Škola volá: 5 tipů, jak správně vybrat pero

Nový školní rok se nezadržitelně blíží a spolu s ním i první školní den pro všechny prvňáčky. Paní učitelky většinou poradí, jaké pero dětem pořídit, ale i tak je dobré vědět, na co si dát pozor a co si při nákupu prvního pera ohlídat.

  • Hlavní je zdravotní nezávadnost materiálu, děti psací pomůcky často strkají do pusy a okusují. Nechcete přeci, aby se to vaše přiotrávilo.
  • Trojhranné psací potřeby jsou základ všeho, napomáhají totiž ke správnému úchopu. Rozhodně dbejte na to, zda je vaše dítě pravák anebo levák a pořiďte mu proto vybavení určené přímo pro něho. Pero by se dítěti mělo dobře držet v ruce, takže určitě nepodceňujte i neklouzavou úchopovou zónu. To vše splňuje třeba roller EasyOriginal od Stabilo.
  • Důležité je, aby se dítěti psací pomůcka líbila, takže ho do papírnictví rozhodně vezměte s sebou a nechte ho si pero vyzkoušet, a hlavně vybrat v barvě, kterou má rádo. V kvalitním papírnictví nebude problém pero vyzkoušet. Navíc by vám měli předvést výměnu náplně, která by měla být snadná a nezpůsobovat ušpinění rukou.
  • Pero by mělo po papíru klouzat, rozhodně by nemělo dělat kaňky a škrábat. U prvňáčků je důležitá šiřka stopy 0,5 mm, pro pokročilejší psavce můžete zvolit užší stopu.
  • V případě, že vaše dítko na tužky tlačí, zvažte nákup rolleru, kde s každou novou náplní získáte i nový hrot, a kde je také štítek na jméno, aby se pero dítěti neztratilo.

Tip: Vyzkoušejte ergonomicky tvarovaný roller EasyOriginal od Stabilo, je přímo navržený pro děti, které se teprve učí psát. Ergonomický tvar v úchopové zóně podporuje správné, a tedy i uvolněné držení pera a zabraňuje tak únavě svalstva a bolestem ruky při psaní.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *