Jak mít vždy krásné obočí? Trendem je extravagance, botolutoxin i 3D!

Pečlivě upravované obočí by mělo být základem každé ženy i muže. Obočí lemuje tvář, zvýrazňuje pohled, dalo by se s nadsázkou říci, že se jedná o rám našeho obličeje. V dnešní době již obočí není pouze „druhořadou“ zkrášlovací částí, ale stále více se na něj zaměřují estetické i kosmetické trendy.

Již dávno není pravidlem trhat obočí do úzké čárky po vzoru Marlene Dietriech. Navíc příliš úzké obočí opticky přidává na věku i přísnosti. Dnes je moderní výrazné obočí, které si ale stále udržuje svůj přirozený tvar. Vždy je dobré se při jeho úpravě svěřit do rukou zkušené kosmetičce a tvar pak podle rad odborníka pouze udržovat dál. Nejmodernější formou úpravy obočí je tzv. textured brow, kdy se udržuje stále přirozený rozměr a tvar. Hlavní fokus je především na jeho plnost, barvu, texturu a velikost. Na úpravu ve stylu textured brow najdete i speciální tužky či stíny, které vám vytvoří přirozený, ale přitom plný a objemový vzhled obočí.

V hlavní roli extravagance i 3D
V dnešní době je trendy obočí tmavší a barevně výraznější. Pokud nemáte od přírody husté obočí, tak ideálním pomocníkem jsou růstová séra na obočí a řasy. Dokáží přidat až o 40 % objemu. Must-have pomůckou by také měla být rozjasňovací tužka, kterou dávejte těsně pod linii obočí. Krásně tak zvýrazníte pohled. Kromě kosmetických doplňků ale je moderní stále větší extravagance při úpravě obočí například v podobě květinového zdobení či barvení do výrazných barev jako je růžová či zelená. Novinkou je také 3D tetování obočí, které na rozdíl od klasického permanentního vytvoří přirozeně vypadající obočí tvz. metodou vláskování – použití přírodního pigmentu do vrchní pokožky za pomoci čepelky ve tvaru chloupků.

Pozvedněte obočí
Sebelepší tvar ale nepomůže, je-li obočí již díky gravitaci pokleslé a tvoří nám tak zamračený výraz. První známky stárnutí se projevují právě ve formě sníženého obočí. Současným velkým trendem je proto pozvednutí obočí botolutoxinem či u výraznějšího poklesu i speciálním operačním zákrokem browlift.

„Botolutoxin se v malé dávce skvělé hodí do části mezi obočím tzv. glabely, díky tomu nebudeme mít zamračený výraz. Drobnou dávkou botulotuxinu na kraji obočí lze zvednout a vyhladit okolní partii a celkově „otevřít“ pohled. Pokud je obočí již velmi výrazně pokleslé, je možné podstoupit tzv. browlift. Při něm operatér jednoduchou a bezpečnou chirurgickou cestou pozvedne obočí, nebo upraví jeho křivku,“ říká Petra Moravcová z Pefect Clinic.

Zdroj: Pefect Clinic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *