Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Czech Downtown Series 2018 startuje v Ústí nad Labem

První zastávku seriálu městských sjezdů pod názvem Czech Downtown Series obstará tradiční UL-LET, který se bude konat v termínu 18.-19. května v Ústí nad Labem. Akci pořádá Ústecká freeridová organizace již poosmé v řadě. Stejně jako v předchozích letech bude na jezdce i diváky čekat pořádná porce adrenalinu a dobré zábavy. Mezi závodníky se letos objeví i jeden z nejlepší světových jezdců Ben Moore z Anglie.

Akce odstartuje v pátek podvečer, kdy se odjede dual slalom za umělého osvětlení. Tento noční závod známý jako „loket na loket“ má každoročně svou neopakovatelnou atmosféru. Celá trať bude opět nasvícená bílým světlem, ale rozehrají ji i další barvy. O zvukomalebné podbarvení se postará přímo pod překážkou hrající DJ FEFE.

Loni se na startu dualu sešly téměř tři desítky jezdců. A show to byla nejen v podání vítězného Růžováka grandiózní. Letos se na start postaví i Angličan Ben Moore, který je specialistou na městské sjezdy a na úvod sezony vyhrál městský dual slalom v polském Těšíně. Účastnil se i největších jihoamerických sjezdů v čele s chilským Valparaiso. Jistě bude velice napínavé sledovat, jak si tato legenda poradí s českými soupeři. Páteční večer bude pak patřit i disciplíně Whip contest, kde o vítězích tradičně rozhodne ryze dámská porota.

V sobotu se soutěžní dění přemístí z areálu Letního kina až do samotného centra města. Trať downtownu se bude výrazněji lišit až v samotném závěru. O to více ale bude na posledních 100 metrech změn. „Po dropu u „Vany“, kde tepalo srdce závodu vloni, se letci letos mohou těšit na nefalšovaný průjezd domem. Jakmile se srovnáme po dopadu dropu, odbočíme do Paláce Zdar a projedeme Informačním centrem města. Po této pasáži provoláme už jen hlasité nazdar a otevře se nám všeobjímající náruč Mírového náměstí. Centrum závodu s cílovým skokem bude právě tam,“ popisuje organizátor UL-LETu Vítězslav Stráňa Stránský.

S cílovým skokem pak bude spjatá i další skvělá novinka, která je zárukou toho, že se divákům i závodníkům bude tajit dech a jen tak nepřestanou lovit nové adrenalinové zážitky. Půjde o vložený závod s názvem UL-LET Dirt jump contest. Jeho ambasadorem se stal přední MTB diktátor Teodor Kováč. „Dirt jump bude probíhat před a po finále downtownu, právě a jen na cílovém skoku. Contest je jen pro pozvané jezdce,“ přiblížuje vložený závod Vítězslav Stráňa Stránský.

Na diváky opět čeká velkoplošná LED obrazovka s přenosem 6 kamer. Za mikrofonem to rozbalí jako vždy Jiří Haff Haferník, jehož moravština opět strhne i starší kolemjdoucí. Speakování Dirt jump contestu obstará nikdo menší a povolanější než Jakub Ouvín aka Big Buba. Reportáž z UL-LETu již tradičně odvysílá ČT sport. Průběh celé akce bude možné sledovat i online skrz stream na Youtube.

Součástí akce bude i bohatý doprovodný program. Celé sobotní odpoledne a večer bude totiž na sousedním Lidickém námětí probíhat street open air festival CULTURE UP. Jeho line-up potěší především všechny milovníky hip-hopu a rapu. Hlavními headlinery budou Vojtanoo, Fosco Alma a Sharlota. Na hudební stage festivalu proběhne i vyhlášení vítězů všech kategorií obou závodů. Kategorie downtownu budou letos tři: ženy, muži a junioři. Po utichnutí posledních tónů CULTURE UPu, se zábava přesune do Café Alibi, kde se bude konat nadupaná Jägermeister afterparty.

Více informací naleznete na webu www.czechdt.cz, kde probíhají i registrace závodníků. UL-LET i CULTURE UP se koná v rámci zážitkového festivalu NA PLNÝ KULE – www.naplnykule.cz.

FB události: https://www.facebook.com/events/570351566654213/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *