Typologie hostů aneb kdo k vám letos přijde na večírek?

Chystáte vánoční nebo silvestrovský večírek a už teď se děsíte, jestli dokážete splnit roli hostitele na 100 procent? Buďte tentokrát připraveni a mějte vše vyladěné na jedničku! Pomůže vám k tomu unikátní typologie hostů, které můžete potkat na každé party, a se kterou nachystáte pohoštění přesně podle jejich gusta. Vychytejte všechny mouchy předem a připravte prostě legendární mejdan!

KLASIK
Tenhle chlapík je sympaťák a příjemný společník. Na party dorazí v oblíbeném pulovru a přinese hostiteli malou pozornost, protože etiketu má v malíčku. Nepotrpí si na výstřednosti ať už v jídle, nebo pití. Právě proto mu udělají radost dobroty jako řízečky, sekaná, pečená šunka a k tomu sklenka tradičního Metropolu.

DRSŇÁK
S kým máte tu čest, poznáte už při potřesení rukou. Dorazil pořádný mužský, který rád sleduje sportovní kanály a s ničím se moc nepáře. Rovnou mu nalejte něco ostřejšího jako domácí pálenku nebo whiskey a máte na celý večer vystaráno. Neocení malinké načančané chuťovky, ale rozhodně si ho získáte tatarákem, domácím uzeným či klobásami.

BARBÍNA/ ŠAMPÓN
Tak tohle je úplně jiná kapitola. Připravte se na to, že dorazí se zpožděním, protože hodiny ladili svůj outfit. Poznáte je na první dobrou, protože vypadají, jako by vypadli z posledního čísla módního časopisu. Během večera vám předvedou svůj nejnovější model iphonu a povypráví o cool dovolené na Bali. Co se pohoštění týká, vsaďte na jistotu. Nabídněte jim vychlazené prosecco, protože je in a všichni přece chtějí mít vyfocenou láhev Mionetta na Instagramu. Získáte si je výtečným italským sýrem, sušenou šunkou a olivami.

BRIDGET JONES
Tahle holka je naprosto ztřeštěná, nezkazí žádnou legraci a její smích vám bude znít v uších ještě druhý den. Sice bude mít oko na punčoše a rozmazanou řasenku, ale díky její trhlosti si toho nikdo ani nevšimne, protože to k ní prostě tak nějak patří. Ráda experimentuje, proto jí připravte nějakou novinku jako třeba malinové Avanti Lampone. S jídlem se moc zdržovat nebude, spokojí se s mísou nachos nebo popcornu, do které si hrábne, když půjde zrovna kolem.

MAMINA/TAŤKA
S těmito lidmi si hezky popovídáte, pokud vás zajímají jejich děti a vnoučata, případně domácí mazlíčci. Dovedou o nich totiž vykládat dlouhé hodiny. Pohodlně se usadí na pohovku, kde vydrží klidně celý večer. Nabídněte jim sklenku bílého nebo červeného vína, nejlépe moravského z Habánských sklepů a u jídla vsaďte na klasiku – chlebíčky, jednohubky, sladkosti i káva. Připravili jste letos svůj vyhlášený vaječný likér? Nezapomeňte jim dát ochutnat, rádi si pak řeknou o váš recept.

PARTY BOY
Typ, co obráží nejrůznější akce, kde alkohol teče proudem, odstartuje večer pivem a pravidelně ho bude prokládat panáky jakékoliv značky. Jeho rajónem je parket. O jídlo ani nezavadí, takže se nemusíte namáhat. Nenajde-li spřízněnou duši, která s ním bude držet tempo, vyrazí zase o dům dál, protože noc je ještě mladá.

HIPSTER
Přijede na kole a mezi ostatními bude díky své image vyčnívat. V prvních pěti minutách vás stihne poučit, jak žít víc eko, bio, udržitelně a friendly. Má rád vše berlínské a také vše, co vypadá dobře na Instagramu. Proto pro něj zvolte nějaký parádní míchaný drink jako třeba Avanti Spritz. Protože si velmi zakládá na stravě, zabodujete se vším, co je raw, vegan, paleo, sugar free nebo gluten free. Jasná trefa do černého je bezlepkový avokádový toast.

SNOB
Tak tady pozor, tomuhle týpkovi není vůbec jednoduché se zavděčit. Za všech okolností očekává to nejlepší a nebojí se to dát najevo. Podávejte ústřice, krevety a další mořské plody a jen ty nejvybranější lahůdky. Rozlévejte pravé šampaňské jako Alfred Gratien Cuvée Paradis a další prémiový alkohol. Pokud si na takové pohoštění netroufáte, poraďte se s odborníkem, anebo si rovnou zaplaťte cateringovou firmu.

DIETÁŘ
Vsaďte se, že jste se zrovna trefili do chvíle, kdy tento člověk drží nějakou detoxikační kúru, dietu nebo půst, takže mu nic nebude vhod. Nevěšte hlavu, s tím prostě nic nenaděláte. Zaručeně se ale dozvíte nejnovější dietologické trendy a výživová doporučení. Přejděte to s úsměvem a ponechte tohoto jedince svému osudu.

HYPOCHONDR
Už u vchodu se bude omlouvat, že se necítí zcela fit a postupně všem povykládá, jaké zdravotní potíže ho sužují. Buďte na pozoru, protože to mohou být zcela nekonečné debaty. Bylinný čaj a voda s citronem jsou proto pro něj jasnou volbou.

POHODÁŘ
Oblíbenec všech, který nic neřeší a skvěle se baví za každé situace. Dokáže promluvit s každým a naprosto o všem. Je to diplomat každým coulem. Všichni ho proto rádi vidí a vyhledávají jeho společnost. Když je potřeba, dokáže zažehnat krizi nebo nabídne pomoc. Pro takového člověka přichystejte oblíbený Bohemia Sekt demi sec. K jídlu uvítá cokoli, pro hostitele je tak doslova požehnáním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *