Nová kolekce Louis Vuitton Cruise 2019

Impozantní duch rodiny Maeght žije dál v sousedství Colline des Gardettes. Ve vzduchu je stále cítit vzrušující atmosféra komunity, kam se uchylovali malíř, sochaři a umělci, aby zde tvořili svoji uměleckou utopii. Kolekce je inspirována pronikavou originalitou Aimé Maeghta, muže, o němž belgický umělec Pierre Alechinsky prohlásil, že „umí ze snů dělat realitu.“ 
Oblečení je také silným výrazovým prostředkem: volná tvorba, někdy antagonistická, ale vždy jedinečná. Nekonvenční kombinace stylů, z nichž některé odkazují na couture z doby před sto lety, která ve své rozmanitosti rezonuje s dnešní dobou. V kolekci Cruise 2019 Louis Vuitton míchá svými trumfy. Kolekce se vine úžasným labyrintem Joana Miró, kterému dodává svůj vlastní rozměr.

Při této příležitosti značka Louis Vuitton s potěšením oznamuje zahájení spolupráce s Grace Coddington. Ikonická autorka, ilustrátorka a módní redaktorka Grace Coddington je známá svojí láskou ke zvířatům – zejména kočkám, které ráda kreslí. Pro značku Louis Vuitton Grace Coddington vytvořila řadu doplňků s motivy imaginárního „zvěřince“. „Moc jsem si svoji spolupráci s Nicolasem a jeho týmem v Louis Vuitton užila. Doufám, že se Pumpkin, Blanket a Nicolasovu psovi splní všechny sny – můj sen už se splnil. Začalo to všechno tím, že milujeme zvířata; kromě módy je to to, v čem si s Nicolasem hodně rozumíme, co nás spojuje,“ komentuje Grace Coddington. Exkluzivní mini-kolekce bude v prodeji od října 2018.

V Giacometti Courtyard živě zahrál francouzský hudebník Woodkid na nástroje, které stvořili bratři Baschetové. Baschetové v padesátých letech minulého století vytvořili cyklus zvukových plastik, které „hrají“ vibrujícím sklem a kovem. Woodkid také složil pro módní přehlídku originální hudební soundtrack, v němž Jennifer Connelly čte výňatky ze životopisu Grace Coddington „Grace: A Memoir (vyšlo u nakladatelství Ranom House).

„Byl jsem tu poprvé před pětadvaceti lety a pravidelně a rád se sem vracím. Je tu cítit rodinná historie; příběh o nadšených galeristech, kteří společně s umělci, jimž byli přáteli i mecenáši, stvořili tento mimořádný prostor pro umělecký dialog. Je to vidět v tomto nadčasovém umění – ten duch soudržnosti a umělecké výměny. Je to inteligentní a nádherné místo. Místo, které má ducha. A zdejší instalace dokonale komunikují s okolní přírodou a ročními obdobími,“ Nicolas Ghesquière.

Zdroj: www.louisvuitton.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *