Překvapivá fakta o líbání

Květen je časem lásky a také časem polibků, a to nejenom 1. května, kdy se zamilovaní líbají pod rozkvetlými třešněmi. Věděli jste, že líbáním spalujeme kalorie, a dokonce si posilujeme imunitní systém? Další překvapivá fakta o líbání se dočtete v následujícím článku.

1) Líbací posilovna
Možná se to zdá neuvěřitelné, ale při polibku zapojujete téměř 150 svalů! Takže můžeme říct, že líbání je také trochu posilování a zdá se, že jedno z nejpříjemnějších! Nejdůležitější líbací sval se jmenuje orbituralis oris a nachází kolem rtů. Díky tomu svalu, můžeme rty vytvarovat k polibku.

2) Výměna bakterií posiluje imunitu
Kromě toho, že pomocí líbání procvičujete svaly, posilujete také svůj imunitní systém. I když si během polibku vyměníte se svým partnerem několik milionů bakterií, pomáhá tato výměna posilovat imunitní systém.

3) Nejdelší polibek je zapsán v Guinessově knize rekordů
V Guinessově knize rekordů je zapsán nejdelší polibek na světě. Držitelé tohoto ocenění pocházejí z Thajska a jejich polibek trval 58 hodin, 35 minut a 58 vteřin.

4) Polibky pomocí nosů
Ne všichni se líbají ústy. Eskymáci, obyvatelé Polynésie a Malajsie si místo polibků třou nosy o sebe. Někteří lidé také věří, že polibkem je možné ukrást duši, proto se nelíbají vůbec.

5) Za líbání do vězení
Dejte si pozor, kde se se svým partnerem líbáte. V některých arabských zemích vám může za líbání na veřejnosti hrozit dokonce kriminál, určitě ale pohoršené pohledy. Vyplatí se, zjistit si místní zvyky dopředu.

6) Polibky ve zvířecí říši
Nelíbají se jenom lidé, polibky byly zaznamenané i u šimpanzů, a dokonce u veverek.

7) Vpravo hleď

Podle průzkumů dvě třetiny lidí naklánějí při líbání hlavu doprava. Je to přirozený a instinktivní pohyb.

Tip: Připravte rty k polibku!
Astrid Perleťový lesk
Tónovací balzám na rty dodává rtům jemný růžový nádech s perleťovým leskem. Díky obsaženému včelímu vosku a vitaminu E poskytuje rtům efektivní hydrataci a ochranu. Pro rty svádějící k polibkům! Složení vylepšené o HYDRASOFT, aktivní hydratační komplex obsahující přírodní oleje a vosky, pomáhá chránit rty před vysoušením a zároveň je udržuje jemné a vláčné. Cena: 39,90 Kč

Teribear pečující balzám na rty
Pečujte o své rty a vykouzlete úsměv i na dětské tváři! Medvídek TERIBEAR je hlavním symbolem stejnojmenného charitativního projektu Nadace Terezy Maxové dětem, který podporuje návrat dětí z dětských domovů a kojeneckých ústavů do rodinného prostředí. Koupí speciální limitované edice TERIBEAR Pečujícího balzámu na rty přispíváte 5 Kč Nadaci Terezy Maxové dětem a pomáháte tak společně s Astridem opuštěným dětem najít nový, šťastný domov. Cena: 39,90 Kč

Astrid Hýčkejte rty
Zjemňující balzám na rty obohacený o heřmánek, známý svými zklidňujícími vlastnostmi, pomáhá poskytnout suchým a citlivým rtům intenzivní péči a ochranu. Obsažený vitamin E má významné antioxidační a zvláčňující vlastnosti. Přídavek UV filtrů pomáhá zajistit ochranu rtů před slunečním zářením. Složení vylepšené o HYDRASOFT, aktivní hydratační komplex obsahující přírodní oleje a vosky, pomáhá chránit rty před vysoušením a zároveň je udržuje jemné a vláčné. Cena: 39,90 Kč

Zdroj: Astrid

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *