Jak uchovat jídlo v ledničce co nejčerstvější

Také občas bádáte nad způsobem, jak uchovat potraviny v chladničce co nejdéle čerstvé? Vybrali jsme pár tipů, které vám toto dilema usnadní. Všechno je to o správném skladování potravin a šetření elektrické energie.

Vytřiďte si potraviny
Na začátek si zopakujeme jednu z banálních věcí, pokud víte, že nestihnete nějaké potraviny zkonzumovat, prostě je zamrazte. Můžete mrazit maso, vajíčka i různé omáčky, pozdržíte tím tak jejich trvanlivost až do rozmrazení, avšak je nutné potraviny zkonzumovat hned po vyndání, nezmrazujte jej nadvakrát.

Organizace ledničky
Každá lednička je od výrobce nastavena odlišně, takže se řiďte hlavně specifickým návodem, avšak všeobecně platí pravidlo, že nejčastěji se do vrchních šuplíků umisťuje všechno jídlo, které je již tepelně upravené (uvařené nebo upečené) a chystáte se ho zkonzumovat přednostně, například váš oběd na zítřejší den. Do druhého šuplíku pak patří třeba nápoje nebo bylinky. Do prostoru uprostřed a níže pak umisťujte maso, vajíčko, sýry nebo mléko a další potraviny, které potřebují k uchovávání největší chlad. Zelenina a ovoce pak patří do nejnižších přihrádek. Dejte však pozor, všechna zelenina nemusí být nutně v lednici, pokud se jí chystáte rychle spotřebovat. Mezi potraviny, které v žádném případě nepatří do lednice jsou například rajčata, cibule, česnek a brambory.

Do prostoru dveří umisťujte pouze potraviny, které snesou občasné výkyvy teploty způsobené neustálým otevíráním lednice a tím pak únikem cenného chladného vzduchu. Zde můžete umístit koření, čerstvé džusy, kečup, hořčici a další omáčky.

Zbytečné plýtvání
Pokud však budete lednici nadměrně otevírat a nahlížet do ní, k udržení čerstvosti potravin stejně příliš nepomůžete ani správným skladováním. Podle výzkumu zákazníků společnosti LG1 se ukazuje, že chladničku otevíráme v průměru až 79krát za den, proto společnost LG vyvinula technologii InstaView Door-in-Door™, která se soustředí právě na uspořádání potravin v ledničce a zařídí, aby vám chladný vzduch již zbytečně neunikal. Jak už název napovídá jedná se o technologii dvířek ve dveřích, kam si umístíte potraviny, které nejčastěji používáte, abyste nemuseli pokaždé otevírat celý prostor chladničky. Další výhodou těchto typů chladniček je skleněný panel na dvířkách. Ten se rozvití pokaždé když na něj dvakrát poklepete, a to je opravdu praktické řešení pro ty, kteří neustále kontrolují zásobu své ledničky.

1   Na základě interního spotřebitelského průzkumu.

Zdroj: www.lg.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.