Jiskřivé chvilky u vánočního stromku aneb 5 tipů, jak si udělat Vánoce krásné

Taky je podle vás vánoční čas nejkrásnější část roku? Všudy přítomná světýlka, rozmanitá výzdoba, vánoční stromeček, voňavé cukroví, krásně zabalené dárky, koledy a samozřejmě dobré jídlo a pití. Existuje několik důvodů, proč se tato doba nazývá časem radosti. Rok co rok dodržujeme stejné tradice, stejné zvyky a přesto jsou Vánoce pokaždé jiné.

Toto roční období s sebou přináší nejen štěstí a radost, ale i příležitost potkat se s celou rodinou a oslavit tak společně strávené chvíle.
Často je velmi obtížné překonat tradice a vydat se neobvyklým způsobem. My pro vás připravili 5 tipů, jak si Vánoce udělat krásné.

1) Buďte staromódní a pošlete vánoční přání
V dnešní době je nejjednodušší poslat přání přes internet nebo jej rovnou hodit na Facebook, ale uznejte, že se z toho vytrácí kouzlo osobního sdělení. Buďte proto originální a přání vymyslete sami a každému zvlášť na míru. S přáními je to totiž podobné jako s vánočními dárky. Ručně vyrobené dárky potěší už jen proto, že jste si dali práci. Stejně tak adresát ocení, že jste se zamysleli nad tím, jaké přání vyrobit a napsat speciálně pro něj. A to i v případě, že přání nebude úplně dokonalé a rýmy budou mírně pokulhávat…

2) Vyjeďte za vánoční náladou
Třeba do Drážďan, kde můžete navštívit nejstarší vánoční trhy v celém Německu. Rozzářené stánky, koledy, vůně svařáku a pečených kaštanů. Ideální výlet za nákupy nebo jen tak za romantikou. Největším lákadlem je Striezelmarkt v srdci historického centra, ale je možné navštívit také mnoho dalších tematických trhů v širším okolí. V Drážďanech se v předvánoční dobu pořádá také řada různých slavnostní jako štolová slavnost, kdy se průvod s několikatunovou štolou taženou koňským spřežením vydá městem nebo slavnost perníku. Výlet do Drážďan během druhého adventního víkendu můžete vyhrát v soutěži se sektem Rotkäppchen, stačí když si koupíte dvě lahve tohoto sektu a budete čekat, zda se zrovna na vás neusměje štěstí. Více informací na www.rotkaeppchen.cz/vanoce

3) Pozvěte přátele na zpívání koled
Udělejte si čas na přátele, připravte malé odpolední setkání v adventním čase se svařákem, punčem a ochutnávkou cukroví a popřejte si krásné svátky osobně. Toto setkání můžete ozvláštnit tím, že si společně zahrajete a zazpíváte vánoční koledy. Může se z toho stát pěkná tradice.

4) Nekupujte dárky, vyrobte je
Radost z vánočních dárků se přeci neměří tím, kolik peněz stály. Potěšte své blízké něčím jedinečným, co vám prošlo pod rukama a zároveň se vyhnete vánočnímu shonu v nákupních centrech. Tyto dárky můžete vyrobit z tepla domova, což rodina a přátele jistě ocení. Můžete zkusit vyrobit třeba personifikovaný diář, ušít obal na mobil nebo notebook, vyrobit hadrovou panenku, vinnou svíčku, připravit playlist s oblíbenou muzikou nebo natočit rodinné vzpomínkové video.

5) Buďte eco friendly!
Ozdobte stromeček pouze ekologickými ozdobami – ač se tento způsob může zdát jako velmi obtížný, opak je pravdou. Plastové nebo skleněné dekorace nahraďte dřevěnými nebo těmi z přírodních materiálů. Ideální je také použít úsporná LED světýlka a na noc je rozhodně vypínat.
Dárky můžete zabalit do recyklovaného papíru, který bude krásně vypadat s přírodním lýkem.

Zdroj: Rotkäppchen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *