HLEDÁ SE VEVERKA, aneb zapojte se do zábavného pátrání po zaběhlé veverce!

Přemýšlíte jak zabavit děti o víkendu? Nebaví vás pořád něco vymýšlet nebo vám dochází nápady? Uvítáte možnost zúčastnit se zábavně-naučného aktivního programu? Pokud ano, pak neváhejte a dorazte s celou rodinou v sobotu 6.4.2019 ve 13:30 do prostor Ekocentra Prales v pražských Kbelích, ulice Mladoboleslavská 953.

A na co všechno se během tříhodinového programu můžete těšit? Dozvíte se spoustu zajímavostí ze života veverky. O tom, co jí chutná, jak a kde žije, popovídá Lucie Záhorová z Agentury ochrany přírody a krajiny České Republiky. Víte, že i vy sami můžete pomoci odborníkům s mapováním jejího výskytu? Stačí si stáhnout aplikaci BioLog, která umožňuje mapovat faunu a flóru ČR.

Dále si kreativní děti budou moci v dílničce vyrobit veverku z papíru, ty s překypující energií se určitě vyřádí při pohybových i poznávacích aktivitách a úkolech, zejména pak jízdou na kole po veverčí stezce. Tyto úkoly v průběhu doplní krátká vzdělávací povídání na téma záchrany volně žijících zvířat. Jak jednat v případě nálezu mláděte nebo zraněného zvířete, co udělat s veverkou, ježkem, srnou či bažantem prozradí Kateřina Swolová z Lesů hlavního města Prahy.

Vše zakončíme táborákem a opékáním buřtů za zvuku afrických bubnů. Chodíte do školy či do práce pěšky, jezdíte městskou hromadnou dopravou nebo autem? A jak to mají děti v Africe? To vám prozradí Roman Posolda, zakladatel charitativní společnosti Kola pro Afriku o.p.s.

Vstupné na akci je 75 Kč a jelikož je kapacita omezená, je NUTNÁ REZERVACE na facebookovském Messengeru CCBC. Buřty, chleba a případně také kolo s sebou.

Cílem této akce je představit veřejnosti aplikaci BioLog, která umožňuje mapovat faunu a flóru České Republiky, a podpořit charitativní společnost Kola pro Afriku o.p.s., které bude věnován veškerý výtěžek z akce.

Zdroj: www.kolaproafriku.cz, www.ccbc.cz, https://www.facebook.com/events/305133650157817/?notif_t=event_calendar_create&notif_id=1553454882099140

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.