Nový projekt KUKOKLI oživí tento víkend barokní kostel u Liberce

Projekt s názvem KUKOKLI vznikl před dvěma lety, kdy se pořadatelé začali zajímat o zapomenuté prostory a především o nevyužitý potenciál kostelů.

Kostel interiér

Tehdy uspořádali nultý ročník v kostele sv. Klimenta v Praze, pro letošní ročník si vybrali starý polorozpadlý barokní kostel Navštívení Panny Marie v Horním Vítkově u Chrastavy, který je kulturní památkou ČR.

Od pátku 28. do soboty 29. září čeká návštěvníky pestrý program – vystoupení kapel Please the trees, Gasoline Rainbow, On The Roof, divadlo pro děti, slam poetry, lekce cvičení Port de Bras, autorské čtení, projekce filmů, divadelně-fyzikální experiment a další zajímavosti.

On The Roof

Kostel Navštívení Panny Marie je specifický tím, že se nachází na louce u lesa a je ideálním místem pro klidný festival s nevšední atmosférou, kterou doplňuje bohatá historie místa. Akci si dává za cíl oživení místa a podpoření jeho plánované opravy.

PleaseTheTrees

Návštěvníkům bude umožněno přespat na louce u kostela ve stanu, na občerstvení bude k dostání limonáda, mošt, cider, slané i sladké dobroty nebo maso na grilu.

Slam Poetry

AKCE KUKOKLI 2018
KU – KULTURA
KO – KOSTEL
KLI – KLID

https://www.facebook.com/KUKOKLI/
https://www.facebook.com/events/238934473412892/
https://www.instagram.com/_kukokli_/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *