Jak si užít zimní odpoledne s dětmi nebo přáteli?

Venku je pochmurno, prší, všude kolem je mokré listí a bláto. Podzim je tu, a je v plném proudu a v celé své síle. Dny, kdy jste s dětmi trávili celý den venku na hřišti jsou definitivně pryč. Co s malými raubíři teď? Než se všichni tiše posadíte před televizi nebo popadnete smartphony, vsaďte na to, co v takových chvílích dělali naši rodičové. Zpomalte, udělejte si kávu, dětem naservírujte teplou čokoládu nebo kakao, připravte si dobroty, zachumlejte se do dek a vytáhněte hry! Co může být lepší než zábava v rodinném kruhu, kdy můžete aktivně strávit čas pohromadě?

Jednou ze her, u které se jistě pobavíte vy i vaše ratolesti, je Perfection od značky Hasbro, u níž se vám i vašim dětem zlepšuje celková koordinace rukou a oči a zdokonaluje rozpoznávání různých tvarů. Princip celé hry spočívá v co nejrychlejším seřazení všech tvarů do prázdných, tomu určených míst. Musíte to však stihnout do daného časového limitu, jinak nastává výbuch a začínáte znova.

Každý rodič jistě zná, že s dětmi je to doma jedno velké divadlo. Jejich fantazie je prostě neomezená. Takže jste se jistě mnohokrát ocitli v roli pacienta, když si vaše dítko rozmyslelo, že zrovna dnes je tu za doktora. Tentokrát můžete být v klidu, roli pacienta na sebe vezme Sam ze hry Operation od Hasbro. Dívejte se, jak se vaše děti učí trpělivosti a pečlivosti, když vyndávají ze Sama jednu nemoc za druhou. Pozor, nesmějí se však dotknout žádných vnitřních stěn! Další možnou hrou, pro rozvoj dětské bystrosti a postřehu je Hádej Kdo?. Pomocí jednotlivých vylučovacích otázek se vaše děti postupně musejí dopátrat k identitě tajemné tváře. A co může být lepšího než si hrát a zároveň se učit.

Tyto večery nemusí být určeny jen vám a vašim dětem. To samé můžete navrhnout i svým přátelům. Udělejte si z toho pravidelnou událost, na kterou se po náročném dni v práci, můžete těšit. Vyberte si jeden den v týdnu a setkejte se se svými přáteli, vždy u někoho jiného. Domluvte se, co budete společně vařit a podle toho každý z vás nakoupí potřebné suroviny. Všechny starosti z práce hoďte za hlavu a užijte si přítomný moment. A jako v každé správně kuchařské show musí přijít na řadu zábava. To, co platí na děti, bude na vás platit dvojnásob – vytáhněte hry a ukažte v sobě pořádnou soutěživost.

Hra, na které ujíždí děti, ale i dospělí se jmenuje Fantastic Gymnastics. Sestavte si kompletní hrazdu, připevněte svého gymnastu a spusťte hru. Mačkejte žluté tlačítko, dokud se panáček pořádně nerozhýbe a červeným tlačítkem jej uvolněte. Cíl gymnasty je předvést dokonalé salto s perfektním doskokem. Možná se vám teď může zdát hra snadná, ale na první vyzkoušení zjistíte, že to není ani zdaleka tak pravda. Bude to chtít hodně trpělivosti, několik šálků kávy a spoustu sladkostí. Tak kdo z vás bude šampionem první?

Tip redakce:
Nové Monopoly Cheaters ohýbá pravidla
Monopoly tě vždy učilo obchodovat na trhu podle striktních pravidel, teď se karty obrátily. Ve výhodě budou nyní všichni lišáčtí podvodníci. Nové Monopoly Cheaters od Hasbro ohýbá veškerá pravidla, umožňuje krást bankovky z banky nebo podvádět. Jedinečný způsob, jak zjistit kdo z vaší party dokáže podvádět nejlépe. Ale pozor, jen pro ostřílené obchodníky, kteří se nebojí riskovat. Když totiž selžeš, skončíš v poutech ve vězení!

Zdroj a foto: Hasbro

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *