Pikniková sezóna je v plném proudu

Krásné počasí se vybízí k tomu vyrazit do přírody. Doba pikniková je tu! Máme pro vás pár tipů, jak si parádně užít piknik a grilování. Zároveň vám poradíme, jak se připravit na případné chladnější večery.

Dobré jídlo a báječná společnost
Úspěšný piknik je především o lidech a dobrém jídle. Na piknikovém hodování nesmí chybět čerstvé pečivo, sýry, uzeniny či ovoce a zelenina. Aby piknik dostal ten správný šmrnc, doporučujeme všechny ingredience přenést v piknikovém koši. Na chlazené občerstvení nezapomeňte vzít chladicí box nebo tašku a využít chladicí vložku, abyste si mohli vše vychutnat naprosto čerstvé.

Pikniková deka nebo křesílko?
Pokud chcete piknik se vším všudy, vybavte se piknikovou dekou. Zespodu má izolační vrstvu, která odráží vlhkost a případný chlad od země. Pokud máte raději větší pohodlí můžete si s sebou vzít rozkládací křesílko a stoleček.

Grilování jako součást pikniku
Dnes už piknik není jen o studené kuchyni, často ho rádi spojujeme s grilováním. To je rok od roku populárnější. Grilovat můžete nejen na zahradě, ale i v parcích. Velmi často naleznete v parcích vyhrazená místa, kde můžete grilovat, někde si grily můžete i půjčit od místních restaurací. Na některých místech dokonce najdete stálé grily, které můžete využít, občas je však nutné je zamluvit dopředu. Pro víkendová grilování to platí dvojnásob. Lepší je si zamluvit gril včas než stát smutně opodál s košíkem plným samých dobrot.

Nezapomeňte také na sadu barbecue náčiní, abyste měli naložené maso a klobásy čím obracet. Až si budete vychutnávat všechny dobroty z grilu i výtvory ze studené kuchyně, nezapomeňte na přírodu, ve které si hovíte. Použijte spíš kvalitnější plastové nádobí, které můžete následně umýt a použít znovu, než jednorázové nádobí, které hned vyhodíte.

Připravte se i na večery
Skvělá společnost spolu s dobrým jídlem a příjemným teplým počasím znamená jediné. Piknik a grilování se protáhnou do večera. Nezapomeňte si proto přibalit deku a teplejší oblečení. Vhod pak přijde i termoska s čajem nebo kávou. „Když se piknik protáhne do večerních hodin, posvítit si můžete LED svítilnou s vyjímatelným akumulátorem,“ doporučuje Michal Knor z Auto Kelly. „Nejenže vám posvítí, ale poslouží také i jako powerbanka,“ doplňuje. Teplé dny lákají také dotěrný hmyz. Doporučujeme se proti němu bránit lapačem hmyzu.

Houpací síť a hry? Proč ne?
Příprava pikniku i piknik samotný stojí úsilí, proto není nic lepšího, než si po vydařeném dni dát nožky nahoru a trochu si odpočinout. Pokud máte ve vašem piknikovém okolí nějaké ty stromy, využijte je a rozvěste si houpací síť, uvelebte se a načerpejte energii z přírody. Komu by se nechtělo zrovna odpočívat, může využít příjemné chvilky a zahrát si nějakou hru, třeba frisbee, karty nebo s dětmi na schovávanou. Vrátit se do dětství někdy není na škodu.

Udělejte si piknik se vším všudy. Počasí je nyní ideální. Piknikové vybavení, navíc za dostupné ceny, seženete na jednom místě například v jedné z třiaosmdesáti kamenných prodejen Auto Kelly nebo na jejich e-shopu www.autokelly.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *