, zejména pro rozvoj všestranných schopností předškolních dětí.

V předchozím roce prošel Rodinný klub celkovou rekonstrukcí interiéru a umožňuje tak vyžití v krásném a útulném rodinném prostředí.

Dopolední školička Klubík
Každé úterý, středu a čtvrtek dopoledne je za okny Klubíku slyšet dětský smích. Děti od 2 let tu mají od 8:30 do 12:30 h svou školičku, která je plná her, zábavy a cvičení. Díky malému počtu dětí je zaručena podpora individuálního rozvoje každého z nich. Ať už z oblasti motoriky, logopedie, matematické představivosti nebo sociálních a hygienických návyků. Vyžití je formou výtvarných, hudebních či dramatických prvků, které motivují děti k rozvoji jejich schopností a talentů.

Aktivity Klubíku jsou během roku přizpůsobeny sezónním tématům a vycházejí z moderních výukových a výchovných metod. Členění a rozvrh aktivit umožňují pravidelné i nepravidelné návštěvy dětí.

Děti na startu!
Rodinný klub se zapojil i do celorepublikového projektu Českého svazu aerobiku a fitness. Sportovní průprava pro holky a kluky ve věku 4-6 let je skvělou příležitostí, jak děti naučit zdravému pohybu. Projekt Děti na startu, nezávislé iniciativy Česko se hýbe, je zaměřený na podporu zdravého životního stylu a aktivního pohybu jako nedílné součásti každodenní péče o zdraví. V době, kdy je každý druhý Čech ohrožen nadváhou či obezitou, se snaží ROZHÝBAT CELÉ ČESKO a prostřednictvím propagace pravidelné přiměřené fyzické aktivity nastartovat proces ozdravení tloustnoucí české populace.

 

Trénujte s námi v přírodě!
Pořádáme i mimopražské aktivity v přírodě… http://www.rodinnyklub.info/cvicebni-vikend-s-milenou-kveten-2018/

Na bolavá záda vyzrajeme!
Cvičit sami doma nevydržíme dlouho. A ani si nejsme jistí, zda naše cviky spíš našemu tělu neuškodí. Cvičení v Rodinném klubu je pod odborným fyzioterapeutickým dohledem, rozpis lekci naleznete na http://www.rodinnyklub.info/lekce-zdrava-zada/

Buďte FIT!
Každou neděli v podvečer, kdy se již chystáme na nový pracovní týden, si můžete protáhnout své tělo na hodině jógy pro dospělé…..

Zdroj: Rodinný klub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *