Plánujete dovolenou? Nečekejte na last minute, ale využijte first minute!

Možná si říkáte, že je výhodnější počkat s koupí dovolené na last minute, protože vyjde nejlevněji. Ano, může se to stát, ale nelze to takto zevšeobecnit. Pokud máte pevně stanovený termín dovolené, konkrétní představu, vybrali jste si na základě doporučení  nebo si přejete dovolenou trávit v kvalitním hotelu, je lepší jej rezervovat v prvním momentě.

Hotely, které mají nejlepší poměr cena/kvalita, jsou velmi rychle vyprodané. Navíc právě hotely vyšší kategorie nabízí slevy za včasnou rezervaci, které se všechny postupně snižují a nejpozději na konci března končí. „Při first minute můžete vybírat z daleko větší nabídky. Na výběr je mnoho kritérií, kolika hvězdičkový hotel si budete přát, je-li blízko u pláže, zda má dětský klub v češtině apod. Budete moci využít i spoustu bonusů jako slevu pro seniory, slevu pro novomanžele, levnější parkování na letišti apod.,“ upozorňuje Jana Hájíčková z CK Neckermann. Cestu si díky tomu naplánujete s dostatečným předstihem, a tak můžete včas v zaměstnání nahlásit dovolenou a případně si našetřit další peníze, abyste si mohli dovolenou pořádně užít. First minute nabídky se obvykle nabízejí do konce února a mezi nejžádanější destinace patří Bulharsko, Řecko, Turecko nebo Tunisko, tak neotálejte.

Jana Hájíčková

Nejprodávanější destinace a hotely na first minute u CK Neckermann k dnešnímu dni
1. Bulharsko
Hotel Nessebar Beach Resort
Velkou výhodou tohoto hotelu je, že má český animační program v červenci a srpnu. Leží v blízkosti centra s řadou restaurací, barů a obchodů. Má rozsáhlý bazénový komplex a písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře. Lehátka a slunečníky jsou u bazénu zdarma, na pláži za poplatek. Strava probíhá formou all inclusive. Při včasné rezervaci dá dospělá osoba od 11 232 Kč za 7 nocí.

2. Turecko
Hotel Paloma Grida Resort and Spa
Hotel se pyšní rozsáhlým wellness centrem s nabídkou nejrůznějších procedur. Centrum města Belek od hotelu dělí pouze piniový les. Lehátka na písečné pláži jsou zdarma. Strava probíhá formou all inclusive. Při včasné rezervaci dá dospělá osoba od 10 032 Kč za 5 nocí.

3. Kréta
Hotel Jo-An Beach
Prostorné pokoje a mezonety nabízí veškeré pohodlí. Jedenkrát týdně se zde koná řecký folklórní večer. Obchody a restaurace jsou v bezprostřední blízkosti. Stravování je formou polopenze nebo all inclusive. Oblázková pláž má pozvolný vstup od moře. Při včasné rezervaci dá dospělá osoba od 12 419 Kč za 7 nocí.

Nezapomeňte: Pojištění je nutností!
Rozhodnete-li se koupit zájezd, určitě si k němu pořiďte i cestovní pojištění, abyste nepřišli o své našetřené peníze a případně nemuseli vynakládat další. Pojištění vám pokryje výdaje v případě, že budete potřebovat neodkladnou lékařskou péči, zaplatí vám pobyt další osoby, pokud budete na dovolené s dítětem a onemocníte, dostanete peníze za zpoždění zavazadel, abyste si mohli nakoupit třeba nezbytné oblečení a hygienické potřeby, dostanete zpět své peníze, pokud se zájezd zruší nebo se budete muset vrátit dřív, nebudete muset platit rozbité dveře, do nichž vaše dítě omylem vrazí apod. Zkrátka během dovolené se může stát cokoliv, a proto se nevyplatí šetřit na pojištění. Jen je potřeba zdůraznit, že pokud chystáte adrenalinové sporty, na ně je nutné se zvlášť připojistit.

Zdroj: CK Neckermann

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *