Raketové holky alias Powerpuff Girls oslavují své 20. výročí na Cartoon Network!

Oblíbené Raketové holky slaví své 20. výročí na Cartoon Network. Seriál o třech malých sestrách se jiskřivými superschopnostmi byl poprvé odvysílán 18. listopadu 1998. Navíc tímto milníkem Cartoon Network globálně oslavuje sílu dívek.

Na oslavu 20. výročí Cartoon Network vytvořila s pomocí pěti ženských animátorek z celého světa speciální video, ve kterém kloubí 5 pohledů na Raketové holky a oslavuje tak sílu nejen těchto, ale všech dívek na světě. Animátorky z Argentiny, Číny, Maďarska, Jižní Koreje a Spojených států spojily své síly a vytvořily video k oslavě této zvláštní příležitosti. Video naleznete zde.

Animátorky, jež vytvořily video, jsou: Dahee Jong z Jižní Koreje, Delfina Perez Adan z Argentiny, Xiya Lan z Číny, Réka Busci z Maďarska a Jasmine Lai & Marléne Beaube z USA.

Seriál Raketové holky debutoval 18. listopadu 1998. Žádný jiný seriál do té doby nedosáhl takového přijetí, a pilotní díl se stal nejlépe hodnocenou premiérou v historii Cartoon Network. Popularitu si seriál získal napříč všemi věkovými kategoriemi diváků a divaček.

Seriál se dokonce dočkal i vlastního filmu s názvem the Powerpuff Gils Movie. Fanoušci se ho dočkali 3. července 2002. Film, který vypráví děj před samotným seriálem, popisuje příběh o tom, jak profesor Utonium stvořil Raketové sestry a jak se Mojo Jojo stal superpadouchem. Zápletka spočívala v tom, že Raketové holky nevěděly, že Mojo Jojo byl dříve profesorovým asistentem. Po nehodě v profesorově laboratoři ale nápomocný šimpanz zmutoval a začal na sestry žárlit a rivalita byla na světě. Mojo Jojo dívky navedl, aby mu pomohly s přeměnou dalších šimpanzů na jemu podobná monstra. Nakonec sestry odhalily padouchovy záměry, zkáze zabránily a staly se ochránkyněmi města Townsville. Po celém světě vydělal film 16 milionů dolarů, jeho rozpočet byl 11 milionů dolarů.

V České republice se The PowerPuff Girls poprvé vysílaly v roce 1990, přestože obsah v té době nebyl lokalizován. Po více než 25 letech začal Cartoon Network mluvit i česky. Mezi populární televizní seriály z 90. let 20. století patřily vedle Raketových holek (v originálu PowerPuff Girls) také Dexterova laboratoř, Johnny Bravo, Dragon Ball Z, Courage zbabělý pes, Ed Eddie Eddie.

Co možná o Raketových holkách nevíte:
• V češtině se sesterské trio jmenuje Kytka, Bublinka a Panenka. V latinskoamerické verzi se sestry jmenují Čokoláda, Bublinka a Kaštánek. V italském znění zase Lolly, Dolly a Molly.
• Jejich úhlavní nepřítel, Mojo Jojo, býval asistentem Profesora Utonia, který také stvořil Raketové holky.

O Cartoon Network
Cartoon Network, spadající pod společnost Turner, se zaměřuje prostřednictvím svých zábavných a dobrodružných seriálů především na chlapce, ale zároveň oslovuje i dívky. Program a jednotlivé seriály prezentují témata zábavy a humoru, přátelství, představivosti či akce a dobrodružství. Cartoon Network cílí na hochy a dívky ve věku 6 až 12 let, u nichž se snaží podpořit jejich vlastní osobnost prostřednictvím bohatého zábavního a globálně úspěšného televizního obsahu. Programová skladba zahrnuje oblíbené komediální animované seriály jako Gumballův úžasný svět, Čas na dobrodružství, Normálka, Clarence, Steven Universe a Uncle Grandpa či akčně dobrodružné seriály jako Raketové holky, Ben 10 a Teen Titans Go!

Cartoon Network nabízí, od svého uvedení coby celoevropského televizního kanálu v roce 1993, lokalizovaný obsah napříč Evropou, Blízkým východem a Afrikou, kde je dostupný v 19 jazycích a ve více než 142 milionech domácností v 70 zemích. Cartoon Network příznivcům přináší obsah také prostřednictvím cenami ověnčené internetové stránky přístupné i z mobilních zařízení, řady her, videí, licencovaných hraček a dalšího zboží. Cartoon Network je značkou vlastněnou společností Turner, spadající pod WarnerMedia.

Více informací: www.cartoonnetwork.cz nebo https://www.facebook.com/CartoonNetworkCesko/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *