Eva Samková na prázdninách kempovala mezi chřestýši v Americe!

Že se bude povalovat u bazénu a slunit se na pláži by od snowboardistky Evy Samkové asi nikdo nečekal. Její dovolená snů je obvykle spíš jeden velký dobrodružný road trip. Letos v létě se vypravila do Spojených států.

Na tamním Západním pobřeží strávila 11 dní. “Na to, jak je Amerika obrovská, je to celkem málo, takže jsem si musela hodně vybírat, na jaká místa pojedu. Z Los Angeles jsme se vydali vnitrozemím přes národní parky National Sequioa Park a Yosemite, zastavili jsme se v Lake Tahoe. Pak jsme přijeli do San Franciska a z něj jsme jeli po pobřeží na jih a zase zpátky do LA,” popisuje Eva Samková svoji letní cestu.

Místem, které si na cestě zamilovala nejvíc, byl park Yosemite a také Lake Tahoe. “To je nádherné jezírko na koupačku a pohodičku. Původně jsme vůbec neměli v plánu sem jet, ale zbylo trochu času navíc, a tak jsme si to z Yosemitů mohli prodloužit až sem.”

Nejsilnějším zážitkem pro ni byl výhled z Glacier Point na celé Yosemite. “Na tomhle místě jsme jeden den snídali. Bylo odtud krásně vidět, jak neskutečně obrovské monumenty ty skály jsou,” vzpomíná Eva. Pohádkový výlet pokazila snad jen mlha a déšť v San Francisku, a také lehce znepokojivá upozornění, že jsou všude kolem chřestýši. “Trochu složitější bylo cestování kvůli tomu, že na spoustě míst vůbec nebyl signál, a tak jsme občas museli jen odhadovat, kudy máme jet.”

Ameriku projela autem, což je její oblíbený způsob cestování. Byl to road trip se vším všudy, spaní v autě střídali se spaním ve stanu. “Toyota, která je mým partnerem, mi na místě zajistila půjčení svého terénního modelu 4Runner, díky kterému jsme všude byli za největší borce,” směje se snowboardistka.

A jak se vlastně stalo, že ji hotelový komfort vůbec neláká? “V tomhle stylu cestování jsem byla vychovaná. Vždycky jsme spali pod stanem, nikdy jsme do žádných hotelů nejezdili. Kromě toho během sezóny v hotelech spím často, takže když pak můžu, jsem raději blíž k přírodě,” vysvětluje. “Člověk prožije mnohem víc zážitků a nemusí tak úplně plánovat, kde zrovna dnes přespí. Každý večer je trochu překvapení, jestli objeví nějaké místo, a jaké to místo bude. Často se tak podíváte i tam, kam by vás jinak vůbec nenapadlo jet,” popisuje Eva, co se jí na road tripech líbí nejvíc.

Do Ameriky by se chtěla ještě vrátit, ale tentokrát aspoň na dva měsíce. “Znovu chci jet do Norska, kde jsem taky už cestovala podobným způsobem a projela ho Toyotou Hilux. Vlastně by mi nevadilo takhle cestovat po celé Evropě,” naznačuje Eva Samková své další cestovatelské plány.

Foto: archiv E. Samkové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *