Intenzivní výuka angličtiny na samotě u lesa

Institut pro zrychlené učení Hampson je jazyková škola, která se specializuje na intenzivní kurzy angličtiny určené pro všechny, a to od 8 let věku až po dospělé. Výuka probíhá stranou od civilizace na bývalém statku, speciálně upraveném pro potřeby vzdělávání pomocí této metody. Studenti zde pod jednou střechou bydlí, stravují se, ale hlavně se učí. Hampson metoda zrychleného učení představuje efektivní cestu, jak se rychle a zábavnou formou naučit cizí jazyk. Ale perfektní zvládnutí učiva není to jediné, co si odsud odnesete, proces učení a pobyt sám o sobě je nezapomenutelný zážitek.

V klidném prostředí, jako stvořeném pro intenzivní výuku se pořádají zejména týdenní, ale i třídenní intenzivní pobytové kurzy anglického jazyka. Jazyková škola a Institut pro zrychlené učení Hampson je mladou a dynamickou společností, která má výukové centrum v malé vesnici Ptýrov na prahu Českého ráje. Na statku z patnáctého století, který je něco mezi hotelem a pobytem na chalupě u přátel, se konají neobvykle intenzivní pobytové kurzy, motivační workshopy, hra na hudební nástroje a třeba přechod po žhavém uhlí a to vše v angličtině. V areálu jsou tři učebny včetně relaxační místnosti a krytá venkovní učebna. Účastníci kurzů bydlí v pokojích s vlastním sociálním zařízením. Ke statku patří rozlehlá zahrada, která se využívá nejen k výuce, ale i dalším speciálním sportovním či relaxačním aktivitám. V některých typech kurzů mají studenti k dispozici sportovní hry a lezeckou stěnu. V letních dnech si můžete dopřát i ochlazení v bazénu. Vyučuje se v malých skupinkách a v přátelském prostředí. Lektor se zvláštním výcvikem se zde věnuje maximálně čtyřem studentům. Učí se bez stresu, v relaxovaném stavu. Fyzické a psychické uvolnění je důležitým předpokladem pro efektivitu naší výuky. Hlavním cílem metody Hampson je dosahovat výborných výsledků v překvapivě krátké době. Klienti jsou často velmi zaměstnaní lidé, kteří potřebují udělat velký pokrok a nemají času nazbyt. Cena kurzů se pohybuje od 9 000 Kč a zahrnuje kromě školného i náklady na ubytování a bohaté celodenní stravování. Standardně se zde vaří jídla běžná, vegetariánská i makrobiotická. Večeři si budete občas připravovat sami podle anglické kuchařky s rodilými mluvčími, jako součást výuky. Věřte nevěřte, na Ptýrově se učíte od probuzení do usnutí. Hampson know-how spočívá v tom, že to nejenom zvládnete, ale dokonce budete odjíždět s pocitem, že jste si odpočinuli a strávili příjemné dny. Hampson upoutal na intranetu mého zaměstnavatele. Kurzů jsem zde absolvoval několik a letos se chystají už potřetí na prázdninový kurz i moje děti. Nejvíce si cením rodinné a pohodové atmosféry, a že se tady výborně vaří,“ říká klient školy Hampson.

V přihlášce do kurzu uvádíte své Hampson jméno, které vás bude identifikovat po dobu kurzu. Na Ptýrově doporučují jméno slavné osobnosti nebo pohádkové postavy, jejíž mateřštinou je angličtina a s jejichž typickými vlastnostmi se ztotožňujete. Změna identity je velmi osvobozující. Umožňuje vám soustředit se pouze a výhradně na studium. Nenutí vás plýtvat energií na precizní vystupování v obvyklé roli. Na statku můžete mluvit, chovat se i oblékat, jak vám je nejpříjemnější.

Institut pro zrychlené učení je jazyková škola, která od svého vzniku 1989, kdy byla založena manžely Sudíkovými, hledala inspiraci pro svůj způsob vzdělávání v osvědčených a současně inovativních učebních postupech, tehdy známých a dostupných pouze v zahraničí. Začínali na zelené louce, z domova si vzali kazeťák a televizi a první lekce se odehrávaly ve sklepní místnosti v Boleslavi. Výuka angličtiny začala pro předškolní děti a probíhala moderním způsobem podle zahraničních učebnic. Cesta z podzemí k přední jazykové škole, známé dnes nejen v České republice, ale i v zemích Evropské unie je poseta několika zásadními milníky, na které jsou od dob svého založení v Hampson právem hrdí. V roce 1990 se stalo jazykové centrum první školou v republice, kde byla zahájena výuka cizích jazyků u předškolních dětí. V době, kdy převládaly názory, že výuka cizího jazyka nevratně poškodí vývoj předškolního dítěte, se jednalo o revoluční počin. Byl to další krok na cestě, který vedl k vybudování unikátní jazykové školy, největšímu centru mimoškolního vzdělávání v regionu Mladá Boleslav. Následující rok se podařilo zrealizovat hovor do Kanady jenž byl v tehdejším čase technickým zázrakem a jeho cena přesahovala dvojnásobek hodinové mzdy učitele a přijal pozvání k rozvoji jazykové školy první rodilý mluvčí. Z kanadského Ontaria přicestovala šarmantní profesorka angličtiny paní Dorothy Hampson. Dorothy přijela na 3 měsíce, ale nakonec zůstala 3 roky a na její počest se škola pojmenovala. Později si pro své pobytové kurzy manželé pořídili zemědělskou usedlost ve vesnici Ptýrov u Mladé Boleslavi, kterou postupně rekonstruovali na dnešní Hampson. Téměř 30 let provází Hampson svými docházkovými kurzy již třetí generaci studentů. Pobytovými kurzy prošli tisíce klientů.

Tajemství, proč Hampson vyučuje zaměstnance předních českých a zahraničních společností, ale i hvězdy šoubyznysu a olympijské vítěze, je jednoduché. Umí totiž naučit anglicky rychleji a jinak. Opakovaně projevené důvěry našich klientů si nesmírně vážíme,“ říká ředitelka institutu Hampson Petra Kudrnová. Od roku 2002 působila jako lektorka a v roce 2014 převzala Hampson od svých rodičů. Vystudovala pedagogiku se zaměřením na vzdělávání dospělých a je držitelkou mezinárodní učitelské kvalifikace CELTA univerzity v Cambridge pro učení angličtiny jako druhého jazyka. V angličtině se neustále vzdělává a svým studentům pomáhá především nalézt sebedůvěru v mluveném projevu. Baví jí vymýšlení nových her, postupů a aktivit, které usnadňují a oživují výuku.

Hampson CS s.r.o. – Institut pro zrychlené učení
Tel: 326 732 732
E-mail: hampson@hampson.cz
adresa: třída Václava Klementa 601, 293 01 Mladá Boleslav
web: http://www.hampson.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.