Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Jak snadno a rychle odstranit metličkové žilky?

Mnoho lidí trápí viditelné žilky na těle či v obličeji. Jedná se o tzv. metličkové žilky, neboli mikrovarixy, patřící do rodiny křečových žil. Křečové žíly jsou záležitostí genetickou, v dnešní době často podpořenou špatnou životosprávou. Trápí především ženy, u mužů se vyskytují minimálně. Mohou se objevovat kdykoliv v průběhu života, nejčastěji však vznikají v období hormonálních změn. Například na počátku užívání antikoncepce, po porodu nebo v průběhu menopauzy.

Běžně se vyskytují na nohou, mohou ale vznikat téměř kdekoliv – na hrudníku, na obličeji apod. U většiny lidí s metličkami se později vyvinou i velké křečové žíly. Jako první pomoc je vhodné zajít do lékárny a používat vhodnou kosmetiku. Dalším krokem by pak měla být návštěva lékaře, který určí postup léčby. Dlouhodobým zanedbáváním a přehlížením žilek může dojít k viditelnému zhoršení.

Laser na pomoc
V současné době je k dispozici mnoho moderních metod k odstranění nebo redukci těchto žilek. K těm nejefektivnějším patří laser, který pomáhá i při rejuvenaci (omlazení) pokožky a odstranění pigmentace. „V současné době je velmi efektivní metodou léčba všestranným laserem Clarity, který je novinkou na poli dermatologie a medicíny. Funguje na principu kombinace dvou vlnových délek. Tím se zaručuje rychlá a téměř bezbolestná aplikace s viditelným výsledkem. Laser Clarity je vhodnou prevencí i v začátcích vzniku metliček a retikulárních varixů na dolních končetinách, či drobných žilek obličeji,“ říká MUDr. Michaela Tomanová, primářka Infinity Clinic, která také laser využívá.

Mlaději vypadající pokožka
Laserem Clarity můžete řešit problémy nejen s žilkami, ale efektivně pomůže i s nežádoucí pigmentací či omlazením pleti. Laser je ideální i pro intenzivní péči u rozšířených pórů a vyhlazování vrásek u citlivé pleti.

Zdroj: Infinity Clinic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *