Gurmánské vánoce 2018

 

Vymýšlet každý rok “originální” dárky pro příbuzné je trochu stresující, zejména tehdy, pokud jsou to starší ročníky, které dopředu hlásají, že nic nepotřebují. Darujte chutné dárky, které jistě udělají radost!

Raffaello RED
Káva z Jižní Amerky s výraznou bohatou chutí po čokoládě a borůvkách, s bouquetem bez velkých kyselinek. Ideální tečka za úspěšným pracovním dnem. Tajemství kávy Rcaffe se ukrývá v pomalém a šetrném pražení zrn, při němž nevznikají žádné toxické látky,  které bývají přítomny právě při rychlém pražení. Výsledkem tohoto  výrobního procesu je zdravá káva vynikající chuti a aroma bez negativních vlivů na naše tělo. Díky pečlivě vybraným kávovým zrnům a šetrné technologii zpracování Rcaffe napomáhá zpomaluje proces stárnutí, posiluje imunitní system, preventivně působí proti nemocem srdce, cév i rakovině a významným benefitem je i skutečnost, že napomáhá k vyššímu fyzickému a psychickému výkonu. 100% Arabica. Cena za 500 g balení: 489 Kč, cena za 1 kg balení: 799 Kč. www.rcaffe.cz

Na český trh přichází Baronka Hruška
Listopad přináší spoustu novinek ze světa alkoholu. Nově se představuje i Baronka Hruška, unikátní ovocný destilát s nižším obsahem alkoholu, a to 30 %. Specialita z kvalitního ovoce z jižních Čech se vyrábí v historické palírně v Blatné, ze které můžete znát produkty Baron Hildprandt. Dali byste si dobrý aperitiv či digestiv, ale nechcete nic příliš silného? Nově si můžete vychutnat ovocný destilát Baronku Hrušku, která odpovídá na přání zákazníků. Na rozdíl od likérů si totiž Baronka zachovává říz ovocného destilátu. Na výrobu této ovocné speciality dohlíží v Zámecké palírně Blatná mistr destilatér Václav Šitner. Historie blatenské zámecké palírny má kořeny již v roce 1885 a v současnosti navazuje na bohatou historii rodu Hildprandtů a vrací se k rodinným tradicím a recepturám. Baronku zakoupíte na stránkách www.1er.cz za cenu 395 Kč.

Pravá chuť Vánoc v Crème de la Crème
Vánoční čas je typický pro svou vůni svařeného vína či cukroví plného vanilky a skořice. Pokud chcete letošní advent prožít jinak, zkuste namísto tradičního cukroví sáhnout po mražené pochoutce. Honza Hochsteiger z Crème de la Crème si pro toto sváteční období připravil speciální varianty zmrzlin. Těšit se můžete na skořici, kaštany, masálu a punč.

Zmrzlina je skvělým dezertem v každém ročním období. A pokud se budete během Vánoc cítit přejedení vanilkových rohlíčků a perníčků, zkuste namísto cukroví naservírovat zmrzlinu. Sami uvidíte, jak budou vaši hosté z této změny příjemně překvapeni. O pravou chuť Vánoc se ani v tomto případě bát nemusíte. Honza Hochsteiger z Crème de la Crème pro tuto sváteční sezónu připravil speciální varianty zmrzlin. Těšit se můžete na voňavou skořici nebo ještě výraznější masálu. Potěší vás také nasládlá chuť kaštanů a vše završí výborná chuť punčové zmrzliny. Vánoce mohou začít!

Zimní varianty zmrzlin si můžete vychutnat v pražských provozovnách (Husova 12 či Národní 23) nebo si ji klidně vzít domů. V Crème de la Crème vám rádi vše zabalí do rodinného půl litrového nebo litrového boxu. V tom zmrzlinu pohodlně a bezpečně dopravíte až na váš sváteční stůl. Balení máte zdarma, platíte jen za zmrzlinu samotnou. 500 ml vás vyjde na 200 Kč, 1 000 ml na 400 Kč. Pro opravdové gurmány je zde také nová vzorková prodejna ve Strašnicích (Průběžná 58). Zde na vás, kromě stálých 20 druhů, čeká každý týden speciální zmrzlina, která se dodává do nejlepších pražských hotelů a restaurací a v cukrárnách ji běžně neochutnáte. Seznam aktuálních speciálních zmrzlin najdete vždy na Facebooku Crème de la Crème.

Darujte čokoládu dobré nálady
Pokud chcete potěšit své blízké, můžete jim udělat radost kvalitní čokoládou. Ta od společnosti Woykoff, doplněk stravy allegra CHOCO hořká obohacená o l-tryptofan, pomůže odbourat úzkosti, vyrovnat se se stresem i nutkáním přejídat se. Čokoládu dobré nálady nově zakoupíte v lékárnách či přes e-shop. Darujte k Vánocům vašim blízkým dobrou náladu! Doplněk stravy allegra CHOCO hořká je 72% belgická čokoláda, která opravdu přinese dobrou náladu. Díky jejímu speciálnímu složení – je obohacena o 400 g l-tryptofanu, vitamin B6, který přispívá k normální psychické činnosti, a vitamin D3, který snižuje únavu a vyčerpání – potěší opravdu všechny. Vysoký obsah l-tryptofanu, který příznivě působí na činnost mozku, zvyšuje hladinu serotoninu. Nízká hladina l-tryptofanu v organismu má za následek úzkosti, změny nálad a chování, ale i poruchy spánku. Díky čokoládě allegra se tak můžete vyvarovat nejen s úzkostí, ale dlouhodobě si též zajistit dobrou náladu. Unikátní patentované složení s velmi vysokým poměrem TRP/LNAA zajistí rychlou a vysokou biologickou dostupnost l-tryptofanu v mozku. Čokoláda allegra je také vynikající dar pro vaše blízké, třeba pod vánoční stromeček. Čokoládu allegra užívejte pouze jednu tabulku denně nalačno, dlouhodobě. Přípravky allegra zakoupíte na www.woykoff.com. Doporučená cena v lékárně je 89,- Kč.

Delikatesní vánoce v podání paštik PÂTÉ DU CHEF
Nenechte se letos zaskočit a popřemýšlejte o Vánocích s předstihem. Vánoce jsou svátky, kdy se setkáváme se svými nejbližšími, a to ať už za účelem oslav, večírků nebo prostě jen tak. Je to také bezesporu období dobrého jídla a dárků. Pokud tedy plánujete nějakou party, oslavu nebo jen tápete čím obdarovat svém blízké či kamarády, máme pro Vás pár tipů od značky Pâté du Chef. K dostání bude samozřejmě prémiová paštiková bonboniéra, ale i novinka loňského roku v podobě paštikových minidortíků. Paštiky totiž i nadále zůstávají tradiční součástí českých jídelníčků a v její oblibě drží Češi světové prvenství.

„Pro období letošních Vánoc doporučujeme paštikovou bonboniéru, ale také paštikové mini dortíky, oboje od značky Pâté du Chef. U obou těchto paštikových specialit je kladen velký důraz především na použité suroviny a recepturu,“ říká Martin Kincl, marketingový ředitel značky Pâté du Chef. „Tyto speciality se k vánočním svátkům hodí nejen luxusním balením, ale především vybraností chutí jednotlivých paštik. Každá návštěva i Vaše rodina jistě ocení tuto lahůdku, protože obliba prémiových paštik s nevšedními příchutěmi a ingrediencemi se u nás těší stále větší oblibě. Paštikami pod značkou Pâté du Chef se snažíme přinášet našim zákazníkům neobvyklé receptury a příchuti. Do našich paštik přidáváme netradiční ingredience, jakými jsou například Cassis, portské víno, šampaňské nebo třeba vanilka,” dodává Martin Kincl.

PÂTÉ MINI CAKE 330 g
Paštikové mini dortíky jsou naprostou novinkou na českém trhu a jsou tím pravým, pokud chcete ozvláštnit Vaši sváteční tabuli nebo někoho obdarovat dárkem v podobě exkluzivní paštiky. Snadno je lze vyklepnout na talíř, odekorovat tím, co máte rádi a můžete podávat. Jsou také skvělou alternativou za tradiční sladké dorty. Pokud tedy znáte někoho, kdo nemá rád sladké a preferuje spíš slané věci, pak je tato dobrota určena právě pro něj. Stačí jen zapíchnout svíčku a dotyčného obdarovat. K dostání jsou v pěti různých příchutích – mandlová, provensálská, bruselská s brusinkami, kachní s pomerančem a pečené maso. A všechny tyto dortíky jsou nahoře krásně dekorované. Tato vybraná delikatesa je k dostání v obchodech v gramáži 330 g za cenu v rozmezí 69,90 – 79,90 Kč.

PAŠTIKOVÁ BONBONIÉRA 200 g
Vánoční paštiková bonboniéra je delikatesou, která nadchne nejen všechny milovníky paštik, ale také Vaše hosty či blízké. Jedná se o výběr těch nejlepších paštik a k dostání je v atraktivním balení, které obsahuje osm jednotlivých kousků. Složení příchutí je následující – mandlová, s kachními játry a šampaňským, s pečeným masem a bruselská s brusinkami, a každá z těchto paštik je obsažena dvakrát. Tato dobrota je k dostání v obchodech v gramáži 200 g za cenu v rozmezí 74,90 – 84,90 Kč.

PAŠTIKOVÉ MINI BONBONIÉRY 150 g
Pokud Vám přijde dvěstěgramové balení příliš velké, nemusíte vůbec smutnit, protože v nabídce je i několik menších variant, stačí si jen vybrat. Klasická černá paštiková bonboniéra (mandlová, s kachními játry a šampaňským, bruselská s brusinkami), nebo v tradičním vánočním přebalu (mandlová, s pečeným masem, bruselská s brusinkami). Všechny tyto bonboniéry mají 150 g a k dostání jsou za cenu v rozmezí 59,90 – 69,90 Kč.

PÂTÉ DU CHEF GELATO DI FOIE
Novinkou pro letošní Vánoce je ta nejjemnější kachní pěna, která se chutí velice přibližuje k v jižní Evropě hojně konzumovaným Foie gras. Jednou z variant Pâté du Chef Gelato di Foie je kachní pěna s lanýži. Ty se v současné době těší stále větší oblibě i v České republice. Na pultech také můžete najít kachní pěnu s kiwi či s černým rybízem. Tato delikatesa je ale určena k prodeji pouze pro období od 1. 11. do cca 20. 12. 2018. Balení v gramáži 2×90 g bude k dostání za cenu v rozmezí 64,90 – 69,90 Kč.

S ČÍM PAŠTIKY KOMBINOVAT?
– lze podávat jako party kanapky, libovolně dozdobené
– velmi dobře chutná s čerstvým pečivem
– skvěle se doplňuje s vínem

K JAKÉ PŘÍLEŽITOSTI SE HODÍ?
– pro nečekanou návštěvu
– party pohoštění pro přátele
– jako předkrm či rychlá večeře se sklenkou dobrého vína

TIP NA SNOUBENÍ VÍNA A PAŠTIK
– KACHNÍ PAŠTIKA – Tramín červený, Pálava
– PAŠTIKA S KACHNÍMI JÁTRY A ŠAMPAŇSKÝM – lehká červená vína, aromatická bílá vína se zbytkovým cukrem (Tramín červený, Pálava)
– PAŠTIKA S PEČENÝM MASEM – Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia, Frankovka, André
– BRUSELSKÁ PAŠTIKA S BRUSINKAMI – Muškát, Tramín, Pálava, sekty

Čekejte na Ježíška s Mixitem
Letos předem varujeme všechny Mikuláše, že by si měli pořídit dostatečně objemné pytle (a svaly) na nadílku. Mixit totiž letos nabídne hned tři různé adventní kalendáře a vybírá se mezi nimi tak těžko, že do jedné domácnosti nejspíš ponese často všechny tři. A ke kalendářům nabídne nepřekonatelný mix oříšků a ovoce Mikulášské nadělení.

Doufejme, že Mikuláš celý podzim věnuje poctivě tréninku v posilovně, protože letos bude svaly opravdu potřebovat. Mixit totiž letos nabídne hned tři obří adventní kalendáře, které jsou jako stvořené pro čekání na Ježíška. V každém okénku je jedna poctivá svačina tak dobrá, že vás bude možná mrzet, že už je 24. prosince a nečeká vás další;) A letos poprvé si můžete dokonce vybrat, co budete v okénkách mít.

1. První kalendář je celý mixitkový, v každém okénku vás čeká jedna müsli tyčinka Mixitka a celkem jich ochutnáte 10 druhů. Všechny jsou za studena lisované (nepečené), slazené jen a jen ovocem a plné oříšků, ovoce a některé i proteinu. (Cena: 729,- Kč, složení: 24 Mixitek (10 různých druhů)

2. Druhý kalendář je pytlíčkový. V každém okénku najde čekatel na Ježíška jednu porci snídaňového musli, kaše, proteinových smoothies, oříšků nebo ovoce v typických mixiťáckých pytlíčcích. (Cena: 1159 Kč, složení: 5x různé müsli mixy, 5 různých kaší, 6 různých drinků, 5x různých mixů lyofilizovaného ovoce, 3 mixy oříšků a suchých plodů)

3. Třetí kalendář je už mixití klasika, letos je ale navíc úplně bezlepkový. Všechny mixitky i pytlíky musli a kaší jsou vybrané tak, aby je mohli celiaci a chutnaly i těm, kdo neudrží žádnou dietu. (Cena 819 Kč, složení: 6 Mixit drinků, 10 Mixitek, 7 MiniMixitek, Mikulášká nadílka do kapsy)
A když už budete v těch mikulášských nákupech, určitě se neztratí ani už tradiční Mikulášské nadělení – tubus s vánočním motivem po okraj nacpaný oříšky a lyofilizovaným ovocem, který voní při každém otevření Vánocemi. Tady se můžete nechat nalákat videem:

Cena 209 Kč, 400 g, složení: sušené datle, medový banán, sušené fíky, pražené arašídy, klikva (“brusinka kanadská”), kešu, mandle, vlašské ořechy, sušený physalis, para ořechy

To všechno vám domů dorazí (pokud Mikuláše nezradí záda, je to přeci jen pořádná váha) v krásných veselých obalech s motivy vánoční rodinné pohody, abyste si ji užili i během jinak hektického adventu.

Foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *