Zpěvačka Viah má nový videoklip k písni Gloria, který natočil režisér Dužan Duong v ulicích Vietnamu

Osobitá elektropopová zpěvačka Viah, která na sebe upozornila výrazným debutovým albem Tears of a Giant, začátkem října premiérově zveřejnila klip k písni Gloria. Vizuální podobu titulnímu tracku alba Tears of a Giant dal režisér Dužan Duong z AZN kru.

„Veškeré záběry Dužan natočil v ulicích Vietnamu. Klip neobsahuje silnou příběhovou linku, připomíná spíše ´lyric video´, vizuální doplněk k písni, je stylizován do estetiky karaoke, které je pro vietnamskou kulturu významným prvkem,“ upřesňuje Viah. Klip byl finančně podpořen Red Bullem.

Třiadvacetiletá zpěvačka vietnamského původu Vi Huyen Tranová, vystupující pod uměleckým pseudonymem Viah, se ve své tvorbě věnuje zejména tématům identity a autenticity. Viino debutové album Tears of a Giant produkoval Jiří Burian, vyšlo v červenci 2018 pod labelem Indies MG. Název alba odkazuje k melancholickému vyznění písní, které se tak v pohádkové analogii stávají slzami obra. Deska je specifická svým nespecifikovaným zvukem, jednou se jedná čistě o hlas s klavírním podkladem a jemnou elektronikou, jindy zase o velkolepý stadionový refrén nebo o hip-hopově laděný track s rapem. Album vznikalo dva roky, během nichž Viah působila jako vokalistka a klávesistka v indie kapele Republic of Two a učila se skládat písně. Poté se od klavíru a zpěvu přesunula k digitálnímu zvuku, v budoucnu plánuje produkovat své písně sama.

„V dětství jsem v sobě skrze divadlo a tanec objevila exhibicionistku. Dlouho jsem si myslela, že na pódiu můžu stát jenom jako někdo jiný/nějaká postava/nějaké moje alter ego – a to mi upřímně až tak moc nešlo. Až díky hudbě jsem zjistila, že můžu být performerkou i v rámci své vlastní osobnosti. Viah je mnou,” konstatuje Vi Huyen Tranová.

ALBUM
Spotify – https://open.spotify.com/album/7cFwVJWiqje1KWrPEjR9QY?si=AUx-rSB9T367efISQwBIvg
Apple Music – https://itunes.apple.com/cz/album/tears-of-a-giant/1398445370
Indies MG, kde je CD v prodeji – https://www.indiesmg.cz/alba/449/tears-of-a-giant/

VIDEA
První klip na YouTube (režie: Darina Burianová)

Video z koncertu Viy

Zdroj: https://www.facebook.com/viahsings/ a https://www.instagram.com/viah.sings/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.