Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Dnes je 50. výročí okupace z 21. srpna 1968. Kapela Sabrage k němu vydala klip!

Kapela SABRAGE vydává videoklip NAŠE PRAHA, který připomíná smutné 50. výročí událostí ze srpna 1968.

Dlouho jsme přemýšleli jaký klip na tuto píseň vlastně natočit. Nepřipadaly v úvahu žádné procházky Prahou, hraní na Staromáku apod. Najednou jsme se poznali s panem Josefem Novotným a v tu ránu bylo jasno. Jeho příběh nás natolik oslovil, že to už prostě nešlo udělat jinak. Okamžitě jsme začali shánět archivní záběry a vše se rozběhlo velkým tempem…sdělil kapelník Ladze.

S panem Josefem natočila kapela i cca 10 minutový dokument, který vyjde brzy po klipu. „Je tam přesně popsáno, co pan Josef dělal 21. 8. 1968 na Vinohradské ulici, jak ho postřelili a jaké nesl v budoucnu následky za účast na demonstracích proti okupaci.“ dodal bubeník Tadeáš.

Na písni Naše Praha spolupracovala kapela s producentem Borisem Carloffem, který produkoval nahrávky například Davidu Kollerovi nebo kapele Kryštof.

Pardubicko-hradecká kapela Sabrage hraje 8 let a letos má za sebou hraní na festivalech České hrady, Rock for People nebo Létofest. V minulosti měla tu čest si zahrát s TOP českými a slovenskými kapelami či muzikanty – např. Chinaski (v rámci jejich turné Rockfield tour), No Name, David Koller, Michal Hrůza, Vladimír Mišík & Etc…

Foto: archiv kapely Sabrage

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *