Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZdraví

Otestujte si svůj zrak s novou apkou Vidíš dobře

Pro snadnou a rychlou kontrolu ostrosti vidění do dálky je nyní volně ke stažení nová aplikace Vidíš dobře dostupná pro operační systémy Android i iOS. Pomocí jednoduchého zrakového testu díky aplikaci okamžitě zjistíte, zda je vidění dostatečně ostré, nebo je načase vyrazit na přeměření zraku k očnímu lékaři či optometristovi. Projekt Vidíš dobře pomáhá rozpoznat potíže s viděním dříve, než je člověk subjektivně pocítí např. při řízení auta. Aplikaci Vidíš dobře vyvinula společnost Optiscont provozující síť optik a samoobslužných brýlových kiosků v České a Slovenské republice. Hlavním partnerem projektu je Autoklub České republiky.

Aplikace Vidíš dobře je určená pro širokou veřejnost a umožňuje jednoduchou kontrolu zraku v pohodlí domova. U lidí, kteří brýle nenosí, slouží k otestování ostrosti vidění a určení, zda je vhodné zrak přeměřit u odborníka. Pro ty, kteří už brýle nosí, poslouží jako kontrola stávajících dioptrií. Náš zrak se v průběhu času mění a drobných změn si nemusíme ani všimnout. Proto je pravidelná kontrola zraku velmi důležitá. Jedině tak zjistíme, zda skutečně zrakovou korekci nepotřebujeme, případně zda máme zrakovou korekci stále určenou správně. Díky včasnému podchycení změn vidění je také možné předejít nepříjemným projevům přílišné námahy očí jako jsou bolesti hlavy či pálení očí,“ uvádí Mgr. Andrea Doležalová, optometristka ze společnosti Wichterle & Vacík.

Aplikace Vidíš dobře je zdarma ke stažení v App Store nebo Google Play. Ke spuštění testu je nutné aplikaci spárovat s počítačem. S celým procesem testování zraku, který i včetně nezbytné technické přípravy trvá jen pár minut, pomůže uživatelům jednoduchý průvodce na webových stránkách www.vidisdobre.cz.

Společnost Optiscont má s využitím moderních technologií a vývojem aplikací mnohaleté zkušenosti. Firma založila v roce 2008 síť samoobslužných Optiscont panelů, kde si lidé mohou objednat brýle přímo v čekárnách u očních lékařů. Řadu let provozuje Optiscont také e-shop www.optiscont.cz se speciálním virtuálním „zcadlem“, díky kterému si návštěvníci vyzkouší brýlové obruby online. Odborný tým Optiscont na webu publikuje i články o možnostech péče o zrak a řešení zrakové korekce.

„Chceme být lídrem technologických inovací v oblasti prodeje oční optiky. Nové technologie jsou součástí DNA naší firmy, což aplikací Vidíš dobře opět potvrzujeme. Naším cílem je nabídnout lidem co nejširší možnosti dostupné péče o zrak a zároveň jim výběr uživatelsky zjednodušit a zpříjemnit,“ představuje firemní vize Ing. Pavel Tichý, jednatel a spolumajitel společnosti Optiscont.

Hlavními partnerem projektu Vidíš dobře je Autoklub. Tato instituce upozorňuje na obrovská rizika zhoršeného vidění u řidičů a alarmující výsledky dlouhodobých výzkumů.

Zdroj: www.vidisdobre.cz, www.optiscont.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *