Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

❤ ValentýnJídlo a pití

Vyznejte svou lásku na Valentýna sladkými pochoutkami!

Červená barva, sladkosti a spousta srdíček, to jsou hlavní symboly pojící se k svátku svatého Valentýna. Tento den patří všem zamilovaným a drobný dárek jako důkaz lásky každou duši rozněžní. Přemýšlíte-li, jak tu svoji polovičku originálně překvapit či potěšit, sami jí něco vyrobte – upečte například originální cupcaky ozdobené marcipánovými srdíčky či dort ve tvaru srdce anebo vytvořte pralinky ve tvaru srdíček. To vše hravě zvládnete s účelnými pomocníky na pečení a praktickými radami odborníků z portálu Svět cukrářů.

Recept na Red velvet cupcakes
Suroviny:
500 g směsi Sandra Red Velvet
325 g vody
90 g oleje
250 g mascarpone
125 g zakysané smetany
1 lžíce cukru moučka
Lžička vanilkového extraktu
Košíčky na cupcakes
Cukrářský sáček se zdobicí špičkou
Cukrářské zdobení – srdíčka

Postup:
Suroviny na těsto spojte a nechte 5 minut nabobtnat. Poté pomalu promíchejte po dobu 1-2 minut do hladké homogenní konzistence. Následně naplňte připravené košíčky a pečte po dobu 15-20 minut. Mezitím si připravte krém. Mascarpone vyšlehejte s cukrem a vanilkovým extraktem, nakonec přimíchejte zakysanou smetanu. Vychladlé cupcakes zdobte pomocí cukrářského sáčku s ozdobnou špičkou a nakonec posypte srdíčky.

Pečicí formy ulehčí práci a vykouzlí nevšední dezert
Proč na svátek zamilovaných troškařit a neupéct si pořádný dort? A to rovnou ve tvaru srdce! Ten se vám povede jednoduše díky nerezové formě bez dna. Dozdobit je můžete sněhovými pusinkami, čokoládou a speciální barvou ve spreji v růžovém odstínu nebo jen jednoduše jahodami a mascarpone. Rozhodně ale vsaďte na odstíny růžové a červené, které dokonale podtrhnou láskou nabitou valentýnskou atmosféru. Můžeme vám zaručit, že vaše drahá polovička se bude na takovýmto cukrářským výtvorem rozhodně rozplývat blahem.

Pokud byste se však do náročnějšího dortu pouštět nechtěli, můžete zvolit i minimalističtější řešení – malé dortíčky neboli cupcakes. Do dekorativního košíčku se hodí jak čokoládová verze, tak třeba i takzvaný red velvet, který je k Valentýnu jako dělaný (recept najdete na konci textu). „Red velvet pochází údajně z newyorského hotelu Waldorf Astoria, kde ho svým hostům podávali už ve 20. letech minulého století. Red velvet znamená v překladu rudý samet nebo hebkost, což vyjadřuje barvu a jemnost výsledného korpusu. Ten má být tmavě či jasně červený, případně červenohnědý. Aby byl výsledek zaručený, můžete vsadit na předpřipravenou směs, kterou najdete i v našem e-shopu,“ radí Michal Kubíček, majitel portálu Svět cukrářů. Hotové cupcakes lze na závěr ozdobit srdíčky vykrájenými z marcipánu nebo čokoládovými dekoracemi se zamilovanými motivy. Také můžete do upečených dortíků vykrájet otvory ve tvaru srdce a ty naplnit růžovým krémem z mascarpone! Jednoduché a zároveň efektivní.

Jestliže patříte mezi tvořivé duše a na Valentýna si chcete připravit něco sladkého, co splní zároveň svůj úkol jako dekorace, skvělým tipem jsou sušenky potažené bílkovou polevou. Tu můžete nabarvit na růžovo a dokonale si s ní vyhrát – vytvořit romantické kresby pro vaše nejmilejší. Na rozdíl od dortů nebo cupcakes lze sušenky navíc nechat bez problémů na ozdobné misce na stole, kde udělají náležitou parádu. Zakousnout se do nich můžete kdykoliv, když zrovna půjdete kolem.

Čokoláda jako afrodiziakum
Čokoládou ještě nikdo nic nezkazil a na Valentýna to platí dvojnásob! Je o ní totiž známo, že zvyšuje vzrušení a povzbuzuje sexualitu. A co teprve ta doma dělaná. Čokoládové pralinky zvládnete díky správným pomocníkům a promyšlenému postupu levou zadní. „K vytvoření pralinek se nejlépe hodí silikonová forma, protože díky ní se hotové sladkosti jednoduše vyklápějí. Dále je třeba si připravit temperovanou čokoládu, kterou formu vylijete, přebytečnou hmotu odstraníte a necháte zatuhnout. Pak plníte náplní pomocí trezírovacího sáčku a nakonec přelijete ještě vrstvou temperované čokolády,“ popisuje Michal Kubíček. Mužské polovičky by pak jistě ocenily čokoládové bonbony s ostřejšími příchutěmi. „Do čokolády můžete také zkusit přidat netradiční přísady, jako je chilli, zázvor, pomerančová kůra či kapka oblíbeného alkoholu,“ dodává Kubíček.

Jednoduše se vám s čokoládou bude navíc pracovat, pokud použijete temperovač. Čokoládu nasypete do nerezové misky a pak už začnete bez problémů tvořit. Přístroj totiž nejenže směs jednoduše rozpustí, ale pak ji také díky termostatu po celou dobu dokáže udržet při požadované teplotě, a tedy i správné konzistenci. Pralinky se vám tak budou tvořit pod rukama skoro samy. Pokud ale na velké tvoření nejste nebo už nemáte příliš času na velké přípravy, a přesto chcete připravit sladké překvapení, vsaďte na kombinaci čokolády a ovoce. Čokoládu si rozpusťte a namočte v ní jahody nebo třeba srdíčka vykrájená z ananasu. Nechte zatuhnout a originální dezert bez zbytečných kalorií je na světě.

Zdroj: www.SvetCukraru.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *