Letošním Hudebním cenám Evropy 2 dominují Lipo, Imagine Dragons a Mirai

Sedmý ročník Hudebních cen za rok 2018 nejposlouchanějšího českého rádia pro mladé, Evropy 2, se koná u příležitosti 29. narozenin rádia. Úspěch z loňského ročníku zopakovala zpěvačka Lenny i kapela Mirai. Nováčky mezi vítězi jsou Imagine Dragons a Lipo.

Posluchači rádia Evropa 2 letos hlasovali ve  13 kategoriích. Oproti loňskému ročníku co do počtu kategorií zaznamenala rozšíření zahraniční hudební scéna. Zcela novou kategorií je Legendary Act s hvězdným hostem.

Vítězství v kategorii domácí zpěvačka zopakovala Lenny. Kapelou roku i autorem nejoblíbenějšího domácího songu jsou Mirai s písní „Chci tančit“. Domácí album roku získal Lipo s deskou „Lyrika“. Lipo zároveň suverénně ovládl i kategorii zpěvák roku. Zahraniční scéně dominovali Imagine Dragons, a to stejně jako jejich tuzemští kolegové Mirai ve dvou kategoriích – zahraniční kapela i song roku („Natural“).

„Dali jsme na hlas posluchačů a letošní Hudební ceny jsme rozšířili z jedné zahraniční kategorie (song roku) o další dvě, a sice o kategorii zahraniční kapela a kategorii zahraniční DJ,“ uvedla Martina Říhová, výkonná ředitelka Active Group. „Letos jsme navíc nově zařadili kategorii Legendary Act, za kterou si sošku odnáší finští The Rasmus – hlavní hvězda letošní výroční Afterparty. I samotná Afterparty doznala změn. Letos se poprvé uskuteční v podstatně větších prostorech, ve Foru Karlín,“ dodala Říhová.

Na domácí scéně uspěli také ONdray (DJ roku), Emma Smetana a Jordan Haj (videoklip roku ke skladbě „Lost & Found“) a Czech It (Divoká karta Evropy 2). Objevem roku se stal 20letý zpěvák Tomáš Chudoba alias Timmy White. Co se zahraniční hudební scény týče, vedle gigantů Imagine Dragons si sošky odnáší George Ezra (zahraniční zpěvák roku), Ariana Grande (zahraniční zpěvačka roku) a Avicii (zahraniční DJ roku).

Vlastní kategorii měl také nejstreamovanější song Youradia. Se skladbou „Rise“ zvítězili Jonas Blue a Jack & Jack. „Rise“ nebyla jen nejstreamovanější skladbou na Youradiu v roce 2018, ale zároveň posbírala i nejvíce lajků a uživatelé Youradia si ji nejčastěji ukládali do osobních playlistů. Absolutním vítězem letošních Hudebních cen rádia Evropy 2 se stali američtí rockeři Imagine Dragons.

Na vyhlášení cen v éteru bezprostředně navazuje narozeninová Afterparty ve Foru Karlín, letos s finskými The Rasmus, Chinaski a celou crew Evropy 2.

The Rasmus

Velkolepá afterparty Evropy 2 jako maturitní večírek
U příležitosti předávání Hudebních cen Evropy 2 za rok 2018 proběhla i tradiční afterparty. Letošní ročník se nesl v maturitním duchu, šerpu si odnesla celá crew Evropy 2. Před našlapaným sálem ve Foru Karlín vystoupili Chinaski a finští melancholici The Rasmus.

Evropa 2 letos slavila velkolepě. Večírek nejposlouchanějšího českého rádia pro mladé proběhl nově ve Foru Karlín. Vedle hudebních hostů se na scéně představili všichni moderátoři Evropy 2 a před zraky plného sálu posluchačů byli pasování do řádu maturantů. Velkolepé ovace sklidili i hudební hosté. „Bylo nám ctí zahrát na večírku jednoho z mála rádií, které se dá poslouchat,“ děkoval se Michal Malátný přítomným fanouškům. Set milovaných Chinaski byl plný energie, nechyběla „Klára“ ani „Tabáček“.

V Karlíně odmaturovala celá elita české rozhlasové kultury. Viktorie, Libor Bouček, Jakub Kohák, Pavel Cejnar, Tomáš Zástěra, Koko, Zorka Hejdová, Ondra Urban, Petr Říbal, trio Veronika Arichteva, Martina Pártlová a Nikol Štíbrová alias 3v1, Nasty, Arnošt „Arny“ Frauenberg, Vojta „Vojtaano“ Záveský, Bob Švarc, Ondra Vodný, Bára Krčmová, Jakub Štěpán, Lucka Bechynková, Katka Říhová a Zuzka Kozáková. S odřenýma ušima prošlo i duo Leoš Mareš a Patrik Hezucký. Oba slavností provázeli coby moderátoři. Šerpy předávala výkonná ředitelka Active Group, Martina Říhová.

Neposední The Rasmus nebyli vrcholem večera jenom náhodou. Suverénně zvítězili v nové kategorii Hudebních cen Evropy 2 – Legendary Act. Spektakulární playlist otevřeli hitovkou „First Day of My Life“ a celý sál přivedli přímo do varu. „Je úžasné být zpět v České republice, protože jste nejúžasnější publikum na světě,“ vyslovil se frontman Lauri Ylönen.

Absolutním vítězem letošního ročníku Hudebních cen Evropy 2 se stali američtí giganti Imagine Dragons. V tuzemských kategoriích zvítězili Lenny, Mirai, Lipo, ONdray, Emma Smetana a Jordan Haj, Czech It a Timmy White. V zahraničních kategoriích potom George Ezra, Ariana Grande a DJ Avicii. Nejstreamovanějším songem Youradia se stala skladba „Rise“, za kterou stojí Jonas Blue a Jack & Jack.

Foto: HCE2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *