Serial Killer představuje doprovodný program. Na co se můžete těšit?

Nová sekce doprovodného programu festivalu Serial Killer nabízí přednášky, zážitky i odborný program pro české profesionály.

Zahájení v romských rytmech
Ve středu 25. 9. program zahájí projekce prvního romského sitcomu Miri fajta (neboli Moje rodina), unikátního seriálu, který vznikl na základě stejnojmenné divadelní inscenace. Po projekci následuje tematický večírek s romskou hudbou a občerstvením ve spolupráci s organizacemi Drom, IQ Roma servis a Muzeem romské kultury na přilehlém nádvoří Domu pánů z Kunštátu. Večírku se zúčastní také zahraniční profesionálové a bude to tudíž mimořádná příležitost pro networking napříč Evropou.

Proč chybí teenage seriály na českých obrazovkách?
Další den bude následovat diskuze českých youtuberů Barbory Votíkové, MenTVladimíra Kadlece na téma teenage seriálů a jejich absence na českých obrazovkách. Moderátorem tohoto bloku bude Tomáš ALI Zvelebil, respektovaný odborník a dříve šéfredaktor časopisu Score.

Pátek se stand-up komiky
V pátek, kromě přednášky Kamila Fily o fenoménu Černobyl, program ovládnou komici a humor. Lucie Macháčková, expertka ČT na marketing a sociální sítě, se na začátku představí s přednáškou “Jak budovat lovebrand na příkladu seriálu Most!”, na jehož propagaci se podílela. Následně spolu s kolegyní, stand-up komičkou Kateřinou Irmou Haškovou, Luďkem Staňkem a Milošem Čermákem povedou workshop o tom, jak dělat humor. Večer pak završí všichni svým stand-up vystoupením pro veřejnost.

Vývoj nemrtvých na filmovém plátně
Serial Killer letos spojil síly se Zombie Walkem. Zatímco se v sobotu budou nemrtví připravovat na průchod městem, kritik Kamil Fila v Trojce promluví o zombie žánru v rámci své přednášky ”Kráčející a sprintující smrt: Dějiny zrychlování zombies”.

Patří queer i do televize?
Jana Jedličková (odborná asistentka na katedře divadelních a filmových studií UP v Olomouci) uvede tentýž den přednášku na téma “Queer v televizi?” od britského seriálového fenoménu Queer as Folk, který letos slaví 20 let od prvního vysílání, po nový norský hit, seriál pro teenagery s názvem Skam.

Fanoušci rychlých kol
Překladatelka série Top Gear, česká odbornice a zakladatelka největší fanouškovské základny, novinářka Bára Koukalová potěší milovníky G. Claksona zábavnou přednáškou na téma Top Gear. A Pavel Klusák ve své následné přednášce rozebere český seriálový Fenomén Dietl.

Jaké jsou možnosti českých profesionálů?
Speciální sekce věnovaná českým profesionálům bude patřit inovačnímu businessu, úspěšným start-upům, filmovým a herním studiím. Bude se mluvit o možné spolupráci mezi kreativními a technologickými obory v rámci TechCreative Tour pořádané JIC (Jihomoravské inovační centrum) a Filmovou kanceláří Brno.

V pátek 27. září ve 13 hodin pak proběhne prezentace Jihomoravského filmového fondu. Ten vznikl před dvěma lety. Od té doby s jeho podporou proběhlo 273 natáčecích dní, za které filmaři utratili přes 37 milionů korun. Konzultovat se zájemci o čerpání fondu bude mimo jiné jeden z členů rady a scénárista seriálů Hořící keř a Pustina Štěpán Hulík.

Celý doprovodný program odehrávající se v kavárně Trojka je přístupný na běžné akreditace (vyjma speciální odborné sekce).

Pojďte s námi zabít čas.
Kam?
Do Brna!
Kam jinam? <3

Zdroj a foto: Serial Killer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.