Hvězdný Michael Caine je nadšený z natáčení filmu Jan Žižka i Čechů samotných!

Je to jen pár dnů, co se oscarový herec Michael Caine, známý z desítek hollywoodských trháků, rozloučil na hradě Křivoklát s kolegy i se štábem filmu Jan Žižka. Pětaosmdesátiletý Angličan se své role Lorda Boreše zhostil tradičně jako profesionál.

Během natáčení rád vtipkoval a nešetřil ani chválou. „Myslím si, je to skvělý příběh. Navíc všude kolem ta úžasná atmosféra, moc jsem si to tady užil.“  Na place se Michael Caine potkal, kromě Bena Fostera, například i s Tilem Schweigerem či Sophií Lowe. Přímo fascinován však byl českým osazenstvem, napříč všemi profesemi, které k filmu patří. „Češi jsou skutečně milí. A vysocí! Už jenom tady na natáčení… režisér, moje asistentky, moji herečtí kolegové… Jak vy to děláte?,“ pronesl usmívající se herec, který se rozhodl, že už ve svém pracovním  nasazení poleví. „Jsem velmi šťastný člověk, všechny moje sny se splnily. Je mi osmdesát pět let a já už nesním o velkých rolích, ale po tom, žít sny mé rodiny a mých vnoučat,“ potvrdil před návratem do Londýna.

Režisér Petr Jákl vnímal spolupráci s tímto mimořádným mužem jako neuvěřitelný zážitek. „Nedokážu pořád pochopit, že mi Michael, jak mu všichni během natáčení říkali, nechtěl totiž, aby  ho někdo oslovoval Sire, že mi dal tu šanci a šel do toho se mnou. Věřil mi natolik, že se mi svěřil jako režisérovi, čehož si neuvěřitelně vážím a je to pro mě obrovská pocta, jaká se nedá slovy vyjádřit,“ procítěně popsal Jákl čerstvou spolupráci s oscarovým hercem.

Natáčení, které začalo 17. září 2018, samozřejmě pokračuje dál. V nejbližších týdnech se bude štáb přesunovat na další české hrady a lokace po České republice. V prosinci by měl být film dotočen a po náročných postprodukčních pracích by měl přijít do kin v roce 2020.

Jan Žižka vzniká za podpory Státního fondu kinematografie, Nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund, Creative Europe MEDIA, Crestylu, Hlavního města Prahy, Středočeského kraje či předsedy senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha. Do českých kin jej bude distribuovat společnost BIOSCOP.

Pracovní název: Jan Žižka (Medieval)
Režie: Petr Jákl
Producent: Petr Jákl, Cassian Elwes – WOG film, Double Tree Entertainment
Výkonný producent: Martin J. Barab, Petr Jákl st., Kevin Bernhardt
Hlavní role: Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, Vinzenz Kiefer, Werner Daehn William Moseley, Sophie Lowe, Ondřej Vetchý, Marek Vašut, Jan Budař a další
Námět: Petr Jákl st.
Scénář: Petr Jákl
Spolupráce: na základě scénáře Marka Dobeše a Michala Petruše
Spolupráce na scénáři: Petr Bok
Dramaturgie: Ivo Trojakov, Tomáš Feřtek
Historik: Prof. PhDr. Jaroslav Čechura, DrSc.

Foto: Michael Caine, © Stanislav Honzík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *