Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

KosmetikaZdraví

Odborník radí: Jak nejlépe pečovat o suchou pokožku?

Lidé se suchou pokožkou mají v mládí výhodu v tom, že příliš netrpí na akné a jejich pleť vypadá většinou svěžeji a čistěji než pleť mastnější. S postupem věku je však suchá pokožka velmi citlivá, může šupinatět, je náchylnější na kožní nemoci (např. ekzém) a má větší sklony k vráskám. Je proto důležité se o ní dobře a pečlivě starat.

Suchá pokožka trpí nedostatečným vytvářením kožního mazu, který zadržuje vlhkost, což má za následek ztenčení kůže a následné pnutí a zvýšení citlivosti pokožky. Příčiny jsou z velké části dané dědičností, ale svojí roli také hraje stres či životní styl (např. špatná životospráva). Citlivost suché pleti pak mohou velmi ovlivňovat vnější podněty jako je vlhkost vzduchu, chlad, topení či klimatizace.

Na suchou kůží není dobré používat příliš vody. Samozřejmě se jí nevyhýbejte, ale například při omývání obličeje používejte místo vody přípravky, které obsahují kolagen, silikon či kyselinu hyaluronovou. Ta podporuje hydrataci. Vhodné přípravky v krémech jsou i urea nebo kyselina mléčná.

Oleje dodají vláhu
„Spíše než klasické mýdlo, které vysušuje, používejte mycí přípravky na bázi olejů. Ty na pokožce vytvoří ochranný film, který v pleti udrží vodu. Vhodné oleje jsou například mandlové, jojobové nebo avokádové“, doporučuje dermatoložka Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology. Při nákupu kosmetických produktů se jistě vyplatí číst zadní etikety o složení. „Lidé s velmi suchou pokožkou by se měli vyhnout produktům, které obsahují sulfáty, alkohol a různá barviva, které pokožku dráždí a vysušují,“ doplňuje Mansfeldová a pokračuje: „Místo vany volte rychlejší sprchu s vlažnou vodou. Vyhněte si hrubé žínce či tělovému kartáči. Na utření nepoužívejte hrubé ručníky. A kůži si utírejte pouze lehkými pohyby. „Drhnutí“ ručníkem pokožce nesvědčí.“

Eliminujte vrásky
Nepříjemnou „daní“ suché pleti je také častější sklon k vráskám. Jestliže na suchou pleť nebudeme používát přípravky s hydratačními složky, bude se postupem času narušovat hydratační síť v hlubších vrstvách a vše povede ke vzniku předčasných vrásek. Kromě krému či odličovadel, můžete suché pokožce dodat „vláhu“ za pomoci vhodné kosmetické procedury. Ideální metodou je například Skinbooster. „Ten je vhodný především po létě, kdy máme pokožku velmi vysušenou od sluníčka či častějšího koupání. Zatímco většina kosmetických produktů a procedur pečuje o pleť pouze na povrchu, Skinbooster ji hydratuje a omlazuje zevnitř. Skinbooster je miniinvazivní zákrok, který netrvá více než dvacet minut a jeho smyslem je hloubková hydratace pleti kyselinou hyaluronovu za pomocí jemných vpichů. Pokožku hydratuje zpevní a zvláční,“ říká MUDr. Lucia Mansfeldová.

A samozřejmě bychom neměli zapomínat pravidelně pít, protože pitný režim je pro krásně vypadající pleť základem, a stejně tak používat fotoprotektivní přípravky v rámci prevence stárnutí a tvorby vrásek.

Tip redakce:
Čas se zastavit nedá, ale proč bychom to dělaly? Každý prožitý den a nová zkušenost nás formují a posouvají dál. Buďme proto hrdé na to, kdo jsme, kde se nacházíme a kam směřujeme. Nevyčerpávejme svoji energii na věci, které se nedají změnit a soustřeďme se na to, co je nám příjemné, na činnosti, které nás uspokojují. Každá z nás má co nabídnout. Do tohoto produktu je vložená afirmace Cítím lásku k sobě i ke světu kolem mne. Tato afirmace nám pomáhá přijmout samu sebe bez výhrad, mít se ráda a tak v sobě najít ještě více lásky pro ostatní.

Vyživující anti-aging olej Skin Super Food pro suchou pleť je přímo magickou náloží vitamínů a živin. Obsahuje vzácné oleje z jasmínurůže baobabu. Jasmín pečuje o citlivou pokožku, stimuluje a působí proti vráskám, růže regeneruje a harmonizuje. Olej z baobabu bohatý na vitaminy A, D a F a je zdrojem omega kyselin. I další složky tohoto oleje, jako například avokádový olej a bambucké máslo, jsou zdrojem vitamínů a látek, které intenzivně pečují a ošetřují suchou pleť. Pro obnovu kožních buněk a tvorbu kolagenu a elastinu je do oleje přidán koenzym Q10 a retinol. Tento extra výživný olej si dopřávejte ráno i večer na vyčištěnou pleť. Stačí nanést pár kapek na navlhčenou pleť a krouživými pohyby jemně zapracovat. Další možná aplikace je tzv “vtiskávání” kdy si olej naneseme na bříška prstů a postupně ho vtiskáváme do pleti. Cena: 1.650,- Kč / 30 ml, www.omorfia.care

Odličování nepatří mezi nejoblíbenější úkony a mnohdy ho provádíme pouze ze zvyku a vědomí, že je to nezbytné. Co kdyby to ale bylo jinak a odličování se stalo rituálem na který se budete těšit a který bude znamenat i něco víc? Rituál očisty nám pomáhá zbavit se všech vlivů, které na nás během dne působí. My ženy jsme jako houby, které ze svého okolí nasávají emoce a mají potřebu vše rozebírat a řešit, což je v pořádku, ale na konci dne už to může být hodně vyčerpávající. Je proto dobré se večer na chvíli zastavit a všechno to ze sebe smýt. Do tohoto produktu je proto vložená afirmace Nechávám odejít vše nepotřebné. Odpouštím. Díky této afirmaci, kterou si během odličování můžeme i říkat, se nám podaří zbavit se zbytečné zátěže a načerpat nové síly.

Složení balzámu Zen Purity je samozřejmě čistě přírodní a veganské. Čistící balzám se hodí pro všechny typy pleti a díky obsaženým olejům – jojobovému, ricinovému a hroznovému, hloubkově a přitom šetrně pleť čistí aniž by narušil její ochranný film. Obsažené esenciální oleje jako růže, šalvěj a mandarinka, pak pomáhají pokožce regulovat tvorbu kožního mazu a působí antisepticky a předchází tvorbě vrásek. Zároveň mají tyto oleje příznivý vliv na vaši psychiku. Pleť je po použití balzámu hezky hydratovaná a vyživená a připravená na další péči.

Balzám Zen Purity se používá každý večer k odlíčení make-upu a čištění pleti, ale i každé ráno k odstranění toho, co pleť vyloučila během noci. Balzám je bezvodý a nanáší se ho malé množství na suchou nebo navlhčenou pleť. Krouživými pohyby se zapracuje do pleti a poté se setře žínkou nebo houbičkou namočenou v teplé vodě. Cena: 670,- Kč / 50 ml    www.omorfia.care

Zdroj: Perfect Clinic Dermatology, archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *